Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.04.2011, 01:09:25
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
dar cine esti tu sa iti confirme personal? cui apartii tu? pe cine frecventezi tu? te-ai ingrijit doar de egoul tau si l-ai ridicat la cer, in timp ce tu esti doar un prizonier al unor sabloane. vrei sa fiu viu cauti Viata. dar nu, tu cauti sa te impui altora, sa vada altii ca tu nu esti oricine; iar altii daca vor sa obtina ceva trebuie sa treaca de cenzura ta "spirituala", tu, marele spirit....
Nu, Andrei joaca aici rolul lui Toma-necredinciosul, de frica sa nu greseasca. Din pacate geseste tocmai pentru ca se indoieste.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.04.2011, 04:15:18
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
te-ai ingrijit doar de egoul tau si l-ai ridicat la cer, ........ tu, marele spirit....
Speculezi si te joci cu cuvinte cica denigratore ca sa ma plasezi pe mine intr-o categorie INCHIPUITA DE TINE
Tu altceva mai faci decit sa-ti imaginezi si sa-ti inchipui scenarii?
De ce nu argumentezi cu calm ci intrati cu totii in isterii?

Cica cine sunt eu?
Sunt un simplu om care doreste raspunsuri cu verificari, nu pe cuvint( ca m-oi fi nascut eu noaptea dar nu m-am nascut noaptea trecuta) :))))) si care NU VREA SA FIE MANIPULAT DE catre TINE, CEL IN SUTANA
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.04.2011, 11:22:59
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Totuși mă gândesc că nu știm ce credeau oamenii despre securitate la acea vreme. Poate că n-a știut în ce se bagă, sau a intuit ceva, dar nu destul. Plus că s-o fi simțit și amenințat și trebuia să colaboreze. Credeți că pe acea vreme se știa despre comunism ceea ce știm în prezent?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.04.2011, 11:30:05
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit

te-am "mirosit" demult; nu sunt isteric sunt chirurg... iar chirurgii mai folosesc si bisturiul cand medicatia nu da rezultate. si poate ai dreptate; poate sunt preot, dar nu in sutana, cum ma definesti tu, ci unul in duh, patruns de Adevarul revelat si intrupat...
Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Speculezi si te joci cu cuvinte cica denigratore ca sa ma plasezi pe mine intr-o categorie INCHIPUITA DE TINE
Tu altceva mai faci decit sa-ti imaginezi si sa-ti inchipui scenarii?
De ce nu argumentezi cu calm ci intrati cu totii in isterii?

Cica cine sunt eu?
Sunt un simplu om care doreste raspunsuri cu verificari, nu pe cuvint( ca m-oi fi nascut eu noaptea dar nu m-am nascut noaptea trecuta) :))))) si care NU VREA SA FIE MANIPULAT DE catre TINE, CEL IN SUTANA
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #25  
Vechi 19.04.2011, 13:18:53
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cu siguranta ca SIGUR nu stiu!
Astept sa-mi confirme Iisus fiul Mariei si a lui Iosif, intelegi? P E R S O N A L! nu prin tine chiar daca porti si 10 sutane!..sau nu stiu ce intermediari, intelegi?
Iar repetarea in stare de semihipnoza a Crezului. la fel, nu ma incalzeste in aceasta privinta.
Este infiorator si incredibil cita minciuna diseminam noi , omenirea!..si asta din toate vremurile si mai ales evreiasii, sindicalistii, "Demonii" lui Dostoyevski, cei cu mintea si ochisorii vioi!


SI ITI SPUN SIGUR CA HRISTOS NU SE SUPARA CA-I CER aceasta CONFIRMARE!!!
Stiu SIGUR!...ca doar isi cunoaste neamurile din care se trage!
Eu nu am intrebat daca STII, am intrebat daca CREZI. Nu e de loc acelasi lucru.

Crestinul CREDE.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 19.04.2011, 15:25:48
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Cu siguranta ca SIGUR nu stiu!
Astept sa-mi confirme Iisus fiul Mariei si a lui Iosif, intelegi? P E R S O N A L!

SI ITI SPUN SIGUR CA HRISTOS NU SE SUPARA CA-I CER aceasta CONFIRMARE!!!
Stiu SIGUR!...ca doar isi cunoaste neamurile din care se trage!
Cu siguranta ca nu se supara si cu siguranta ca a incercat sa-ti spuna adevarul de multe ori, asa cum a facut-o cu sfintul apostol Pavel, cu alti sfinti, dar si cu noi. Ne-a raspuns PERSONAL la intrebarile si nelamuririle noastre. Unii oameni sint pregatiti sa primeasca ORICE adevar (ca in cazul sfintului Apostol Pavel) si atunci Il intilnesc personal pe Domnul nostru Isus Cristos, iar altii doresc sa primeasca NUMAI "adevarul" lor (ca in cazul celorlati farisei) si atunci nu-L vad, pentru ca EL este asa cum este si nu cum doresc altii sa fie (nici Cleopa si celalalt apostol nu L-au recunoscut, cu toate ca au mers alaturi de El 10 stadii).

Da, cu siguranta ca Domnul nostru Isus Cristos nu se supara ca-i cerem ceva, chiar si o confirmare. Cred insa ca, mai ales in aceste zile, El este foarte intristat ca noi nu vrem sa ne destupam urechile pentru a auzi Glasul Lui.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.04.2011, 16:04:07
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
nu sunt isteric sunt chirurg...
Ca in bancul cu patronul care isi intreaba noul contabil: "Si sotia?? Tot contabila?...Aaaa..nuuu ..sotia-i mignona!"..:-))
Reply With Quote
  #28  
Vechi 19.04.2011, 16:36:24
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
SI ASTA CU DOVEZI CLARE SCRIPTURISTICE,
Asta mi-a spus.
Si care ar fi aceste dovezi scripturistice? Te rog sa le repeti aici, pe acest topic, ca sa avem o baza de discutie.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.04.2011, 17:02:19
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Ca in bancul cu patronul care isi intreaba noul contabil: "Si sotia?? Tot contabila?...Aaaa..nuuu ..sotia-i mignona!"..:-))
Asta doar daca faci abstractie de restul mesajului...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 19.04.2011, 17:05:02
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de blackswan Vezi mesajul
Totuși mă gândesc că nu știm ce credeau oamenii despre securitate la acea vreme. Poate că n-a știut în ce se bagă, sau a intuit ceva, dar nu destul. Plus că s-o fi simțit și amenințat și trebuia să colaboreze. Credeți că pe acea vreme se știa despre comunism ceea ce știm în prezent?
Totusi se stie. Elementul pe care s-a bazat securitatea atunci a fost frica. De frica oamenii fac multe.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare