Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.06.2011, 11:52:41
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit va rog o rugaciune pentru mine!

Buna ziua tuturor.sunt intr-un mare impas...sunt functionar public si lucrez cu niste instrumente care au regim special(niste sigilii) si de care trebuie sa am fff mare grija ,raspund pentru ele si daca dispare vreunul , e socotit ca neglijenta in serviciu!!!! ieri mi-a disparut unul din acestea si banuiesc o anume colega ca mi l-a sustras numai ca sa imi faca viata amara...ea stiind foarte bine repercursiunea acestui fapt...sunt foarte necajita si va rog pe voi care puteti ridicati o rugaciune la BUNUL DUMNEZEU si MAICA SFANTA sa ma ajute sa il recuperez. va multumesc tuturor cu lacrimi in ochi, si Dumnezeu sa ne ajute1
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.06.2011, 11:54:12
Daniel_7 Daniel_7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 439
Implicit

Fa acatistul Sfantului Mina,pana vei gasi ceea ce ai pierdut.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.06.2011, 14:12:11
DianaCornea1983
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viviana Vezi mesajul
Buna ziua tuturor.sunt intr-un mare impas...sunt functionar public si lucrez cu niste instrumente care au regim special(niste sigilii) si de care trebuie sa am fff mare grija ,raspund pentru ele si daca dispare vreunul , e socotit ca neglijenta in serviciu!!!! ieri mi-a disparut unul din acestea si banuiesc o anume colega ca mi l-a sustras numai ca sa imi faca viata amara...ea stiind foarte bine repercursiunea acestui fapt...sunt foarte necajita si va rog pe voi care puteti ridicati o rugaciune la BUNUL DUMNEZEU si MAICA SFANTA sa ma ajute sa il recuperez. va multumesc tuturor cu lacrimi in ochi, si Dumnezeu sa ne ajute1
D-zeu sa iti ajute sa il gasesti!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.06.2011, 15:47:49
ElisabetaM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Viviana, sa-ti ajute bunul Dumnezeu si Maica Domunului sa treci cu bine prin aceasta incercare.
Daca poti, sa te rogi pentru colega pe care o banuiesti.
De e ea faptasa, sa i se inmoaie inima si sa ii vina gandul cel bun de a pune la loc ce a luat.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.06.2011, 16:09:50
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Acatistul Sfantului Mina + spovedanie + acatist la manastire / catedrala,sa teajute Dumnezeu sa gasesti obiectul si sa o imblanzeasca pe colega X - o pui pe nume - sa iti inapoieze obiectul. e bine sa tii si post in aceste zile, ca o jerfa.

Si mai cerceteaza in stanga si in dreapta, mai intreaba pe la serviciu, poate a vazut cineva ceva...

Si bunicii mele i s-au intamplat lucruri asemanatoare, ca erau tot felul de oameni rai, dar mereu cine i-a facut rau bunicii a avut de suferit, mai devreme sau mai tarziu, nu stiau ei cu cine se pun!

Ah, si cred ca ar trebui sa fii pomenita si la liturghie, dar cred ca se vor ocupa si forumistii de asta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 09:32:49
Rugaciune pentru mine tigerAvalo9 Rugaciuni 30 16.08.2011 17:56:38
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 22:45:09
Pentru tine, pentru mine!... OmuBun Rugaciuni 22 02.08.2010 16:20:54
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 15:22:01