Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 13.11.2013, 12:22:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
Este si ingrijorator dar si amuzant in acelasi timp, lupta neostoita pentru demolarea “mitului” privind cipul asupra caruia multi preoti, ierarhi si chiar unii reprezentanti din senat dar si atei (astia din urma nu din aceleasi considerente) au recunoscut la unison ca indeplineste conditiile profetite de Sfantul Ioan ca fiind pecetea,
In imaginatia ta bogata si a altora colegi de secta :)

Citat:
Este vorba de politica pasilor marunti pe care si orbul ii vede catre scopul evident: implantarea!
Cine suntem noi sa ne punem cu fanteziile tale?
Daca vrei sa traiesti in lumea ta imaginara, cum sa te oprim noi?

Oricum, din tot hatisul de cuvinte de mai jos, nu am reusit sa gasesc vreun argument pentru ce ai afirmat mai sus, deci tot e bine, poate realizezi si tu asta si vii mai aproape de realitate.

Dar gasim specific lumii in care traiesti tu, multa fantezie, lucruri stiute pe jumatate ceea ce le face sa fie intelese prost (asimilarea unui cip rfid cu telefonul mobil) si multe alte aberatii de car nu am timp, inclusiv a bietului parinte Savatie, care cat o spumegat el (asa mai moderat totusi) impotriva cipului, tot n-o fost in stare sa ofere si niste argumente ortodoxe pentru asta.
Talent de scriitor are ceva, dar din pacate asta nu suplineste lipsa a ce ziceam mai sus.

As fi vrut sa gasesc un singur argument ca actul cu cip e o problema duhovniceasca, atat de mare incat sa justifice OPRIREA de la SPOVEDANIE, adica practic unde/cand/cum in ortodoxie i s-a interzis omului POCAINTA??

Deci las-o asa moarta, ca pute prea tare.

Oricum, la concurenta cu:

Citat:
Din cele întîmplate, reiese că păstorii români nu știu să cînte pe placul oilor pe care le pasc.
Adica pastorii trebuie sa cante in struna celor catorva oi care behaia de placerea ratacirii prin rapi, avand pretentia ca sunt vocea majoritati, eventual sa le trimita si pe restul tot pe acolo, ca sa fie pe placul celor nebune.

Mai sa fie, oare de ce imi aduce aminte asta de aia care s-au dus pe rapa cu calendarul?



Citat:
Oare Alin, technician fiind, de ce oare nu vrea sa ne explice logic si cu verva asta efervescenta ce-o are, ce efecte va avea nenorocitul de cip odata ce este implantat in corpul nostru?!!??? Intreb: daca fara a-l purta constant asupra noastra (telefonul il poti uita sau tine la o distanta cat de cat “sigura”, calculatorul il folosesti strict pentru urgente, cardul il tii in sertar dupa ce scoti banii din el, pasaportul (care-l are) il “uiti” pe undeva…. si cu toate astea, esti afectat de undele radio… te simti obosit, apatic, vlaguit…. ce se intampla daca ai cipul in corpul tau???
In America nu doar soldatii sunt implantati. De frica “teroristilor” bietii copii intra in scoli cipuiti, le-au scos cartelele… ca nu sunt “sigure”!!!
Vrei sa imi explici Aline? Fii indulgent in privinta fenomenului meu de/ sectara/ cipofoba, bosevista/,sau cum vrei sa ma complimentezi, fa un mic efort si spune-mi efectele tehnologiei implantate!!? vei putea oare?

Părintele Efrem la Mănăstirea Sfântul Antonie din Arizona are dreptate cand spune ca mai intai va veni lepadarea de credinta: Oamenii vor accepta pecetea deoarecea vor crede de fapt că Hristos din Nazaret a fost un filozof, un mare învățător ș.a.m.d., dar nu divin precum conducătorul apocaliptic al lumii. Pentru că aceasta să se întâmple trebuie întâi să capitulam în întregime ecumenismului, sinistrul amestec al tuturor religiilor ce va fi înlocuit într-un final de religia lui Antihrist. De aceea Hristos întreba cu tristețe: „Dar Fiul Omului, când va veni, va găsi, oare, credința pe pământ?” (Luca 18:8).
Cred cu adevarat ca aici e buba: monahii, pustnicii si multi arhierei nu cunosc date tehnice despre cip, ei neavand telefon mobil. Ce viata de monah e cu telefonul in buzunar!! Prin urmare, nici consecintele folosirii acestei tehnologii din ce in ce mai sofisticata nu poate fi explicata de duhovnici in logica rationala a omului din lume…. Dansii nu stiu ca diversele dispozitive hi-tech pot schimba (manipula) comportamentul uman prin mesaje subliminale inca de pe acum… Americanii (in paradisul lor nebun) deja testeaza tablete care pot fi controlate de creier, prin folosirea unei casti care seamana cu o caciula de schi impanzita cu electrozi de monitorizare. Tehnologia, adesea numita interfata creier-calculator, a fost conceputa pentru a permite interactionarea cu calculatoarele doar prin simplul gand la astfel de actiuni :D
Cercetatorii "americani" ,care-s de fapt majoritari evrei (oameni de stiinta evident, adica oameni de “bine” in viziunea multor rationali) asteapta ca mentalul omului sa fie “upgradat”….iar consumatorii sa isi doreasca libertatea pe care o vor avea, cu ajutorul implantului.
Un anume Ray Kuzweil este convins că vom avea în cele din urma hoarde de nanobots care vor rula în corpurile noastre pentru monitorizarea starii de sanatate si pentru cautarea bolilor… si noi inca privim nauci cum pier oamenii pe picioare ,de genul Antonie Iorgovan, cauza fiind “banala” iradiere cu uraniu! Ce mare branza!

Dar tehnicienii nostri (la fel oameni de “bine”) sunt tacuti ca visul unei nopti de vara!!
Eu tot il astept pe Alin (si nu numai) cu o vorba, ceva…. spre eluciarea “misterului”… asa chiar si cu paru' cum stie el mai bine, numa’ sa explice odata!!! Tehnic!!

mi-amintesc de parintele Savatie (probabil tot vreun "ametit" in opinia lui Alin) are inca de acum 4 ani o lamurire ferma asupra "fenomenului" cip/ in acte versus cip implantat. Si atinge un nerv extrem de sensibil: fanatismul, atunci cînd apare, nu poate fi combătut prin fanatism. El poate fi iertat mulțimilor, dar nu poate fi iertat conducătorilor, cu atît mai mult ierarhilor. Orice fenomen de masă are în el și o doză de fanatism, pentru că altfel nu se poate. Acest fior care mișcă poporul în dorința sa de a i se face dreptate poate fi condamnat, dar poate fi și înțeles. Unii l-au lăudat, alții l-au blamat. Unii l-au liniștit prin cîntări, alții prin sabie. Din cele întîmplate, reiese că păstorii români nu știu să cînte pe placul oilor pe care le pasc.
http://savatie.wordpress.com/2009/04...i-ale-cipului/
de parintele Amfilohie nu mai pomenesc ca deja nu se mai vede de etichete!!
Deci? Punct si de la capat.....
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.11.2013 at 12:27:11.
  #202  
Vechi 13.11.2013, 12:29:03
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eliza-georgiana Vezi mesajul
Este si ingrijorator dar si amuzant in acelasi timp, lupta neostoita pentru demolarea “mitului” privind cipul asupra caruia multi preoti, ierarhi si chiar unii reprezentanti din senat dar si atei (astia din urma nu din aceleasi considerente) au recunoscut la unison ca indeplineste conditiile profetite de Sfantul Ioan ca fiind pecetea, lupta cu “prejudecatile” ,a ramas in doi viteji - Alin si Mihail! Ar mai fi de mentionat si Bogdan, dar el pare mai timid (a se citi cu mai mult bun simt)! Este vorba de politica pasilor marunti pe care si orbul ii vede catre scopul evident: implantarea!

