Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.04.2009, 21:47:50
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Tu cam te dai în spectacol aiurea de la un timp, dar îți dau pace , nu merită să intru în polemică cu tine. Ești tot timpul cu dosul în sus . Sunt mult mai bine informat ca tine și nu risc a trăi în minciuni universale ca tine. Știrea e din presa din ziua respectivă și ori cum nu mă justific în fața ta . Punct !
[COLOR=green]Nu mă dau in spectacol, imi place adevarul, dar nu stiu ce interes ai, ce castigi, ca sa manipulezi lumea. Te credeam om serios, dar vad ca ma dezamagesti... Eu nu-ti cer sa te justifici în fata mea, de unde scoti asa perle? Ți-am atras atentia ca minti și manipulezi grosolan, picând în ridicol, exact ca personajul lui Caragiale... Ce nu-ti place? Că-i atenționez și pe ceilalți? Și, nici nu-i frumos sa minti ca un copil de gradinita care totusa are scuza ca e copil...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.04.2009, 21:56:31
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Nu mă dau in spectacol, imi place adevarul, dar nu stiu ce interes ai, ce castigi, ca sa manipulezi lumea. Te credeam om serios, dar vad ca ma dezamagesti... Eu nu-ti cer sa te justifici în fata mea, de unde scoti asa perle? Ți-am atras atentia ca minti și manipulezi grosolan, picând în ridicol, exact ca personajul lui Caragiale... Ce nu-ti place? Că-i atenționez și pe ceilalți? Și, nici nu-i frumos sa minti ca un copil de gradinita care totusa are scuza ca e copil...[/COLOR]
Perlă ești tu Silvia. Deci eu nu mint Silvia, am copiat știrea din ziar și nu văd ce interes ar avea acel ziar să manipuleze. Ești dusă rău ! Rău de tot ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.04.2009, 22:02:12
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Perlă ești tu Silvia. Deci eu nu mint Silvia, am copiat știrea din ziar și nu văd ce interes ar avea acel ziar să manipuleze. Ești dusă rău ! Rău de tot ! ! !
[COLOR=green]Ti-am cerut să spui titlul ziarului. Să dai adresa, adică un link. Nu ziarul are interes să mintă, tu ai acest interes. Dar, nu mă mai interesează... Nu mai vreau să știu nimic. M-ai convins. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Să-ți fie rușine că mă jignești și că vorbești ca la mahala. Cât a fost post, te-ai abținut. Azi ți-ai pus poalele în cap pentru că ai mai jignit și alte persoane aici, pe forum. [/COLOR]
[COLOR=green]Să ai o noapte liniștită!...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.04.2009, 22:05:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Ti-am cerut să spui titlul ziarului. Să dai adresa, adică un link. Nu ziarul are interes să mintă, tu ai acest interes. Dar, nu mă mai interesează... Nu mai vreau să știu nimic. M-ai convins. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Să-ți fie rușine că mă jignești și că vorbești ca la mahala. Cât a fost post, te-ai abținut. Azi ți-ai pus poalele în cap pentru că ai mai jignit și alte persoane aici, pe forum. [/COLOR]
[COLOR=green]Să ai o noapte liniștită!...[/COLOR]
Nu mă justific în fața ta și ori cum , văd că urăști forumul ăsta de la un timp, prin atitudinea ta smintită . Mergi în voia și râțiunea ta deșartă !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.04.2009, 23:40:30
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Daca e vorba de bautura si moldoveni ,depinde de care moldoveni,sucevenii si iesenii poate si nemtenii obisnuiesc sa bea mult alcool,mai putin cei din Bacau,Galati,Buzau..
Reply With Quote
  #26  
Vechi 27.04.2009, 00:04:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Daca e vorba de bautura si moldoveni ,depinde de care moldoveni,sucevenii si iesenii poate si nemtenii obisnuiesc sa bea mult alcool,mai putin cei din Bacau,Galati,Buzau..
Și tu m-ai făcut să zâmbesc ! Acum înteleg că ești din Galați și ți parte gălâțenilor, dar îți spun aproape ca sigur că cei de la Combinatul Siderurgic, m-ai întrec măsura prin însăși viața grea de acolo. In general, metalurgia, siderurgia, mineritul , atrag această patimă ca un fel de "consolare"de moment , dar foarte amăgitoare, cum e și fumatul și alte asemenea. În general se spune că alcoolul în cantități rezonabile constituie un aliment, mă refer mai ales la vin. Cât despre țuica de prună , curată fără nimic altceva, 50 -100 de grame înainte de masă este chiar indicată. Părerile sunt împărțite și aici !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 27.04.2009, 00:13:42
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Si in Adevarul de astazi scrie ce-a postat Cristi .Vreau sa fac o mica rectificare ,probabil din graba a scris Cristi - Vaslui de doua ori ,era vb de Vrancea. N-a exagerat cu nimic el doar ne-a transmis ..o stire .
http://www.adevarul.ro/articole/baca...n-moldova.html
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #28  
Vechi 27.04.2009, 00:14:56
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Daca e vorba de bautura si moldoveni ,depinde de care moldoveni,sucevenii si iesenii poate si nemtenii obisnuiesc sa bea mult alcool,mai putin cei din Bacau,Galati,Buzau..
[COLOR=green]Buzău, oraș moldovenesc? De când?[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #29  
Vechi 27.04.2009, 00:29:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Si in Adevarul de astazi scrie ce-a postat Cristi .Vreau sa fac o mica rectificare ,probabil din graba a scris Cristi - Vaslui de doua ori ,era vb de Vrancea. N-a exagerat cu nimic el doar ne-a transmis ..o stire .
http://www.adevarul.ro/articole/baca...n-moldova.html
Nu Sia, Silvestar când își dă drumu la puroi, nu o mai poți opri .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #30  
Vechi 27.04.2009, 00:31:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Buzău, oraș moldovenesc? De când?[/COLOR]
De 5 minute până la ora 3 . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mi s-a spus ca voi muri peste 3 ani... pacatoasa Vrajitoria 215 30.12.2017 23:11:59
La Multi Ani..Tara mea de lacrimi,tara mea de dor Scotland The Brave Generalitati 15 25.01.2012 06:24:16
File de peste cu rosii tanty12 Intrebari utilizatori 2 13.03.2010 02:47:15
Talcuirea evangheliilor de peste an patinina34 Rugaciuni 82 09.01.2009 09:44:01