Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 01.11.2015, 16:46:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si cam instabil psihic.

Pune mai intai pozele cu niste fete inofensive care au ars acolo si zice ca alea nu erau sataniste pe urma pune niste poze care rezoneaza cu mintea lui bolnava si le asociaza cu cei prezenti acolo, deci inclusiv cu fetelea alea.

Sa-i faca cineva un colaj in fotoshop poate se prinde cat e de bolnav.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #132  
Vechi 01.11.2015, 16:47:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Chiar crezi că mârlănia te arată mai deștept?
Pai nu stiu, spune tu, ca tu esti expertul.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #133  
Vechi 01.11.2015, 16:48:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

iliegh, cand citezi, incearca sa scoti de acolo mizeriile neesentiale, mai ales cand umplu jumatate de pagina.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #134  
Vechi 01.11.2015, 16:51:04
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Revoltator, puteau fi SALVATE vieti. Iata ADEVARUL, autoritatile mint: „Primii pompieri au venit pe jos, FARA echipamentul necesar”

http://www.aktual24.ro/revoltator-pu...entul-necesar/

Andreea Sopa, o tanara care a reusit sa se salveze din incendiul de la Colectiv, povesteste cum au intervenit de fapt autoritatile. Ea spune ca primii pompieri au venit pe jos, fara echipamentul necesar, si intrebau unde este cheia de la intrarea in club.

„Scriu asta, pentru ca cred ca este important ca lumea sa stie adevarul (pe care posturile de stiri il prezinta un pic denaturat) si mai sper ca poate fi unul din lucrurile care pot fi imbunatite pe viitor de dl.arafat, de smurd, de isu, de 112, de firmele de securitate…..

Sunt unul dintre cei norocosi ca am reusit sa ies, cand am reusit sa imi recuperez respiratia, dupa cateva minute si am realizat amploarea dezastrului, ma intrebam ce sa fac ca sa ajut…o vazusem deja pe prietena mea ca suna la 112 si ma gandeam ca echipajele vor ajunge in scurt timp…la televizor au spus ca primul apel s.a efectuat la 10.32 si sunt convinsa ca foarte multi dintre cei de afara sunasera deja….la 10.41 nu venise inca nici un echipaj nici pompieri, nici smurd, nici ambulanta si am sunat si eu la 112 gandindu.ma ca poate in haosul creat nu a sunat nimeni (am ora apelului memorata de telefon)…doamna de la 112 mi.a spus sa nu ma panichez, ca se cunoaste problema si au trimis „1 echipaj de politie”!!!

STUPEFACTIE!!!! Am inceput sa ii explic ca este o tragedie, un carnagiu, ca umbla oameni arsi din cap pana in picioare si cer ajutor si avem nevoie de multe echipaje, foarte multe…pompieri, descarcerari, ambulante…de.abia in acel moment mi s.a facut legatura cu altcineva sa explic exact de ce echipaje avem nevoie… DEJA TRECUSERA 10 MINUTE DE LA APELUL DECLARAT DE ARAFAT!!!)

Imediat dupa a aparut prima masina de politie…2 oameni care s.au ingrozit de ce vedeau….abia dupa alte 2-3 minute a venit prima salvare si dupa alte cateva minute au aparut pompierii PE JOS fara echipamentul necesar pentru ca nu stiau pe unde sa intre in incinta de la pionierul…si ne intrebau daca stim cine ar putea avea cheia de la poarta !!!!

ULUIRE!!! Mi-aduc aminte ca le.am strigat sa o sparga sa o ia dracu de poarta! Pana la urma, dupa alte cateva minute au reusit sa aduca masina in incinta

PE SCURT DUPA cca 20 MINUTE IN INCINTA ERAU O MASINA DE POMPIERI SI 2 SALVARI si s.au adus primele furtune si au intrat primii pompieri!!! FOARTE MULT!!!!! a fost un incediu care a mistuit totul intr.un minut si practic interventia de salvare s.a intamplat la circa 20 minute….probabil ca daca cei de la 112 ne.ar fi crezut la telefon ca este un incendiu grav cu multi raniti si multi blocati in interior, si ar fi trimis mai multe echipaje din prima, daca pompierii ar fi stiut pe unde sa intre in incinta si ar fi fost anuntati de dispecerat de gravitatea incendiului, mult mai multe vieti ar fi putut fi salvate!!! fiecare secunda conta vineri seara si din pacate 112 se pare ca nu a inteles asta de la primele apeluri!!! Sper ca pe viitor, in memoria celor care si.au pierdut viata, a celor raniti si familiilor lor, ceva sa se schimbe in interventia de urgenta si modalitatea in care apelurile de urgenta sunt evaluate si prioritizate!!!!”, a scris tanara pe pagina sa de Facebook.
  #135  
Vechi 01.11.2015, 16:53:05
iliegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cristian,

in poza ta am vazut un craniu pe tricoul individului care e mai frumos decat tine.

