Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.07.2013, 20:39:14
Adriana_tm Adriana_tm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2013
Mesaje: 3
Implicit Miere de albine, polen crud si propolis din Stupina Manastirii

Doamne ajuta,

Ma numesc Adriana si sunt medic in Timisoara. Uneori in weekend obisnuiesc sa merg impreuna cu fiica mea la o manastire de maicute din apropierea lacului Surduc, in comuna Fardea. Maicile au vreo 200 de stupi si nu au unde sa vanda toata mierea, polenul si propolisul. Manastirea este situata intr-o zona impadurita, departe de orice zona de poluare. M-am gandit ca ar fi de ajutor sa postez acest anunt. Pentru manastire pentru ca, vanzand mierea, ar putea continua lucrarile de constructie iar pentru cei care citesc acest post pentru ca ar putea cumpara la un pret decent produse apicole naturale si sanatoase. Puteti comanda online pe stupinamanastirii.ro .

Cu drag,
Adriana
Attached Images
File Type: jpg miere de tei.jpg (23,6 KB, 7 views)
File Type: jpg hram .jpg (20,5 KB, 16 views)
File Type: jpg Fotografie0018.jpg (26,7 KB, 15 views)
File Type: jpg miere cu propolis.jpg (41,0 KB, 12 views)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.07.2013, 21:08:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Preturi?
Contact?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.07.2013, 21:10:26
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Preturi - de la 8- 12 lei , intra pe site http://stupinamanastirii.ro/

Contact:
Stupina Mănăstirii
Manastirea Adormirea Maicii Domnului
Fardea- Timis
E-mail comenzi@stupinamanastirii.ro
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.07.2013, 21:18:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Preturile nu prea sunt ca si cum ar vrea neaparat sa vanda. Vezi preturile la kg ce ai spus tu sunt pentru cantitati de ~270g.

La polen conteaza mult cum este uscat, si pastrat (la congelator cel mai bine)

Mierea, contrar a ce cred multi, se invecheste cu timpul, isi pierde din proprietati si chiar devine toxica si trebuie pastrata cat mai la racoare.

Cam slabutza pagina, partea de prezentare ma refer.
Cine a fost acolo a vazut ce si cum, a mai cumparat si cunoaste ce cumpara, probabil va mai cumpara, restul pot manifesta un scepticism de inteles.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 24.07.2013 at 21:21:55.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.07.2013, 21:49:38
Adriana_tm Adriana_tm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2013
Mesaje: 3
Implicit Doamne ajuta, Alin!

Polenul este proaspat (crud) si se depoziteaza in congelator. Acum, pe perioada verii, maicile il pot trimite proaspat, imediat ce il recolteaza. Mierea de salcam a fost extrasa la inceputul lui iunie si cea de tei- saptamana trecuta. Preturile pe Kg sunt 23-26 lei la miere. In acest pret sunt incluse cheltuielile de ambalare, etichetare si expediere pentru ca, la comenzi de peste 100 de lei, transportul e gratis. In Timisoara, de exemplu, mierea de salcam se vinde cu 25-30 lei Kg in piata si cu peste 33 lei/Kg in magazine. In zona in care locuiesti tu este mai ieftina? Plus ca, mai e un aspect... Garantia ca este naturala. Cat costa un Kg. de miere bio? Sigur mai mult de 23-26 lei/kg, nu?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.07.2013, 22:16:03
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Anuntul este binevenit si cu siguranta maicutele vor face vanzare. Eu sunt interesata de polen si le voi contacta pe maicute. Imi doream sa gasesc o sursa sigura de unde sa pot cumpara. Miere mai cumparam de la manastirea Turnu, dar o vom incerca si pe aceasta.

Este foarte bine ca v-ati gandit sa postati acest anunt, in Bucuresti ducem lipsa de produse cu adevarat naturale.

Preturile nu sunt mari. Si daca ne gandim ca banii sunt folositi in cel mai nobil scop...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.07.2013, 22:27:24
Adriana_tm Adriana_tm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2013
Mesaje: 3
Implicit

Multumesc, Ekaterina! Alin deja ma facuse sa ma mustre constiinta ca am postat acest anunt :). Chiar ma gandeam ca poate in alte orase o fi mierea foarte ieftina si numai in Timisoara e mai scumpa. Referitor la cel mai nobil scop... La manastirea aceasta maicile au si copii orfani in intretinere :).
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.07.2013, 22:34:26
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

O miere curata e binevenita la orice casa. Ai procedat foarte bine, Adriana. Multumim pentru anunt. Doamne ajuta.

Last edited by antoniap; 24.07.2013 at 22:36:41.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.07.2013, 23:05:38
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana_tm Vezi mesajul
Doamne ajuta,

Ma numesc Adriana si sunt medic in Timisoara. Uneori in weekend obisnuiesc sa merg impreuna cu fiica mea la o manastire de maicute din apropierea lacului Surduc, in comuna Fardea. Maicile au vreo 200 de stupi si nu au unde sa vanda toata mierea, polenul si propolisul. Manastirea este situata intr-o zona impadurita, departe de orice zona de poluare. M-am gandit ca ar fi de ajutor sa postez acest anunt. Pentru manastire pentru ca, vanzand mierea, ar putea continua lucrarile de constructie iar pentru cei care citesc acest post pentru ca ar putea cumpara la un pret decent produse apicole naturale si sanatoase. Puteti comanda online pe stupinamanastirii.ro .

Cu drag,
Adriana
Bine de știut, că tot voiam să ajung la Surduc într-o zi. Dar ma întîi să termin mierea din cămară!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.07.2013, 02:40:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana_tm Vezi mesajul
Multumesc, Ekaterina! Alin deja ma facuse sa ma mustre constiinta ca am postat acest anunt :). Chiar ma gandeam ca poate in alte orase o fi mierea foarte ieftina si numai in Timisoara e mai scumpa. Referitor la cel mai nobil scop... La manastirea aceasta maicile au si copii orfani in intretinere :).
Ai inteles gresit.
Nu e rau ca ai postat acest anunt, am spus doar ca pagina respectiva nu este prea bine conceputa, in sensul ca nu convinge vizavi de calitate, detaliile care le-ai scris mai sus sunt f. importante pentru a inspira incredere.

Doar de aici de pe forum nu stiu daca vor fi 10 clienti, e o lume mai mica decat pare.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
miere, polen, propolis, stupina manastirii

Thread Tools
Moduri de afișare