Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.10.2010, 21:33:01
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit apelez la bunatatea dumneavoastra va rog.....

Rugati-va si pentru Iuliana prietena noastra care se simte rau ,cei care doresc va multumesc mult si va doresc sanatate si Dumnezeu sa ne insanatoseaca .
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.10.2010, 13:24:56
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Sa intareasca Domnul pe Iuliana, intru toata nevoia.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.10.2010, 15:04:33
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Sfintilor tamaduitori fara de arginti si de minuni facatori,Cosma si Damian,Chir si Ioan,Pantelimon,Ermolae, Samson,Diomid,Mochie si Anichit,Talaleu,Trifon si toti sfintii Mucenici,dreptilor parinti Ioachim si Ana,tu cuvioase parinte Nicolae,rugati-va lui Dumnezeu pentru viata,sanatatea ,buna sporire si iertarea pacatelor roabei lui Dumnezeu "Iuliana" si pentru ca bunul Dumnezeu sa o pazeasca de tot raul,ca intreaga si sanatoasa sa petreaca in veci.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.10.2010, 16:56:06
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Psalmul 102 - Psaltirea Maicii Domnului

" Binecuvanteaza suflete al meu pe iubita Maica a Domnului nostru Iisus Hristos si toate cele dinlauntrul meu, numele cel sfant al ei. Sa nu uitam binefacerile ei, nici indurarile si milele ei. Cu harul ei pacatele noastre se iarta si bolile se vindeca ( ai mila Maicuta Sfanta si de Iuliana, ajut-o sa-si revina din patul durerii ).
Binecuvantati-o toti locuitorii cerului si toti cei nascuti pe pamant.
Binecuvantati-o si iar binecuvantati-o toate puterile ceresti!
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si-n vecii vecilor.
Amin! "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.10.2010, 16:58:42
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Dumnezeu sa o intareasca, iar noua sa ne dea putere sa ne iubim unii pe altii.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.10.2010, 17:33:03
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Va multumesc

Fi-ti binecuvanta-ti ,aveti un suflet enorm si va multumeste Iuliana din suflet ca sunte-ti alaturi de ea in aceste momente cand sanatatea ei nu este atat de buna ,se simte foarte rau de-si doctorul a dat rezultatul ca este bine ,ea se simte tot mai rau iar de investigatii este posibilitate zero in aceste momente pentru ea dar va roaga sa o treceti in rugaciunile dumneavoastra ,va multumesc si eu si va doresc sanatate tuturor .
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.03.2011, 16:06:39
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de istina Vezi mesajul
Rugati-va si pentru Iuliana prietena noastra care se simte rau ,cei care doresc va multumesc mult si va doresc sanatate si Dumnezeu sa ne insanatoseaca .
Doamne ajuta! sa ii fie bine!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.11.2011, 11:33:13
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Wink raspuns

Care este problema de sanateate a prietenei tale spune-mi te rog? Astept sa-mi raspunzi te rog cu respect?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.11.2011, 12:12:42
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Un apel la intelegere

DRAGII MEI CRESTINI ,VA ROG IN NUMELE LUI D-ZEU PE TOTI CARE VREAU SA NE JIGNEASCA PE CEI RANITI DE SUFERINTI SI BOLI ,ABTINETI-VA SI NU NE FACETI VIATA MAI GREA DECIT ESTE .aM CITIT ZECI DE MESAJE IN CARE SPUNETI CA CERSIM PE ACEST ,SITE ,CE FEL DE CRESTINI SUNTETI, LOCUL VOSTRU NU ESTE AICI ,AVETI MINTEA SI SUFLETUL INTUNECAT .noi avem nevoie de oameni care ne inteleg suferinta ,si ne ajuta daca nu pot material ,atunci spiritual, Nimeni nu este obligat sa-l ajute pe cel care cere ceva ,trebuie doar sa-l asculte .Este o durere imensa in sufletul meu de mama ,care am o fica de 32 de ani cu handicap grav ,si am apelat la credinciosii sitului sa se roage ptr. sanatatea ei ,ptr linistea si bunastarea familiei mele ,si ma trezesc cu acuzatii ca am venit aici sa cersesc...nu uitati ca dati socoteala MIntutorului ptr. toate si ptr tot...Doamne ajuta
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.12.2011, 19:03:53
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit doamne ajuta

buna ziua tuturor si doamne ajuta multumesc pentru mesajul care lati scris ,am fost de mica invatata sa cred in bunul dumnezeu si sa ma rog multe caci multe sunt incercarile prin care ne este dat sa trecem sa plangem cand ne rugam si rugaciunea sa o facem in liniste si in miez de noapte asa ma rog si si chiar daca suferinta este cateodata mare si nu mai pot sa scap de greutati ma rog incontinuarecu multa credinta si merg la biserica asa imi invat si copii caci numai dumnezeu face minuni prin oameni va rog sa maiertati pentru ca nu m putut sa sciu cu litere mari nu avem de unde sa intram si am intrat de pe un calculator al unei vecine ,am sa va raspund la intrebare si aici vam ytrimis si pe privat am reumatism osos am dureri de oase mai iau calmante ma doare spatele piciorele cand este frig sau stau mult intru loc dar le suport de dragul copiilor si dumnezeu ii da putere sa trec peste toate incet ,incet vreau sa va urez la multi ani tuturor care sunteti cu numele nicolae si sa va doresc din suflet sarbatori fericite si pe noi sa ne ajute dumnezeu sa incalzim casa pentru copii toate vin de la dumnezeu inca nu avem lemne de foc am mai adus crengi si facem focul ,iertatima pentru greselile ortografice va doresc sanatate si dumnezeu sa va rasplateasca la multi ani tuturor .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39