Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 18.12.2012, 12:53:28
alecsander_van_doom alecsander_van_doom is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
dar asta demonstreaza ca aceste carti de identitate NU sunt 666.Nicaieri in Biblie nu se mentioneaza ca se vor face fraude cu pecetea 666. Aceeasi isterie s-a facut in lumea odata cu aparitia cardului bancar. Si atunci s-a spus ca aceste carduri bancare sunt 666, ceea ce s-a dovedit o MARE PROSTIE!
ps: fiara apocaliptica nu e satana, ci antihristul care v-a primi putere de la diavol

Draga Stefan, ce vor acesti oameni binevoitori cu insemnele satanice fie pe carti de identitate, pasapoarte carduri etc alte acte, este a te face sa le utilizezi cu buna stiinta pentru a facilita diverse actiuni necesare stiind ca aceste semne sunt ale lui mamona.
Nu este pecetea , dar tot odata cum semnul Crucii Domnului are putere spre a zidi si a tamadui , as si celelate insemne au putere spre a incepe distrugerea sau erodarea duhovniceasca. Facandu-ne dependeti incetul cu incetul spre a nu mai putea sau a nu mai vedea pericolul ce sta inainte cand va veni pecetea indreptatindu-ne ca nu e nimic grav. Eu insumi si fiecare ne indreptatim anumite actiuni care le faceam cum ca ari fi aparent"Ok".

Cu dragoste frateasca in Hristos.

Last edited by alecsander_van_doom; 18.12.2012 at 12:58:49.
  #42  
Vechi 18.12.2012, 12:59:34
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsander_van_doom Vezi mesajul
Draga Stefan, ce vor acesti oameni binevoitori cu insemnele satanice fie pe carti de identitate, pasapoarte carduri etc alte acte, este a te face sa le utilizezi cu buna stiinta pentru a facilita diverse actiuni necesare stiind ca aceste semne sunt ale lui mamona.
Nu este pecetea , dar tot odata cum semnul Crucii Domnului are putere spre a zidi si a tamadui , as si celelate insemne au putere spre a incepe distrugerea sau erodarea duhovniceasca. Facandu-ne dependeti incetul cu incetul spre a nu mai putea sau a nu mai vedea pericolul ce sta inainte cand va veni pecetea indreptatindu-ne ca nu e nimic grav. Eu insumi si fiecare in sa ne indreptatim anumite actiuni care le faceam cum ca ari fi aparent"Ok".

Cu dragoste frateasca in Hristos.
in felul acesta ajungem sa suflam si in iaurt de frica sa nu ne frigem. Ti se pare acest lucru ok?
  #43  
Vechi 18.12.2012, 13:05:54
alecsander_van_doom alecsander_van_doom is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
in felul acesta ajungem sa suflam si in iaurt de frica sa nu ne frigem. Ti se pare acest lucru ok?
Draga Stefan Sf. Antonie spunea: "Cea mai mare virtute este dreapta socotinta"(discernamant duhovinecesc mai mare decat cel rational) adica sa discernem binele de rau in toate lucrurile mici sau mari, ca sa ne putem feri si sa luam aminte. de aceasta virtute avem nevoie.

Marturisesc ca nu am ajuns la aceasta masura, si ma rog ca noi toti sa avem aceasta "dreapta socotinta" cand va fi momentul" ca sa nu ne pagubim sufletul.

Cu dragoste frateasca intru Hristos.
  #44  
Vechi 18.12.2012, 13:09:31
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsander_van_doom Vezi mesajul
Draga Stefan Sf. Antonie spunea: "Cea mai mare virtute este dreapta socotinta"(discernamant duhovinecesc mai mare decat cel rational) adica sa discernem binele de rau in toate lucrurile mici sau mari, ca sa ne putem feri si sa luam aminte. de aceasta virtute avem nevoie.

Marturisesc ca nu am ajuns la aceasta masura, si ma rog ca noi toti sa avem aceasta "dreapta socotinta" cand va fi momentul" ca sa nu ne pagubim sufletul.

Cu dragoste frateasca intru Hristos.
sa nu patim ca "Petrica si lupul". Sa nu vedem peste tot peceti 666 iar atunci cand v-a aparea cu adevarat aceasta pecete antihristica sa nu mai fim in stare sa o vedem
  #45  
Vechi 18.12.2012, 13:21:46
alecsander_van_doom alecsander_van_doom is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sa nu patim ca "Petrica si lupul". Sa nu vedem peste tot peceti 666 iar atunci cand v-a aparea cu adevarat aceasta pecete antihristica sa nu mai fim in stare sa o vedem
in cazul lui "Petrica" era vorba de minciuna, in cazul nostru sunt mai multe adevaruri, ce duc la o finalitate mare.

dreapta socotinta in toate sa putem vedea.

Cu dragoste frateasca intru Hristos
  #46  
Vechi 18.12.2012, 13:22:54
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsander_van_doom Vezi mesajul
dreapta socotinta in toate sa putem vedea.
asa sa fie amice, asa fa fie
  #47  
Vechi 18.12.2012, 13:29:48
Eugen7's Avatar
Eugen7 Eugen7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andra_v Vezi mesajul
Ceea ce vrei tu sa transmiti este ca dezbaterile pe marginea biometriei (incurajate de state) nu au legatura cu religia. Bunaoara, in Marea Biritanie, Elvetia au avut loc discutii realiste despre implicatiile acestor tipuri de acte de identitate in planul libertatii personale, al confidentialitatii, al controlului si suveranitatii.
Nu sunt de acord cu presupunrea dvs.

