Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1341  
Vechi 12.07.2010, 15:52:02
tricesimusseptimus tricesimusseptimus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.10.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 608
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Nu devine Dumnezeu, dar asemenea lui Dumnezeu poate deveni! '' Fiti, dar, voi desavarsiti, pecum Tatal vostru Cel ceresc desavarsit este!" Matei 5,48
Mulțumesc Gabriela. Iată glasul rațiunii!
  #1342  
Vechi 12.07.2010, 15:59:54
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusseptimus Vezi mesajul
nu era cazul să te isterizezi, mai bine citeai și propoziția următoare.
tu nu mai ai dreptul la cuvant! Esti eretic dovedit, cine te mai poate crede, anatematizatule ???

Retrage-te si pocaieste-te, anatematizatule ! Esti anatema ! Ai contrazis intruparea Fiului lui dumnezeu si prin asta ai contrazis intreaga evanghelie ! Pleaca de acum fiul tatalui minciunii care esti ! Pleaca ereticule ! Pleaca sectar anatematizat, pleaca si pocaieste-te de erezia in care traiesti ! Intelege ca esti anatema !

Ai spus foarte clar ca intre creator si creatura este o prapastie de netrecut. Te-am dovedit ca esti eretic ! Ce naiba mai vrei acuma ?

Din aceasta clipa trebuie sa fii zburat de pe forumul crestin ortodox pentru ca tu esti dovedit un lup rapitor, un prooroc mincinos, un eretic, un sectar, un anatematizat !

Pocaieste-te, iti mai spun o data pentru totdeauna !
  #1343  
Vechi 12.07.2010, 16:02:21
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
tu nu mai ai dreptul la cuvant! Esti eretic dovedit, cine te mai poate crede, anatematizatule ???

Retrage-te si pocaieste-te, anatematizatule ! Esti anatema ! Ai contrazis intruparea fiului lui dumnezeu si prin asta ai contrazis intreaga evanghelie ! Pleaca de acum fiul tatalui minciunii care esti ! Pleaca ereticule ! Pleaca sectar anatematizat, pleaca si pocaieste-te de erezia in care traiesti ! Intelege ca esti anatema !

Ai spus foarte clar ca intre creator si creatura este o prapastie de netrecut. Te-am dovedit ca esti eretic ! Ce naiba mai vrei acuma ?

Din aceasta clipa trebuie sa fii zburat de pe forumul crestin ortodox pentru ca tu esti dovedit un lup rapitor, un prooroc mincinos, un eretic, un sectar, un anatematizat !

Pocaieste-te, iti mai spun o data pentru totdeauna !
vad ca astia cu imbracaminte de lup care vor sa rapeasca turma Domnului Iisus Hristos nu vor renunta,nu stiu ce se poate poate face.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
  #1344  
Vechi 12.07.2010, 16:11:28
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vidoveczandrei Vezi mesajul
vad ca astia cu imbracaminte de lup care vor sa rapeasca turma Domnului Iisus Hristos nu vor renunta,nu stiu ce se poate poate face.
Cred ca vrei sa spui lupi in piei de miei, nu imbracati in blana de lup !

Nu se poate face nimic. Totul este sa ne pazim de ei si sa ne vedem de drumul nostru, ca va avea Dumnezeu grija de ei, stai linsitit.
  #1345  
Vechi 12.07.2010, 16:19:20
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
tu nu mai ai dreptul la cuvant! Esti eretic dovedit, cine te mai poate crede, anatematizatule ???

Retrage-te si pocaieste-te, anatematizatule ! Esti anatema ! Ai contrazis intruparea Fiului lui dumnezeu si prin asta ai contrazis intreaga evanghelie ! Pleaca de acum fiul tatalui minciunii care esti ! Pleaca ereticule ! Pleaca sectar anatematizat, pleaca si pocaieste-te de erezia in care traiesti ! Intelege ca esti anatema !

