Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.09.2023, 14:51:04
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Vad ca nu ma crezi asa ca da-i nainte, te rabd... nu sti ce vorbesti... nu stii in Cine lovesti... in Cuvantul!!!
Ce ai vrut sa spui cu asta?

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
pe de alta parte io-s mirean din BOR, n-am iesit de nicaieri
Lasa ce esti tu tehnic. Te spovedesti la preot crestin-ortodox? Stie despre apartanenta ta la culte heterodoxe? Te impartaseste? Daca da, atunci esti in Biserica si n-am ce reprosa.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.09.2023, 15:14:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Ce ai vrut sa spui cu asta?
N-as vrea sa te folosesti de mine ca sa-ti faci rau crezand ca-ti faci bine si tie si mie si tie.


Citat:
Lasa ce esti tu tehnic.
Sunt, asta mi-e meseria, tehnic-electro, cred ca ai vazut X-Men.


Citat:
Te spovedesti la preot crestin-ortodox?
Bineinteles.

Citat:
Stie despre apartanenta ta la culte heterodoxe?
Cine apartine de culte heterodoxe? Nu pricepi ca-s mirean din BOR care pe deasupra crede si in Cele 7 Trambite Apocaliptice spre a le implementa in viata mea?

Citat:
Te impartaseste?
Bineinteles, doar e acelasi Domn Iisus Hristos-Cuvantul.

Citat:
Daca da, atunci esti in Biserica si n-am ce reprosa.
Bineinteles ca sunt insa necredinta ta iata mi-o reprosezi mie.
Oare nu tu si ca tine multi altii ar trebui sa va simtiti cu musca pe caciula si cu mata in sac fiindca voi nu vreti sa credeti si voi in Cuvantul, sa-L primiti ca sa-L urmati si voi care sunteti bine mersi in Biserica Lui, a carui Cap este, pentru a va pregati si voi de marea intalnire?

Cum se poate deci sa ratati Cel mai mare dar al tuturor timpurilor, pe Cuvantul??? Daca crestin ortodocsii din BOR se pripesc si smintindu-se nu-L primesc lasandu-se pacaliti si amagiti cu baubaul ca si copiii fricosi ce sa mai vorbim atunci de restul lumii crestine, eretice sau pagane?

Io va indemn sa cititi si sa va convingeti pentru ca nici nu stiti ce pierdeti!!!

Dar hai sa revenim la subiectul topicului, sa nu se supere unii, nu dam nume.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.09.2023 at 15:17:26.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.09.2023, 15:18:38
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Te impartaseste?
Bineinteles, doar e acelasi Domn Iisus Hristos-Cuvantul.
Atunci bravo tie, ma bucur pentru tine. Sa te-ajute Dumnezeu.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #14  
Vechi 06.10.2023, 21:49:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Exista speranța pe lumea aceasta?Exista speranța în Univers?Exista speranța în viata noastră?
Eu sunt cam deznădăjduit.

Draga, du-te la un doctor pentru ca depresia si probleme tale au nevoie de ajutor.

Si neaparat du-te la Biserica. Acolo o sa le rezolvi.

Si apoi, nu mai priza radiouri si nici case de adunare sectare, protestante si nici neoprotestante. De acolo ti se trage.
Reply With Quote
Răspunde