Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #731  
Vechi 23.11.2014, 06:47:57
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Obama și Băsescu ajung în iad. De ziua Americii, Obama are dreptul să dea un telefon acasă.
Obama, bucuros, sună acasă și vorbește jumătate de oră.
- Cât costă? întreabă Obama, după ce termină de vorbit.
- 1 milion de dolari, răspunde dracul de servici.
Obama, supărat, completează un cec de 1 milion de dolari și i-l dă dracului.
De ziua României, vine rândul lui Băsescu să sune acasă. Dă Băsescu telefon și vorbește jumătate de zi,
ca să afle absolut tot ce se petrece în țară.
- Cât costă? întreabă Băsescu.
- 20 de cenți, i se răspunde.
- Doar atât? se miră Băsescu.
- Da, că dacă suni din iad în iad se consideră convorbire în rețea.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #732  
Vechi 23.11.2014, 07:49:35
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

O glumă proastă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #733  
Vechi 23.11.2014, 08:39:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

O fi...eu am simtul umorului prea dezvoltat!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #734  
Vechi 23.11.2014, 21:07:36
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Smile amendate

10 măsuri scandaloase pe care le pregătește noul președinte Iohannis

 Cine nu se spală n-are voie în autobuz;

 N-ai voie să mai arunci gunoiul pe geam;

 Dacă lași mașina pe avarii și n-are defecțiuni ți se confiscă mașina;

 În autobuze și tramvaie nu se ascultă manele;

 Nimeni nu urcă în autobuz sau metrou până nu coboară toți cei care vor să coboare;

 Culorile semaforului sunt valabile și pentru bicicliști;

 Nu mai ai voie să tai porcul în parcuri;

 Nu mai ai voie să faci nuntă în fața blocului;

 Nu poți folosi bormașina fără acordul tuturor vecinilor;

 Românii trebuie să citească măcar o carte pe an.

sursa : timesnewroman.ro
Reply With Quote
  #735  
Vechi 27.11.2014, 09:18:44
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

mirela.t amendate
10 măsuri scandaloase pe care le pregătește noul președinte Iohannis

 Cine nu se spală n-are voie în autobuz;

 N-ai voie să mai arunci gunoiul pe geam;

 Dacă lași mașina pe avarii și n-are defecțiuni ți se confiscă mașina;

 În autobuze și tramvaie nu se ascultă manele;

 Nimeni nu urcă în autobuz sau metrou până nu coboară toți cei care vor să coboare;

 Culorile semaforului sunt valabile și pentru bicicliști;

 Nu mai ai voie să tai porcul în parcuri;

 Nu mai ai voie să faci nuntă în fața blocului;

 Nu poți folosi bormașina fără acordul tuturor vecinilor;

 Românii trebuie să citească măcar o carte pe an.
******************
Autorul listei a uitat de religia in scoli. Parintii o sa trebuiasca sa ceara in scris daca vor religie, daca nu, fara ea. Da, oamenii lui Iohanis. Oamenii lui Ponta au atacat si ei religia in scoli, dar pe alta directie.
Reply With Quote
  #736  
Vechi 27.11.2014, 12:14:53
i.razvan i.razvan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Autorul listei a uitat de religia in scoli. Parintii o sa trebuiasca sa ceara in scris daca vor religie, daca nu, fara ea. Da, oamenii lui Iohanis. Oamenii lui Ponta au atacat si ei religia in scoli, dar pe alta directie.
Vorbesti serios? Printre initiatorii proiectului cu scosul religiei e remus cernea. Ala de nu are ce face mai serios pe la casa parintilor si se apuca sa dea tot felul de legi "verzi", cum ca delfinii sunt si ei persoane..d-astea super importante.

Nu inteleg de unde ai scos-o pe asta cu Iohannis.
Reply With Quote
  #737  
Vechi 28.11.2014, 22:16:48
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de i.razvan Vezi mesajul
Vorbesti serios? Printre initiatorii proiectului cu scosul religiei e remus cernea. Ala de nu are ce face mai serios pe la casa parintilor si se apuca sa dea tot felul de legi "verzi", cum ca delfinii sunt si ei persoane..d-astea super importante.

Nu inteleg de unde ai scos-o pe asta cu Iohannis.
Nu am zis Iohannis, ci oamenii lui. Cei care au fost cu el in campanie, sau care sunt acum.
O alta jivina care e de partea lui Iohannis, este Monica Macovei.
Reply With Quote
  #738  
Vechi 28.11.2014, 22:48:03
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Nu am zis Iohannis, ci oamenii lui. Cei care au fost cu el in campanie, sau care sunt acum.
O alta jivina care e de partea lui Iohannis, este Monica Macovei.
Nu uita de Alina the Hutt...sau Slanina Ateista. Stii tu, panarama gedesista care a flatulat piesa "Evanghelistii".
Reply With Quote
  #739  
Vechi 28.11.2014, 23:29:19
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
O glumă proastă.
Poate și o problemă de psihologie a emigrantului. Un mecanism de apărare, printre altele împotriva anxietății de fundal, dacă vrei... Nu știu, dau cu ipoteza, în definitiv nu-i treaba mea.
*
Și totuși, oare țara noastră de azi nu e o pregustare a iadului pentru mulți? Nu e un land al deznădejdii și smintelii? Al batjocurii și fărădelegilor?
Uite, pentru luni s-a anunțat în Capitala României (am aflat azi prin piață) o masă caldă pentru 10 000 de persoane, începînd cu ora 13, în Titan. Apoi muzică și veselie până seara. Lumea e foarte încântată de perspectivă. Ce grijă are Puterea de noi, sărmanii! Românii!...
E duh de serbare națională cu adevărat? Pare o măsură inspirată? Ajută cu ceva la demnitatea românilor și la fortificarea conștiinței naționale? Poate o fi lucru creștinesc și eu nu mă prind...
Mie mi se pare, dincolo de insulta evidentă și de sugestia negativă, foarte puternică și distructivă camuflată sub gogoașa împuțită a "darului" umilitor și dezumanizant, de ghetou, mi se pare așadar tot un lucru drăcesc, pe lângă miile de alte fapte împotriva românilor din cuprinsul țării ăsteia pe care ne sforțăm să n-o asociem cu iadul. Dar cu ce altceva? Ah, da, era să uit: cu pârnaia, cu balamucul de pe vremuri, cu sclavia, cu lumea azilului cehovian și cu gulagul, cu petrecerea fanariotă, cu Canalul și mineriadele...

Cine crezi că va veni să ia din bucate? Rromii cu "afaceri" în Ungaria-Austria-Franța-Italia-Anglia-Germania? Oamenii Puterii? Tinerii isteți din multinaționale? Organele bipede ale Caracatiței?
Nu. Vor veni românii de azi: pensionarii, profesorii, studenții, artiștii fără "șansă", șomerii, copiii românilor săraci și umiliți, așadar creștinii obișnuiți; precum și mulțime de gură-cască-fără-griji, adică ăi de s-au aranjat frumos pe spinarea proștilor, domnii și doamnele de azi (tovarășii de ieri) care îți cer să le arăți respect, să vorbești politicos, să fii zâmbitor și binecrescut, ăi de pun sume frumușele prin cutia milei și se îngrijesc de culoarea pardoselii la cavoul comandat din vreme... Oameni cumsecade, care au știut să se bucure de viață.
De viața altora....
Ei vor comenta și vor face poze. Unele poate vor apărea și pe aici, la imagini minunate, la faptele "iubirii"...
În definitiv, deși chestiunea nu are nici o treabă cu umorul (un umor de calitate foarte subțire dar și foarte costisitor ar fi fost, poate, să rămână aici), poate că Yasmina a făcut un lucru folositor că a ales să nu mai facă parte din circul înjositor numit România de azi.

Să ne amuzăm oleacă? Desigur. Că în rest o ducem bine.

Last edited by Ioan_Cezar; 29.11.2014 at 13:32:42.
Reply With Quote
  #740  
Vechi 29.11.2014, 10:57:02
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Frate Ioan Cezar, splendid pamflet. Da, Romania seamana tot mai mult cu contrariul a ceea a fost, candva, si mai ales a ce ar fi trebuit sa fie.
Vorba unui prieten: "intai sa ne purificam ca popor, ca "oameni de rand", apoi sa ii eliminam definitiv pe "conducatori", in loc sa le mai oferim ciclic ocazia de a ne asupri, prin voturile noastre inertiale".
Reply With Quote
Răspunde