Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 03.01.2013, 19:17:20
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Iti dau dreptate , dar parca cand pleaca cineva din lumea asta nu=i bine sa-l vorbesti de "rau" , indiferent cine a fost aici !
Iata niste vorbe pe care pe mine m-au socat in astfel de momente , venite din partea unui artist extrem de cunoscut , vorbe care nici in gura ultimului om nu credeam ca pot sa le aud !
Iertare dar asa este textul reprodus dupa vorbele unui "om ":
Nu ma dau batut. Sper sa ma auda de unde este acum. Am sa ii atac firmele”, a afirmat Nicu Covaci, cand a aflat de moartea maestrului. Liderul trupei Phoenix a afirmat ca Nicolaescu ii datora 800.000 de euro, din drepturile de autor, iar faptul ca marele regizor a parasit lumea celor vii nu va fi un impediment in recuperarea acestor bani.
Sa il ia mama dracului. Cata iubire i-am purtat de-a lungul anilor, cu atat mai mult m-am convins ca a fost un om lipsit de caracter. Am sa ii atac firmele! Trebuie sa vorbesc cu avocatii mei, pentru ca nu obisnuiesc sa ma dau batut. Omul asta imi datora 800.000 de euro. Fiind securist, in gasca cu marlanii si mitocanii care conduc tara, nici cei de la Finante nu au reactionat. Am trimis experți care au descoperit ca are sa imi dea drepturile de autor pe 40 de ani de zile. A fost mana in mana si cu avocatii, m-au scos de pe genericul filmului, un film de succes, de altfel. Nu mai continui… Mesajul meu este ca nu ma dau batut!”, a declarat Nicu Covaci
Iata, lucruri pe care eu nu le stiam... Si care nu ma surprind. Cand un om nu are nici un Dumnezeu, oare de cine sa se teama?
Un lucru imi amintesc bine, ca si cum a fost ieri. In revista "Pentru Patrie", din timpurile de demult, in cuprinsul catorva pagini, era un articol al lui Ilarion Ciobanu. Nici macar nu stiam ca acest actor are un talent literar cu totul miscator. Pusese in el toata durerea si amaraciunea, toata neputinta si revolta inabusita... Si pe tot parcursul acelui articol, nu spusese odata despre cine-i persoana care il adusese in acea stare. Dar dintre cei care-l cunosteau, intr-un fel sau altul "mai bine", stiau. "Maestrul" se dadea mare prieten cu Ilarion, mai ales ca filmau atat de des. De la o vreme, regizorului i-a casunat pe sotia actorului care era se pare deosebit de frumoasa, apoi, trimitandu-l pe Ilarion intr-o alta directie, spunandu-i ca vine si el, s-a dus acasa la acesta si, cu flerul lui de mare crai, si-au facut de cap in timp ce "fraierul" astepta "seful". Atunci am considerat ca un "prieten" mai perfid ca asta nu poate exista pe lume! De-atunci mi-a cazut antipatic... Si au trecut foarte multi ani... Din pacate, nici batranetea nu l-a facut mai intelept!...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)