Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #741  
Vechi 25.07.2012, 16:25:39
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Chiar daca ma mai cearta Cristi odata, nu ma pot abtine: ma amuza teribil cum au ajuns unii in aceeasi barca
.............
Si nici macar nu a ghicit/inteles!!!
  #742  
Vechi 25.07.2012, 16:48:04
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Cum veți proba că oamenii nu merg la vot?

Problema este că se pot folosi CNPurile celor ce nu merg la vot și folosi pe listele altor secții, în altă parte, în altă secție, ca și cum ai votat o singură dată deși tu n-ai fost sau te pomenești că ai votat multiplu și ești și pasibil să faci 5 ani de pușcărie!

Problema pe care trebuie să și-o pună PDL este cum se pot controla CNPurile celor care nu au votat dacă nu cumva apar printre CNPurile celor care au votat? Nicicum!

Deci pericolul de fraudă făcută prin instituțiile guvernului e foarte mare!

Cine va ști și cum se va putea verifica dacă o persoană a mers la referendum sau dacă a stat acasă și cineva i-a folosit CNPul votând altcineva pentru el prin introducere de vot fictiv?

Practic e imposibil de stopat frauda posibilă în lipsa condițiilor, a regulilor care să dea posibilitate pentru existența probelor care să poată confirma sau infirma furtul după referendum căci în lipsa lor oricecontestație e absurdă și inutilă!

Last edited by vsovivi; 25.07.2012 at 16:57:03.
  #743  
Vechi 25.07.2012, 17:04:47
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
E treaba ta ce inghiti si ce nu inghiti, numai abtine-te sa ma mai jignesti.Daca altii iti permit asta cu mine nu iti merge. Masoara-ti cuvintele, cel putin in ceea ce ma priveste pe mine.

Daca nu esti PSDist nu vad de ce te-ai fi simtit jignit.
Nici macar nu te-am facut PSDist, cum m-au facut altii pe mine basist (tu parca? si da, este o jignire).

Last edited by AlinB; 25.07.2012 at 17:23:41.
  #744  
Vechi 25.07.2012, 17:10:47
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Chiar daca ma mai cearta Cristi odata, nu ma pot abtine: ma amuza teribil cum au ajuns unii in aceeasi barca
.............
Si nici macar nu a ghicit/inteles!!!
.....

Ooooooooo, si-au sters si jignirile din postare!!! Si dupa aia ca si cum n-ar fi mancat usturoi........ toata ""stima""...
  #745  
Vechi 25.07.2012, 17:12:19
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Pe principiul adminului in legatura cu banarile, tu trebuia sa fii demult banat. Altii si-au pierdut conturile pentru nimicuri.

Tu insa, scrii ca un cocalar manelist jignind oamenii, mai ai si tupeu sa comentezi dupa ce ca bossul forumului nu prea vrea sa vada toate astea.
  #746  
Vechi 25.07.2012, 17:22:08
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Deci e clar, nu merg!

Din moment ce referndumul este o capcană declar aici că:

Nu merg la referndum și nu votez și nu primesc în casă urna mobilă și cer ca poliția sau PDLul să verifice dacă nu cumva CNPul mi se folosește sau dacă nu cumva mi se multiplică și ajung să fac 5 ani de pușcărie!

Știu că am declarat anterior că o să mă duc și că o să votez NU dar am reanalizat situația și am decis că în condiții de fraudă nu se merită să particp la o mascaradă făcută de pușcări-abili și plagiatori dovediți! Nu pot să mă comport ca boul care se bagă în zid doar pentru că a mugit ceva mai înainte. Dacă nu-mi țibn cuvântul sper să mă iertați și voi și Dumnezeu!

Last edited by vsovivi; 25.07.2012 at 17:25:18.
  #747  
Vechi 25.07.2012, 17:25:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
.....

Ooooooooo, si-au sters si jignirile din postare!!! Si dupa aia ca si cum n-ar fi mancat usturoi........ toata ""stima""...
Te referi cumva la:

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Pe principiul adminului in legatura cu banarile, tu trebuia sa fii demult banat. Altii si-au pierdut conturile pentru nimicuri.

Tu insa, scrii ca un cocalar manelist jignind oamenii, mai ai si tupeu sa comentezi dupa ce ca bossul forumului nu prea vrea sa vada toate astea.
Nu, nu a sters.
  #748  
Vechi 25.07.2012, 17:27:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Din moment ce referndumul este o capcană declar aici că:
Gresit, oricum au sa faca majoritate la prezenta, au experienta de la "constitutia europeana".

Nici aia n-a avut majoritate, da au facut sa aiba.

Atunci se prea poate ca si ceilalti sa fi inchis ochii, ca era "cerinta europeana".
  #749  
Vechi 25.07.2012, 17:43:39
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Te referi cumva la:



Nu, nu a sters.
Unii nu vrea sa vorbeste cu tine!!!
Si era vorba de jignirile ""prost/naiv"" pe care le-ai sters din propria-ti postare adresata lui Iuliu.
Ai macar un pic de rusine si recunoaste.

Daca adminul tolereaza, nu stiu din ce motive, atatea jigniri pe care le-ai impartit cu generozitate aproape tuturor, noi nu le mai trecem cu vederea.
O zi buna.

Last edited by Adriana Cluj; 25.07.2012 at 17:48:45.
  #750  
Vechi 25.07.2012, 17:58:53
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Unii nu vrea sa vorbeste cu tine!!!
Si era vorba de jignirile ""prost/naiv"" pe care le-ai sters din propria-ti postare adresata lui Iuliu.
Ai macar un pic de rusine si recunoaste.

Daca adminul tolereaza, nu stiu din ce motive, atatea jigniri pe care le-ai impartit cu generozitate aproape tuturor, noi nu le mai trecem cu vederea.
O zi buna.
Da, dar tu nu cazi in categoria asta, tu ma iubesti asa mult, ca nu te poti abtine sa "vorbeste cu mine".

Jigniti nu stiu sa se fi simtiti decat doi, unul poate ca a priceput gresit si celalalt ateu care de cand a intrat nu stie decat sa dea in stanga si dreapta ca el e reperul de realism si documentare si dreapta judecata iar noi (in afara de 2-3) nu suntem "normali la creer".

A, si tu probabil care nu ti-a picat bine trimiterea la documentare inainte sa te avanti in copy/paste -uri.

Si uitat-te mai bine, nu am sters nimic si nici nu se referea la el in mod expres.

Adica eu cel putin nu am cunostinta ca el sa se incadreze acolo, desi s-a suparat ceea ce inseamna ca:

1. ori se incadreaza, fiind PSD -ist convins ca fratiorii lui ne vor aduce un viitor luminos - chestie scuzabila la anumite categorii sociale dar nu cred ca se incadreaza la ele.

2. ori ca si tine, a inteles gresit.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18