Tin sa-ti reamintesc ca unii crestini obisnuiesc sa sarute astfel de cranii, dar nu pe tricou, ci chiar acolo in sicriu deadevaratelea.

Poasta inspiratie ai avut cu poza aia.
  #136  
Vechi 01.11.2015, 16:57:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
In tara asta, asa cum e ea, credinta trebuie aparata. Pur si simplu ne vine randul sa facem asta. Lupta poate fi colectiva, dar mantuirea e individuala. Vedem pacatele unora, dar nu le stim pocainta. Insa Dumnezeu stie si judeca dumnezeieste, nu omeneste. Nu avem voie sa promovam sau sa incurajam pacatul, caci ne facem partasi la pacate straine. Iisus S-a rastignit si pentru acest pacatosi pentru a le da o sansa. Daca erau toti perfecti, jertfa lui Hristos nu mai era necesara.
Tare te mai doare pe tine de pacate straine, dar de prostiile tale, fix in cot.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #137  
Vechi 01.11.2015, 17:06:16
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Pr. Savatie Baștovoi despre evenimentul din Clubul Colectiv:
De ce nu e bun mascatul? Mii de oameni se frămîntă acum ghicind dacă între un joc mascat cu draci și lumînări și moartea care intră brusc peste ei este vreo legătură.
Mascatul nu e bun de nici un fel. Există multe mărturii creștine din primele secole în care se condamnă jocul de-a preoția. Asta pentru că, chiar în joacă, lucrurile devin serioase. Altminteri, v-am propune să vă jucați de preoția și de-a îngerii, dar canoanele opresc îmbrăcarea veșmintelor preoțești de formă. Cu viața, ca și cu moartea, nu e de joacă.
Atunci cînd, în apus, catolicii au început să se mascheze în îngeri la Crăciun, să se îmbrace în Maica Domnului, să facă spectacole cu Hristos, ei au spulberat taina și au deschis drumul mascărilor de tot felul. Nu că ele ar fi fost închise, ele au existat în lumea păgînă, dar creștinismul le oprise pentru sine.
Jocul de-a bostanii este un joc de-a moartea. Slavă Domnului, îngerii ne păzesc și îi păzesc și pe cei care se joacă de-a jocurile morții. Uneori însă moartea capătă prea multă îndrăzneală, așa cum s-a întîmplat în București. Moartea e obraznică de felul ei. Unul Dumnezeu e timid, sfios în atotputernicia Sa.
Nu vă jucați cu moartea. Nu mimați nimic din ce este al morții. Sau n-ați înțeles că în această lume nu există simboluri, ci numai forme ascunse ale realității?
Rămîneți în lumină, jucați-vă de-a lumina, fiți lumină. Pentru a trăi.
  #138  
Vechi 01.11.2015, 17:12:07
iliegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
Halloween sau una dintre cele mai mari sărbători din an pentru SATANIȘTI
 http://www.cunoastelumea.ro/hallowee...tru-satanisti/

"Anton LaVey fondatorul Bisericii lui Satana și autorul Bibliei satanice, spune: „cele două sărbători satanice principale, după ziua de naștere a cuiva, sunt Walpurgisnacht și Halloween.” Așadar Halloween-ul este considerat cea mai mare a treia zi din calendarul satanic. Așa a început Halloween-ul modern să glorifice și mai mult moartea și să se închine lui Baal, sau diavolului!
Ai dat-o in bara si cu Hallowenul !! uite de ce:

The word Halloween or Hallowe'en dates to about 1745[26] and is of Christian origin.[27] The word "Halloween" means "hallowed evening" or "holy evening".[28] It comes from a Scottish term for All Hallows' Eve (the evening before All Hallows' Day).[29] In Scots, the word "eve" is even, and this is contracted to e'en or een. Over time, (All) Hallow(s) E(v)en evolved into Halloween. Although the phrase "All Hallows'" is found in Old English (ealra hālgena mÊssedÊg, all saints mass-day), "All Hallows' Eve" is itself not seen until 1556.[29][30]


Deci Halloween inseamna "Seara sfanta". O amintire a tuturor mortilor, sfinti sau nu.
Si e de origine crestina.

In plus, satanismul lui LaVey este de tip non-teist. Ei nu cred in Dumenzeu sau Satana. Ei cred doar in persoana individuala, si afirma valori morale adevarate, nicidecum crime.
  #139  
Vechi 01.11.2015, 17:12:56
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

daca nu stii nu mai vorbi
  #140  
Vechi 01.11.2015, 17:16:06
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

https://www.facebook.com/pcalistrat/...592782749366:0
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare