Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.04.2009, 12:19:33
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Da, sa avem grija, sa nu ravnim gresit si sa ne rugam unii pentru altii.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 06.04.2009, 15:44:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Rugaciunile de noapte au o insemnatate deosebita pentru cine poate sa le spuna. Dar asta presupune un program serios pe care sa-l respectam. Despre acest program, care se adreseaza pustnicilor si nu numai, scrie Iosif Sihastrul.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 06.04.2009, 19:13:07
caesar caesar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.12.2008
Locație: Galati
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Foarte,foarte bine spus!Eu stiu prea bine ce inseamna calitatea somnului,iar pentru a te putea ruga asa cum trebuie,pentru a putea indeplini faptele cum se cuvine,pentru a te putea considera apt,trebuie sa fii odihnit ca sa dai randament in ceea ce-ti propui.
Au aparut de-a lungul timpului,unele secte foarte periculoase,acestea se impuneau asupra adeptilor prin infometare drastica,dar mai ales prin privarea de somn,lucru ce le permitea sa-i controleze mai bine,sa-i supuna la practici infioratoare si chiar sa le domine mintea,care,oricum nu mai functiona asa cum trebuie,datorita acestor privatiuni drastice.
Cumpatarea si calea de mijloc este cea mai imbucuratoare si cea mai corecta.
Buna si eu sunt din Galati,mi-ar place candva sa ne cunoastem,nu am nici un cunoscut crestin autentic!Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ortodox Radio - Slujba de priveghere, in direct la Manastirea Putna andrei_im Generalitati 1 25.06.2013 20:34:02
Priveghere la Biserica Rusa din Bucuresti costel Stiri, actualitati, anunturi 1 23.09.2009 17:35:31