Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 31.05.2010, 15:21:54
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Un Parinte vazator cu duhul- Parintele Arsenie Papacioc- verificat cele spuse.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 31.05.2010, 15:31:53
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Eu nu pot spune despre duhovnicul meu ca este vazator cu duhul. Dar ceea ce pot spune despre el e ca nici un sfat dat nu mi-a fost spre rau. Asa ca eu cred ca ne consumam prea mult timp pentru acest subiect. Putem avea raspunsuri si de la preoti care nu intra in categoria "vazatori cu duhul". Dar noi dorim exceptionalul, nemaintalnitul. Uitam ca cel mai important lucru e Euharistia. Si nu facem mai nimic in acest sens, dar ne place sa batem drumurile.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 31.05.2010, 15:59:56
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Sa fie totusi drumuri batute spre zidirea sufletului.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #34  
Vechi 31.05.2010, 17:53:10
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petru_123 Vezi mesajul
buna ziua mati putea ajuta cu duhovnicul din bacau ..daca ati putea sa imi faceti favorul sa imi dati un numar de telefon cu care mas putea contacta cu el pentru ca eu acu sun in Spania.Va multumesc
In primul rand...nu stiu unde ai invatat gramatica romana,si...ca sa-ti raspund totusi,..la Bacau toti preotii sant "vazatori la buzunar"Daca doresti pe cel mai "vazator"..il gasesti la Cimitirul Central si se cheama ..parintele Beicu Mihai.El vede de la mare distanta daca ai ceva la portofel sau nu,si te mantuieste imediat de bani.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 31.05.2010, 17:55:05
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Eu sunt din Moinesti.Vreau sa stiu cine este, sau daca nu puteti sa-mi spuneti, la ce biserica slujeste?
La cimitirul central din bacau...parintele Beicu
Reply With Quote
  #36  
Vechi 31.05.2010, 18:06:07
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Hai sa nu cadem in extrema, sunt si preoti minunati, nu trebuie sa ne oprim la cei ce sunt doar cu numele preoti.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 03.06.2010, 14:01:50
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de voxdei55 Vezi mesajul
In primul rand...nu stiu unde ai invatat gramatica romana,si...ca sa-ti raspund totusi,..la Bacau toti preotii sant "vazatori la buzunar"Daca doresti pe cel mai "vazator"..il gasesti la Cimitirul Central si se cheama ..parintele Beicu Mihai.El vede de la mare distanta daca ai ceva la portofel sau nu,si te mantuieste imediat de bani.
Asta e din ciclul 'hop si eu de la Durau berbecul lui Dumnezeu' cum spunea Creanga. Vorbesti aiurea!
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #38  
Vechi 12.07.2010, 02:06:49
chefdejoaca chefdejoaca is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.10.2009
Mesaje: 15
Implicit

pentru bucuresti sau aproape de bucuresti stie cineva?
am nevoie de un astfel de duhovnic. de ce? asta o sa ii spun preotului.
va multumesc.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 12.07.2010, 11:36:06
88hharalambos 88hharalambos is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 52
Implicit

mai copii nu cautati preoti vazatori cu duhul ca asa ceva nu se intimpla la ordinea zilei si apoi o sa dati peste sarlatani care deschid cartea si spun multe timpenii(acestia sunt vrajmasi Lui Dumnezeu si o pacoste in ortodoxie),pt ca sint si din astia in biserica ;vederea cu duhul e un fenomen extrem de rar si sa dat numai sfintilor si nici lor nu todeauna ci in situatii cu totul si cu totul ecsceptionale.
cautati un preot cu frica Lui Dumnezeu si care invata corect dupa evanghelie si dezinteresat material si daca mergeti cu credinta la el Dumnezeu lucreaza prin el dupa masura si nevoia voastra.
la Bucuresti sint niste parinti la Radu Voda care sint buni,asi zice eu ,cu toate ca sint tineri ,au vocatie dar cel mai important e ca sint seriosi si nu derbedei,ii cunosc pe pr Serafim,Hristofor,Tudor si Sava

Last edited by 88hharalambos; 12.07.2010 at 11:45:20.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 06.12.2010, 19:24:21
raduarad raduarad is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.12.2010
Mesaje: 3
Implicit o rugaminte

Va rog mult daca puteti sa-mi spuneti exista vreun preot sau calugar "VAZATOR CU DUHUL" in judetele Arad sau Bihor sau vreun duhovnic bun.Unde exista vreun preot buncare face dezlegari de farmece in aceste doua judete, am mare nevoie de ajutor. Va multumesc mult si raman cu speranta ca ma ajutati" Autor: radu
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vazatori cu duhul Hartford Generalitati 65 21.01.2020 19:34:05
caut preot vazator cu duhul sunsray Preotul 23 19.12.2011 10:03:43
duhul lumesc Ioana-Andreea Generalitati 2 17.07.2010 02:18:20
Duhul Evanghelic iosif Despre Sfanta Scriptura 45 28.09.2007 21:25:56