Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.08.2010, 22:10:33
arifa arifa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2006
Mesaje: 14
Implicit produse bio Life-Care

buna...sunt mamica unui bebe de 1 an si am devenit reprezentant de produse bio Life Care, aceste produse provin din culturi netratate chimic, sunt naturale, foarte bune pentru copii si persoane care au probleme cu alergiile...
Puteti comanda nuci de spalat,gel de dus, sampon..marci precum Logona, Krauter!
Ce puteti castiga daca doriti sa deveniti reprezentant:
va comandati produse cu 20% reducere
primiti si produse cadou
daca va intereseaza...da-ti-mi un pm..incerc sa fac ceva sa mai castig ceva bani pentru bebe:)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.08.2010, 23:51:07
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Arifa, nu fi naiva. Chiar si produsele asa zise biologice sau organice, au in ele pesticide si chimicale. Nu creste nimic care sa arate cit de cit bine si sa poata fi comercializat fara aceste aditive.

Sapunul cel mai curat era cel facut in casa din grasime fiarta in soda caustica parca, care putea a hoit si care se vindea in calupuri cenusii-maronii in timpul raposatului . Hai sa fim seriosi, chiar crezi ca se va spala lumea sofisticata cu acel calup.
Bunica stiu ca se spala DOAR cu el si ii stralucea parul de ziceai ca este o minune.

Daca vrei sa stii in timpul lui Ceausescu romanii au mincat mai organic ca ORICE NATIE de fandositi organici de acum!, nemti, americani canadieni..asta asa ca o paranteza.

Daca nu crezi incearca tu sa cultivi ceva fara chimicale, dar la nivelul de productie pentru vinzare, nu asa trei lulele, trei surcele,... si ai sa vezi
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.08.2010, 01:09:04
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Pordusele biologice au ajuns ca o religie. Consumatorul trebuie sa aibe multa credinta ca sunt curate si n-au chimicale. Altfel nu are cum sa verifice.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.08.2010, 11:14:31
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

de ce sunteti asa rautaciosi cu saraca femeie?a vrut si ea cu bunavointa ei sa ne ofere produse naturale si bio.Voi de unde stiti ca au chimicale daca nici macar nu stiti ce "chimicale" sunt.Eu am incercat gama de produse naturale Forever cu extracte de aloe vera si recunosc a fost foarte folositor si sanatos inlocuind produsele contaminate din magazinul de dupa colt.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.08.2010, 11:47:08
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Da,este adevarat: sunt foarte bune,eu folosesc in mod constant aceste produse ,gelul cu tataneasa,cu arnica ...sunt super bune,eu avand diverse afectiuni.Apoi samponul ,pasta de dinti cu plante este excelenta ptr.gingivita si alte afectiuni.Deasemeni si din gama Forever,am folosit gelul de aloe vera ptr.detoxifierea ficatului.Super.Le folosesc de mai multi ani ,deci le recomand tuturor,macar sa incerce.Eu nu sunt distribuitoare,ci doar consumatoare(interes=zero)din acest punct de vedere.Am incercat sa te ajut draga mea.Sper sa gasesti oameni care vor folosi aceste produse.DOAMNE AJUTA
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.08.2010, 18:43:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Da, sunt mult mai bune decat alte produse, insa unele mai au si produse chimice controversate gen parabeni, etc.
Si preturile sunt destul de ok.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Produse de igiena Florin-Ionut Postul 104 24.05.2021 11:40:11
Produse de post - sa nu fie de la animal, sau componentele? sophia Postul 95 22.10.2012 17:08:09
Budism-Take the essence of human life florin.oltean75 Alte Religii 6 02.08.2012 11:26:39