Inainte sa-l rog pe Alin sa prezinte niscai detalii tehnice despre ce inseamna undele radio emise de pacatosul asta de cip, fie el in cardul bancar sau in telefon, il rog frumos sip e Mihail sa fie ceva empatic in ce ma priveste cu efortul ce trebuia sa depun cautand prin balastul ala de cuvinte, dupa afirmatia lui pro-ecumenista! Dar am observat ca domnul Dragos a sesizat acest fapt (tacit), tinand sa precizeze ca celestial nu si-ar fi luat talpasita… deci e posibil ca el sa poata depuna marturie ca sa zic asa… fiindca a fost “martor ocular”, daca nu ma insel si Ioanna a fost. Ea stie ce gogomanii s-au tot spus de s-a ajuns la afirmatia ca Dumnezeu n-ar fi Persoana (oare Alin si-o mai aminti?)! :D dar nu-i bai, trebuie fiecare sa ne cercetam sufletele cu luare-aminte cu smerenia aia de care tot auzim prin predici! Lupta e mare aici! Caci cuvintele ne vor judeca… din cuvintele tale vei fi gasit drept si din cuvintele tale vei fi osandit (Luca 12, 36-37). Mi-aduc aminte de rabdarea doamnei Dobrin M. in ce priveste “balastul” aruncat de Mihail pe topicul despre invidie (sper sa retin bine topicul incendiar) pentru a –l asigura ca nu ajuta cu nimic sa ne scoatem ochii -virtual -ca uite cand si ce ai spus, cu ce patos, ce atac furibund... eu gasesc reprosul foarte obositor… daca din el nu rezulta nimic folositor, constructiv!!

Nu retin prea multe date tehnice referitoare la efectul cipului, dar avem si noi in institutie ingineri IT si mai in gluma mai in serios, zilele trecute chiar l-am intrebat pe unul dintre ei, ce efecte are asupra organismului nostru acest…. maruntel obiect. El mi-a explicat pe limba lui acolo, dare u am retinut asa: retelele de telefonie mobila de tip GSM au consecinte foarte grave asupra omului din pricina radiatiilor electromagnetice de radiofrecventa si microunde ce contin si care produc probleme grave de sanatate asupra inimii, stomacului, creierului, metabolismului, sistemului vizual si auditiv. Telefonul folosit in exces ,chiar si numai 30 de minute pe zi , pe langa crearea dependentei, este un adevarat “cal troian” pentru corpul uman! Undele de joasa frecventa emise provoaca diferite tipuri de cancer!!!! Practic, microundele afecteaza negativ glandele interne si sistemul nervos central….. si vedem ca pe fiecare bloc din jurul nostru sunt amplasate relee, antene, sateliti care ne bombardeaza cu megahertzi…. Mai spunea ca prin ultrasunete ,daca se trece pragul de nu stiu a cati decibeli, poti chiar omori un om!!!

Oare Alin, technician fiind, de ce oare nu vrea sa ne explice logic si cu verva asta efervescenta ce-o are, ce efecte va avea nenorocitul de cip odata ce este implantat in corpul nostru?!!??? Intreb: daca fara a-l purta constant asupra noastra (telefonul il poti uita sau tine la o distanta cat de cat “sigura”, calculatorul il folosesti strict pentru urgente, cardul il tii in sertar dupa ce scoti banii din el, pasaportul (care-l are) il “uiti” pe undeva…. si cu toate astea, esti afectat de undele radio… te simti obosit, apatic, vlaguit…. ce se intampla daca ai cipul in corpul tau???
In America nu doar soldatii sunt implantati. De frica “teroristilor” bietii copii intra in scoli cipuiti, le-au scos cartelele… ca nu sunt “sigure”!!!
Vrei sa imi explici Aline? Fii indulgent in privinta fenomenului meu de/ sectara/ cipofoba, bosevista/,sau cum vrei sa ma complimentezi, fa un mic efort si spune-mi efectele tehnologiei implantate!!? vei putea oare?

Părintele Efrem la Mănăstirea Sfântul Antonie din Arizona are dreptate cand spune ca mai intai va veni lepadarea de credinta: Oamenii vor accepta pecetea deoarecea vor crede de fapt că Hristos din Nazaret a fost un filozof, un mare învățător ș.a.m.d., dar nu divin precum conducătorul apocaliptic al lumii. Pentru că aceasta să se întâmple trebuie întâi să capitulam în întregime ecumenismului, sinistrul amestec al tuturor religiilor ce va fi înlocuit într-un final de religia lui Antihrist. De aceea Hristos întreba cu tristețe: „Dar Fiul Omului, când va veni, va găsi, oare, credința pe pământ?” (Luca 18:8).
Cred cu adevarat ca aici e buba: monahii, pustnicii si multi arhierei nu cunosc date tehnice despre cip, ei neavand telefon mobil. Ce viata de monah e cu telefonul in buzunar!! Prin urmare, nici consecintele folosirii acestei tehnologii din ce in ce mai sofisticata nu poate fi explicata de duhovnici in logica rationala a omului din lume…. Dansii nu stiu ca diversele dispozitive hi-tech pot schimba (manipula) comportamentul uman prin mesaje subliminale inca de pe acum… Americanii (in paradisul lor nebun) deja testeaza tablete care pot fi controlate de creier, prin folosirea unei casti care seamana cu o caciula de schi impanzita cu electrozi de monitorizare. Tehnologia, adesea numita interfata creier-calculator, a fost conceputa pentru a permite interactionarea cu calculatoarele doar prin simplul gand la astfel de actiuni :D
Cercetatorii "americani" ,care-s de fapt majoritari evrei (oameni de stiinta evident, adica oameni de “bine” in viziunea multor rationali) asteapta ca mentalul omului sa fie “upgradat”….iar consumatorii sa isi doreasca libertatea pe care o vor avea, cu ajutorul implantului.
Un anume Ray Kuzweil este convins că vom avea în cele din urma hoarde de nanobots care vor rula în corpurile noastre pentru monitorizarea starii de sanatate si pentru cautarea bolilor… si noi inca privim nauci cum pier oamenii pe picioare ,de genul Antonie Iorgovan, cauza fiind “banala” iradiere cu uraniu! Ce mare branza!

Dar tehnicienii nostri (la fel oameni de “bine”) sunt tacuti ca visul unei nopti de vara!!
Eu tot il astept pe Alin (si nu numai) cu o vorba, ceva…. spre eluciarea “misterului”… asa chiar si cu paru' cum stie el mai bine, numa’ sa explice odata!!! Tehnic!!

mi-amintesc de parintele Savatie (probabil tot vreun "ametit" in opinia lui Alin) are inca de acum 4 ani o lamurire ferma asupra "fenomenului" cip/ in acte versus cip implantat. Si atinge un nerv extrem de sensibil: fanatismul, atunci cînd apare, nu poate fi combătut prin fanatism. El poate fi iertat mulțimilor, dar nu poate fi iertat conducătorilor, cu atît mai mult ierarhilor. Orice fenomen de masă are în el și o doză de fanatism, pentru că altfel nu se poate. Acest fior care mișcă poporul în dorința sa de a i se face dreptate poate fi condamnat, dar poate fi și înțeles. Unii l-au lăudat, alții l-au blamat. Unii l-au liniștit prin cîntări, alții prin sabie. Din cele întîmplate, reiese că păstorii români nu știu să cînte pe placul oilor pe care le pasc.
http://savatie.wordpress.com/2009/04...i-ale-cipului/
de parintele Amfilohie nu mai pomenesc ca deja nu se mai vede de etichete!!
Deci? Punct si de la capat.....
si nano-tehnologia este tot un fel de 666?
  #203  
Vechi 13.11.2013, 12:35:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
si nano-tehnologia este tot un fel de 666?
Cum sa nu fie? Stie ea din surse sigure ca nanorobotii au tatuat cate un "666" pe rotite.
In concluzie, sunt spurcati, avand pe ei numarul favorit al satanei.

Ce n-a aflat inca este ca in fisierele de windows "666" se gaseste de cateva sute de ori.
Dar asta nu vrea sa stie ca pe urma nu mai poate intra pe Internet.
Si ce face ea fara facebook?
S-o lepada de el mai incolo, pe la sfarsitul lumii, asa..
Deocamdata exerseza mersul la banca, in loc de bancomat.
Tot pentru sfarsitul lumii, antrenament, cum zicea Valica.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.11.2013 at 12:38:41.
  #204  
Vechi 13.11.2013, 12:47:25
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Propun sa ne intoarcem la subiect. Evident, apostolii cipului sunt corecti politic si asta li se pare suficient. Ei apara ierarhia BOR de credinciosii care inteleg cat de cat ce se intampla in jur. Daca crestinii se bazeaza pe scrierile Sfintilor Parinti, apostolii cipului se bazeaza pe scrieri newagiste care servesc idealului masonic de reducere a populatiei si de distrugerea crestinismului mai ales din interior.

Asadar, voi lua toate jignirile drept complimente, caci pe drumul mantuirii acestea sunt mai necesare decat laudele.

Noi, cei care suntem crestini, trebuie sa-i urmam pe cei doisprezece apostoli ai lu Hristos, nu pe apostolii cipului. Fiecare va raspunde pentru ce va scrie. Asa cum ne avertiza parintele Adrian Fageteanu, un alt ,,incult'', ,,nulitate'', ,,paranoic'', ..bolsevist'' sau cum vor sa-l mai numeasca satanistii care promoveaza cipul, solutii colective nu exista. Lumea va merge in directia in care trebuie sa mearga, datorita pacatelor ei.

Deja se zvoneste ca anumite bauturi racoritoare ar putea contine nanoparticule ce pot produce anumite simptome asemanatoare gripei si ca se pregateste si un vaccin... Daca scopul nostru este sa ne mantuim, atunci sa avem grija de suflet, sa nu-l lasam sa fie influentat de raul din jur, oricat ar fi de mare acesta. Deja exista martiri crestini in mai multe tari. Ne vine randul si noua, poate. Putem sa ne informam, putem sa ocolim pe cat posibil unele capcane si atat.

Evident, satanistii manipulatori vor cauta sa dicrediteze orice sursa de informare a crestinilor, insa minciuna are picioare scurte si se va vedea clar cine cui slujeste.
  #205  
Vechi 13.11.2013, 12:48:57
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.705
Implicit

Chiar daca ar fi o gresela cu cipurile nu e o greseala mare, nu sunt sectanti cei ce sustin asta. Greseli cu adevarat importante sunt greselile legate de dogma si invatatura de credinta, aici e problema mult mai mare.
  #206  
Vechi 13.11.2013, 12:52:16
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Chiar daca ar fi o gresela cu cipurile nu e o greseala mare, nu sunt sectanti cei ce sustin asta. Greseli cu adevarat importante sunt greselile legate de dogma si invatatura de credinta, aici e problema mult mai mare.
deci nu gresec nici cei ce sunt "pro" acte biometrice, acetele biometrice nefiind o dogma in BO. La urma urmei nimeni nu poate dovedi cu adevarat ca aceste acte ar fi pecetea fiarei apocaliptice
  #207  
Vechi 13.11.2013, 13:12:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Chiar daca ar fi o gresela cu cipurile nu e o greseala mare, nu sunt sectanti cei ce sustin asta. Greseli cu adevarat importante sunt greselile legate de dogma si invatatura de credinta, aici e problema mult mai mare.
Din pacate, nu ai studiat suficient problema, cum de altfel ai recunoscut.
Desi ceva ceva trebuie sa-ti fi trecut pe langa urechi, macar cat sa te faca suspicios in directia asta.

Care va sa zica sa pui canoane inventate adhoc, unele fara precedent in ortodoxie (refuzul spovedaniei) nu este sectarism?

Sa acuzi preoti si ierarhi ca sunt lasi, slabi, inconstienti, etc. pentru ca nu vor sa se inscrie in campania anticip, nu e sectarism?

Sa sari in capul Patriarhiei pe motiv ca nu si-a insusit atitudine sectara anticip ca BOSV, nu este sectarism?

Sa faci din cateva cazuri izolate de parinti reperele ortodoxe absolute, papiforme, nu e sectarism?

Iti mai trebuie?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #208  
Vechi 13.11.2013, 13:22:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Propun sa ne intoarcem la subiect. Evident, apostolii cipului sunt corecti politic si asta li se pare suficient.
Inca un exemplu de sectarism pentru Catalin, acuzatii de forma carora le lipseste fondul.

Citat:
Ei apara ierarhia BOR de "credinciosii" care inteleg cat de cat ce se intampla in jur.
Ei, Catalin, mai vrei?

Citat:
Daca crestinii se bazeaza pe scrierile Sfintilor Parinti, apostolii cipului se bazeaza pe scrieri newagiste care servesc idealului masonic de reducere a populatiei si de distrugerea crestinismului mai ales din interior.
1. Nu sunteti crestini.

2. Nu aveti habar cine sunt Sfintii Parinti

3. Din parintii citati unii nici n-au scris impotriva cipului, altii care au scris si inca cu iz sectar ii faceti Papi infailibili. Ce e ortodox in asta?

4. Paranoia si obsesie masonica.
De cand in crestinism dusmanul principal sunt masonii si nu diavolul? Simplu, de cand crestinii (unii) nu mai sunt in stare sa se lupte cu inamicul real (diavolul) si isi inventeza adeversari imaginari cu care se "lupta" din vorbe.

5. Cea mai buna unealata pentru distrugerea crestinismului din interior, sunteti chiar voi care atacati pastorii (ai recunoscut ceva mai sus).
"Bate-voi pastorul si se va risipi turma"

Tot nu e sectarism asta, Catalin?

Citat:
Asadar, voi lua toate jignirile drept complimente, caci pe drumul mantuirii acestea sunt mai necesare decat laudele.
Nu si cand esti vrednica de ele ca urmare a altor jigniri care le-ai facut ca sa nu zic de inteligenta care o jignesti la fiecare pas.
Ah, stai ca voi nu trebuie sa fiti destepti sau sa ganditi, ca si Apostolii nu erau cu carte iar voi suntei intocmai ca Apostolii.
My bad.

Citat:
Noi, cei care suntem crestini, trebuie sa-i urmam pe cei doisprezece apostoli ai lu Hristos, nu pe apostolii cipului.
Citat:
Deja se zvoneste ca anumite bauturi racoritoare ar putea contine nanoparticule ce pot produce anumite simptome asemanatoare gripei si ca se pregateste si un vaccin...
De cand i-ati inrolat si pe Sf. Apostoli in secta voastra?
Cu informatia paranoida suntem deja obisnuiti, inculti medical )si nu doar) fiind nu vedeti lipsa de logica in chestia de mai sus.

Serios, femeie ai nevoie de doctor pentru cutiuta.
Poate iti rezolva si problema cipului implantat in masea despre care ne scriai pe alt topic.

Aici Catalin poate sa spuna ca nu e o problema sectara ci una medicala. N-as putea sa-l contrazic.

Citat:
Deja exista martiri crestini in mai multe tari.
Ati pus aici si neoprotestantii? Ca de la ei ati luat filosofia cipului, acum ii faceti si martiri?

Citat:
Putem sa ne informam, putem sa ocolim pe cat posibil unele capcane si atat.
Dap. Cu "informatie" paranoia grade.
Sunteti experti la asa ceva.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.11.2013 at 13:27:07.
  #209  
Vechi 13.11.2013, 13:27:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din pacate, apostolii cipului ii declara sectanti pe cei care se opun opiniiile lor. Si nu e de mirare. Daca cei doisprezece apostoli ai lui Hristos vor ajunge sa fie considerati sectanti, atunci prefer sa fiu si sectanta. Daca Apocalipsa, capitolele 13-15 reprezinta o dovada de sectarism, de asemenea. Un sectarism de forum, fireste. Sa nu se grabeasca adevaratii sectari sa-mi trimita mesaje. ,,Secta'' mea se numeste ortodoxia.
  #210  
Vechi 13.11.2013, 13:36:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Din pacate, apostolii cipului ii declara sectanti pe cei care se opun opiniiile lor. Si nu e de mirare.
Tu nu ai nici un argument pentru faptul ca am fi "apostolii cipului".
Eu am dat o tona de argumente pentru care sunteti sectanti.

Citat:
Daca cei doisprezece apostoli ai lui Hristos vor ajunge sa fie considerati sectanti,
Ati fi in stare sa le puneti si lor citate cipofobe in gura.
Ce pacat ca nu prea se poate, se gasea el un Roncea, o maicuta Fotini care sa-i invarta cumva pe degete.

Asta nu inseamna ca nu-i puteti mentiona cu tupeu si nesimtire in sprijinul ratacirii tale, asa cum fac sectarii cu Sfanta Scriptura intre randurilor carora in schimb ei pot sa indese chestii care nu sunt scrise, asa cum si voi indesati cipuri prin Apocalipsa lui Ioan.

Citat:
Daca Apocalipsa, capitolele 13-15 reprezinta o dovada de sectarism, de asemenea.
Cum ziceam..QED (iarasi).
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.11.2013 at 13:39:28.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 11.10.2010 23:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 18:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 02:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 11:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30