Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.09.2008, 16:23:21
mina94 mina94 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2008
Mesaje: 24
Implicit

Poate am sa supar pe cineva...dar doream sa-mi spun parerea cu privire la premiul cistigat de stirile pro tv.Felicitari pot unii sa le spuna dar eu ma aptin...de ce?....simplu ....acei copii din emisiunile facute o duc ei mai bine acum?...premiul cistigat le foloseste acelor copii la ceva? eu una nu cred....ma doare sa vad ca ptr ei nu sa schimbat nimic ...parinti sint nevoiti sa se duca in continuare sa munceasca deparde....
Daca reusea o televiziune sa convinga oamenii sa nu mai dea mita macar ptr o zi era un cistig mai mare ptr multi dintre noi.....
Rugati-va ptr toti copii ,ei sunt ingerii nostri pe pamant....
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.09.2008, 16:50:55
Noesis Noesis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2007
Mesaje: 320
Implicit

Nici nu stiu la ce te referi. Nu mai mai uit la Pro TV demult.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.09.2008, 16:52:26
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

din pacate, este mai apreciat reportajul in sine, decat reusitele acestuia... adica, daca si-a atins sau nu scopul mentionat.

am vazut multe cazuri in care televiziunea s-a implicat pe moment... pfff.. a facut valva mare, a agitat spiritele intre sefi si subalterni.... dar imediat cum si-a atins scopul (audienta) sau imediat cum interesul telespectatorilor fata de acel subiect scade... scade si interesul televiziunii. si intr-un final... nimeni n-a mai miscat niciun deget. :hmmm:
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.09.2008, 16:54:16
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesis
Nici nu stiu la ce te referi. Nu mai mai uit la Pro TV demult.
Pro TV a câștigat premiul Emmy pentru cele mai bune știri de televiziune

În cursa pentru acest premiu, Pro TV a devansat televiziuni de prestigiu, precum ITV, Globo și Al Jazeera. Acesta este un moment fără precedent în istoria televiziunii din România și Europa de Est. Este pentru prima dată când o televiziune din această regiune să câștige trofeul râvnit de ziariști din toată lumea.

Campania despre soarta copiilor abandonați de părinții plecați la muncă în străinătate a fost difuzată timp de o lună și jumătate, anul trecut, și a adus Știrilor Pro TV această nominalizare la premiile Emmy, pentru al doilea an consecutiv.

http://www.prosport.ro/sport-life/special/pro-tv-a-castigat-premiul-emmy-pentru-cele-mai-bune-stiri-de-televiziune-3217419
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.09.2008, 16:56:18
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

mie mi-au placut reportajele lor.
premiile lor sunt lumesti, bunatatea lor este inselatoare.

pana si emisiunile de ajutorare a oamenilor cu diferite probleme sunt o mare si scarboasa industrie. Stiu din experienta ca le pasa numai de audienta, si ar da si cu parul in cap, ca sa plangi, sa sochezi, sa aiba audienta iar el sa fie laudat ca ti-a strans fonduri.

confort psihic, buna statura, parere de sine sunt cuvinte care nu inseamna nimic pt ei, ci audienta e dumnezeul lor. nu exagerez.

reportajul insa chiar si sub aceasta obladuire perversa( fuga dupa audienta) a avut si parti bune.
care parti bune?
daca o singura mama , mai sensibila, mai constienta, mai iubitoare a vazut reportajul si s-a razgandit cu privire la plecarea in strainatate si a renuntat la asta de dragul copiilor atunci acel reportaj si-a atins scopul.
Si numai daca o mama s-a intors in hotararea ei pt copilul sau acesta e un lucru mare.
Foarte mare. Extraordinar de mare. Un suflet a fost salvat. Al copilului desigur. Altfel ar fii ajuns sa se sinucida ca multi altii.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.09.2008, 17:20:47
mina94 mina94 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2008
Mesaje: 24
Implicit

Brava Noesis ....sper sa-ti urmez exemplu si sa ies afara la soare decit sa ma uit la tv....
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bine de stiut camy_d Biserica Romano-Catolica 18 20.03.2012 19:27:44
Cat de des e bine sa ne spovedim ? Diaaana Pocainta 50 27.05.2011 01:08:02
Cum e mai bine? Thheo Generalitati 9 20.11.2008 22:27:35
e bine ? dulcineea Secte si culte 3 03.12.2007 15:58:02