Deocamdata, aceste systeme de tracking, au doar legatura indirecta cu religia fiind "atacata" doar morala crestina ortodoxa, bazata pe libertatea persoanei, dragoste, intimitate...

Pe viitor insa cand un sistem totalitar va dori controlul absolut al maselor si al indivizilor, o asemnea tehnologie (folosita opresiv) va face ravagii...
Sa facem un mic exercitiu de imaginatie: Daca Nero, Hitler, Stalin... ar fi avut acces la o asemnea tehnologie in delirul lor diabolic in care au ucis mii... milioane de oameni.

Asadar sa ne ajute Dumnezeu sa deschidem ochii, sa nu mai fim ignoranti.
"Somnul ratiunii naste monstri" Francisco Goya

Doamne ajuta.
__________________
Pr. Arsenie Boca: "In mintea stramba si lucrul drept se stramba"; "Sa-ti feresti capul de frig si de prostie!"; "Mustrarea invinge, dar nu convinge"; "Bobul lui de grau se preschimba in taciune, iar el se crede grau nedreptatit";
  #48  
Vechi 18.12.2012, 13:49:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Deocamdată mai funcționează refuzul pe motiv de religie.
Ma indoiesc.
Mai degraba cred ca cei cu "refuz pe motiv de religie" au buletin din ala "nelimitat" pana expira termenul..posesorului.

Citat:
Ce înseamnă obligatoriu?
Numai instaurarea unei dictaturi gen comunism totalitar ar putea să te oblige.
Nu am o dorință atât de mare de a ajunge în SUA. Pot trăi și fără a călători în țări îndepărtate. Și apoi la cât îmi permit eu să călătoresc în străinătate...
S-ar putea sa nu mai ajungi nici macar la turci.
Sau sa nu te poti urca intr-un avio fara.

Dictatura este, dar nu te-ai prins tu inca :)

Chiar si viata este o dictatura, nu-ti cere nimeni voie sa te nasti si nici nu esti intrebat daca vrei sa parasesti aceasta lume :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #49  
Vechi 18.12.2012, 13:56:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alecsander_van_doom Vezi mesajul
Dragul meu frate intru Hristos , legat de criminalistica , marturisesc ca nu am cunostinte, dar cand am fost nevoit din cauza jobului, care acum nu-l mai detin, a imi face Visa pentru SUA atasata la pasaportul biometric, vreau sa precizez ca toata palma dreapta si stanga, inclusiv degete au fost scanate si introduse in pasaport ca date electronice, si inca o parte a unui ochi a fost fotografiata sau scanata , nu stiu cum sa denumesc procesul cert este ca ochiul a fost analizat. nu este doar cip in pasaport este un intreg circuit integrat format din mai multe cipuri, asemanator conceptului de "mother board" . Spun aceasta pentru ca l-am vazaut eu fiind fostul posesor al unui act de acest gen. Stiu ca este nevoie de elemente de siguranta unui act oficial guvernamental dar pana la scanarea integrala a unor organe , mi se pare dubios , lucru care ma ingrijorat dupa o temeinica analiza interioara cu privire la viata mea si daca chiar am nevoie de un act purtator de semne satanice pentru am imi facilita deplasarea chiar daca nu este propriuzisa pecete.
Adaug ca Visa Amricana de tip Business obtinuta pe 10 ani are ca elemte de siguranta distincte 2 insemne ingrijoratoare pentru un om simplu crestin, si anume o pentagrama orientata in jos si nu e vorba de steluta americana, iar alta insemn este Bufnita utilizata de miscarea "Bohemian Groove"(semnificatie a demonului moloch) la care adera multi politicieni americani, tin inca sa precizez ca aceste insemne sunt sub marimea de un milimetru.
Cine citeste sa socoteasca dupa cum il va indruma Domnul.

Cu dragoste frateasca intru Hristos. Mantuire tuturor
Da, dpdv al americanilor ca si imigrant esti un potential criminal.

Banuiesc ca trebuie sa recurga la aceste masuri deoarece ei nu au un sistem national de identificare (deh, libertate) ceea ce face mult mai usoara treaba infractorilor.

Se cheama scanarea retinei si este o alta metoda de indetificare biometrica.
Nu este un "flash memory" este un microcalculator cu functie de stocare + criptografica (de aici si protectia la falsificare).

Cum le-ai vazut pe alea? Cu lupa? Sau ti-a povestit cineva?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #50  
Vechi 18.12.2012, 14:21:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Sa facem un mic exercitiu de imaginatie: Daca Nero, Hitler, Stalin... ar fi avut acces la o asemnea tehnologie in delirul lor diabolic in care au ucis mii... milioane de oameni.
Da..daca aveau, ucideau milioane de oameni..stai..de fapt au ucis milioane de oameni oricum.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Vizita papala in 2013 ? Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 92 13.09.2012 21:04:03
Dictatura Biometrica atinge Onestiul aristide Stiri, actualitati, anunturi 7 19.08.2009 21:18:43
Se schimba cartile de identitate Capy Generalitati 21 06.05.2008 18:59:20
Scurt pasaj dntr o carte noua scristim Intamplari adevarate 8 24.03.2007 00:06:13