Ai spus foarte clar ca intre creator si creatura este o prapastie de netrecut. Te-am dovedit ca esti eretic ! Ce naiba mai vrei acuma ?

Din aceasta clipa trebuie sa fii zburat de pe forumul crestin ortodox pentru ca tu esti dovedit un lup rapitor, un prooroc mincinos, un eretic, un sectar, un anatematizat !

Pocaieste-te, iti mai spun o data pentru totdeauna !
Cu înjurături și blesteme aperi tu ortodoxia? Bine ați mai ajuns...
  #1346  
Vechi 12.07.2010, 16:21:00
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit Catre trice

in cearca sa ne explici episodul:Stejarul Mavri in care Avraam se intalneste cu cineva pe care nu o sati dai seama.Acolo este ce nimeni nu a vazut o asemenea vizita minunata pe care nici un crestin nu ar drazni sa vada asa ceva..la verstele cap 28.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur

Last edited by vidoveczandrei; 12.07.2010 at 16:24:34.
  #1347  
Vechi 12.07.2010, 16:25:37
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusquintus Vezi mesajul
cu înjurături și blesteme aperi tu ortodoxia? Bine ați mai ajuns...
tu singur te-ai blestemat ! Tu singur iti alegi blestemul !

Sincer acum, iti spun ca de la om la om: Dupa ce te-am dovedit cat esti de penibil, ce mai vrei ? Te-am dovedit, nefartate ! De acum orice vorba este de prisos ! Ori te pocaiesti de ereziile tale, ori daca nu esti liber: Dumnezeu nu te mantuieste cu forta !
  #1348  
Vechi 12.07.2010, 16:31:41
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit catre trice

Citat:
În prealabil postat de vidoveczandrei Vezi mesajul
in cearca sa ne explici episodul:Stejarul Mavri in care Avraam se intalneste cu cineva pe care nu o sati dai seama.Acolo este ce nimeni nu a vazut o asemenea vizita minunata pe care nici un crestin nu ar drazni sa vada asa ceva..la verstele cap 28.
Daca ai acest har de a intelege,sa vedem sa nu ajute nimeni,in caz ca spune ceva,mai ales tu kesarion,sa vedem ce spune baiatul.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur

Last edited by vidoveczandrei; 12.07.2010 at 16:52:29.
  #1349  
Vechi 12.07.2010, 17:31:42
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
tu singur te-ai blestemat ! Tu singur iti alegi blestemul !

Sincer acum, iti spun ca de la om la om: Dupa ce te-am dovedit cat esti de penibil, ce mai vrei ? Te-am dovedit, nefartate ! De acum orice vorba este de prisos ! Ori te pocaiesti de ereziile tale, ori daca nu esti liber: Dumnezeu nu te mantuieste cu forta !
sa vedem cat de fals ceea ce o sa spuna si adevarat ca el nu are acel har de la Dumnezeu si ca se inseala pe el.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
  #1350  
Vechi 12.07.2010, 18:42:12
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

cei care nu vor sa incerce macar sa se ating de un moaste,sau sa ia la Taina Impartasaniei dupa Spovedaniei,eu om las si fara credinta atat,dar daca ai pe cineva care e bolnav adu la langa racla acelui Sfant moaste sal vindece,si sa vedeti ce se intampla,va provoc sectarilor se va atingeti,daca nu sunteti niste lasi si fara credinta,cu Biblie,cu Biblie dar tot lasi sunteti daca nu incercati.Eu ma refer la voi neoprotestantilor.
__________________
"Cand e vorba de lucruri trecatoare si pamantesti, suntem sarguitori si ravnitori, dar cand putem agonisi atat de usor pe cele netrecatoare si vesnice, noi intarziem si trandavim."Sfantul Ioan Gura de Aur
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
BOR, rabinii si cooperarea pentru "binele comun" Decebal Biserica Ortodoxa Romana 4 10.09.2012 21:07:28
Ce au miscarea legionara si musulmanismul in comun? mihailt Generalitati 14 02.11.2010 21:35:34
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42