Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Exorcismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.10.2007, 00:35:22
GEORGIANA22 GEORGIANA22 is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 95
Implicit

NU CRED CA E CAZU DE UN CONTROL PSIHOLOGIC.
PT. LABIRINTH: AU MAI FOST SI ALTE PERSOANE CARE AU STAT IN CASA SI SA SE INTAMPLE SI LOR ASA CEVA? ORICUM TREBUIE FACUTA SFESTANIE IN CASA.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.10.2007, 18:19:40
Glamorous_witch Glamorous_witch is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2007
Mesaje: 177
Implicit

Inca ceva........cum ai ajuns la concluzia ca shamanii ar fi "ai intunericului"????;)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.10.2007, 14:09:37
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

la fel cum Papa Benedict e al "intunericului"... ciudat, nici macar Dumnezeu nu judeca... dar oamenii cred ca sunt mai destepti de cat El...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.10.2007, 14:58:22
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de labirinth
La un nou loc de munca am inceput sa traiesc chestii stranii: sa vad o stafie si o umbra neagra noaptea in camera mea de acolo, sa aud soapte, sa am senzatii extrasenzoriale, sa am cosmare tot mai groaznice si atacuri demonice in vis (cineva ma atingea si eu simteam un curent electric prin mine si ma trezeam brusc , simtind efectul real), diferite dureri bruste in diferite parti ale corpului iar eu ma rugam si ele treceau pe loc. Povestea e foarte lunga, m-am rugat cu multe persoane si si eu singura, multe au trecut insa nu toate. Dintr-o persoana care se indoia de multe am ajuns sa fiu foarte hotarata. Cosmarele si sculatul la ore precum miezul noptii si ora 2.45-3 au inceput sa predomine in casa aceea.
Viata mea de dinainte de a fi acolo, a fost una cu somn linistit si nu aveam cosmare, nu imi era in obicei sa ma uit la filme cu continut obscen ori horror, iar in privinta gandurilor si vietii mele dorinta mea era sa fiu precum Dumnezeu voieste.
Am venit acasa insa intamplarile stranii au continuat. La mine manifestarea nu a fost sa ma apuce necuratul si sa dea cu mine de pamant, insa am simtit in mine chestii ciudate: precum ce am spus mai inainte si multe alte simptome specifice apasarii demonice din fenomenul Kundalini(senzatii in punctele chackra, care s-au dus si nu mai sunt atat de puternice dupa ce am tot insistat si m-am rugat la Dumnezeu si altele).
Unde prin Brasov se mai practica rugaciunea pentru cei apasati? Stiti de cineva care a avut rezultate dupa ce s-a rugat pentru cei apasati de necuratul?
P.S. Sunt o persoana crestina practicanta, serioasa, educata si sanatoasa, multumesc lui Dumnezeu.
Nu-ti face probleme! Esti pe drumul cel bun! Inaintezi! Dumnezeu a ingaduit sa faci "cunostinta" cu urátii ca sa-ti "subtieze" sufletul. Asta insemna ca ai potential sa iei locul unui urat dupa "adormire". Dar fii foarte atenta !!!, Fara mandrie si sa nu-ti doresti absolut nimic din ceea ce experimentezi(oarece puteri), indiferent din care parte este. Sa nu te tenteze nimic! Ci sa ai vesnic in minte chiar si cand dormi "Doamne faca-Se voia Ta!". Deci, Roagate in continuare in spiritul credintei drept maritoare (ortodoxia) dupa un program echilibrat trupeste si sufleteste, ca sa nu te imbolnavesti... Sa nu intrerupi mersul la biserica si deasemeni sa te spovedesti (dar fara detalii) indiferent daca preotul te crede sau nu, tu te vei linisti oricum caci Dumnezeu e prezent si te aude!
Iar daca, te mai trezesc dracii la ore cand tu stii ca nu e timpul sa te rogi, pur si simplu intoarce-te pe partea cealalta, si spune-ti in gand "-Lasa, ca stie Dumnezeu cand trebuie sa ma scol la rugaciune! Cu timpul vor renunta sa te mai sperie daca vad ca nu au sanse!
Dumnezeu sa te lumineze..si deasemeni pe noi pe toti!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 19.10.2007, 15:44:20
suntunOM suntunOM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2007
Mesaje: 125
Implicit

Doamne Ajuta!!! Aliluia!!!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 28.10.2007, 21:56:59
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

labirinth, nu cumva practici yoga!? caci atuci ti se poate intimpla asa ceva. Oricum tre rapid sa mergi la manastire ,eventual la frasinei ,dar tre sa ai credinta ortodoxa pt a putea ca ei sa te ajute.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 26.11.2007, 10:59:38
irina4m irina4m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Mesaje: 120
Implicit

sau roaga pe cineva sa iti faca sf maslu
Reply With Quote
  #18  
Vechi 26.11.2007, 11:00:19
irina4m irina4m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Mesaje: 120
Implicit

pe cineva adica un preot. un preot bun
Reply With Quote
  #19  
Vechi 25.01.2008, 20:25:50
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Multe pot fi senzatiile traite de noi, pentru ca dracii numai atata stiu, sa ne chinuiasca sau sa ne ademeneasca cu tot felu de experiente, sa ne faca astfel sa credem ca suntem vrednici de asa trairi minunate! Si uite asa cadem in inselare si amagire, fiind popica dracilor la bowling sau o jucarie cu care ei se distreaza pasand-o de la unii la altii! Daca suntem abordati in acest fel, inseamna ca ei isi bat joc de noi, adica si asa daca tot ne vom intoarce la credinta, sa ne mai chinuiasca acolo pe ultima suta de metri ca sa se aleaga si ei cu ceva satisfactie, ca sa aibe din ce sa se hraneasca, ca doar nu trebuie sa ramana pe dinafara, ca nu suporta ei ca cineva sa se intoarca la Domnul fara traume, iar daca acela chinuit nu se intoarce catre Dumnezeu si cauta raspunsul ca un orb pe la psihologi, e vai si amar de el, ca mai mult se ingroapa de viu, ca nu va gasi vindecare la psiholog, acolo va gasi doar raspuns la eventuala lui boala, dar pe cand la Dumnezeu gasesti vindecarea, ca El nu intoparce fata Sa de la cei ce se smeresc si se intorc la credinta, vrand sa-si schimbe viata asta ticaloasa plina de nepasare si aroganta!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.01.2008, 21:00:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Ai punctat foarte bine Stefane, asa-i psihologul sau psihiatrul nu poate vindeca sufletul bolnav ce la randu-i a slabit trupul si mintea. Singura sansa a vindecarii adevarate, este intoarcerea in credinta intru dragoste de Dumnezeu. Pastilele amelioreaza pe moment, mai mult amagesc pe cel in suferinta mintii, pe cand viata in smerenie si in dragoste de Dumnezeu, aduc vindecarea totala a sufletului ce la randui intareste trupul slabit si vlaguit de patimpile si fara de legile vietii in desfrau.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Darul-intalnire cu Dumnezeu prin semeni georgeval Generalitati 15 28.03.2012 14:55:14
INTALNIRE forumisti din timisoara lore86 Generalitati 16 05.05.2010 11:42:15
Fiii lui Dumnezeu si fiii oamenilor,... voxdei55 Generalitati 18 12.02.2010 10:47:53
Acesta sa fie ceasul lor si stapanirea intunericului? patinina34 Generalitati 1 22.04.2009 11:00:54
Noi toti suntem fiii lui Dumnezeu danyel Generalitati 9 04.01.2007 15:16:42