Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 07.10.2010, 16:35:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sunt alături de tine draga mea prietenă!

Cu sufletul și cu puțina mea rugăciune,sunt alături de tine draga mea prietenă. Dumnezeu și Măicuța Domnului să te întărească să poți ajuta pe toți iar inima ta iubitoare pentru cei întristați și necăjiți să fie tare și vitează.
Va fi bine vei vedea.

Last edited by dorinastoica14; 07.10.2010 at 16:46:51.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 07.10.2010, 19:31:49
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Doamne ajuta

Ma gindesc la voi dragele mele si va am in rugaciunea mea mereu, nu prea scriu mult pe aici am un job nou si sint ffffffff ocupata, dar va port in inima de aici din departare. Sa dea Domnul multa sanatate la familiilor voastre si toti cei dragi. Sora ta Ica o sa fie bine ca bun este Dumnezeu cu Sfintii lui si Maica Domnului Stapana Noastra.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 08.10.2010, 00:53:40
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Va multumesc tuturor pentru gandurile bune, pentru sfaturile date, pentru incurajari si ne bucuram de orice informatie care le poate fi de folos Corneliei si Stelutei.
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #44  
Vechi 24.10.2010, 23:57:42
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta-ne!

Imi pare rau ca vin cu o noua veste trista pentru mine personal: fratele meu MIHAI, dimineata va fi operat la gat, niste ganglioni suspecti de cancer.
Adaugati-l si pe el in rugaciunile voastre, sper din suflet sa nu fie cancer. Are 67 ani, probleme cu inima, diabet, e suficient...

Cornelia merge maine la a doua sedinta de citostatice. Somnul o cam ocoleste, are o stare generala proasta, ne rugam sa fie bine dupa terminarea citostaticelor.

Steluta e la a 6-a sedinta de citostatice, are tonusul ridicat, traieste si ea cu speranta ca va fi bine pana la urma.

Imi doresc sa ajung si eu la Bucuresti zilele astea, vad la TV Trinitas cata lume vine sa se inchine la Sfintele Moaste, cu incredere ca se vor vindeca. Eu inca la Sfantul Dimitrie nu am ajuns, doamne, ce mult imi doresc!
Am mare nevoie de ajutor pentru fiul meu Florin care este bolnavior, pentru sora si fratele meu, pentru Steluta si toti prietenii dragi care sufera de cate ceva.
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #45  
Vechi 25.10.2010, 03:06:16
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Rugaciune

[quote=icamilin;279544]Iata ca am ajuns clipa in care sa va cer ajutorul si pentru cineva drag din familie, este vorba de sora mea CORNELIA, 54 ani, care saptamana trecuta a depistat existenta unui ganglion la san. Dupa analizele de rutina, ieri seara am primit diagnosticul de tumora maligna. Luni , 23 aug.2010 va intra in operatie. Va rog din tot sufletul pomeniti-o in rugaciunile voastreŽ****************************************** ************


Bunul Dumnezeu cel ce este Doctorul Sufletului si a tot trupul care a calcat moartea si pe deavol la surpat sa daruit veata lumi Lui, sa aiba mila si indurare de surorile Incercate si sa daruiasca vindecarea Lui cea cereasca ca el poate cu a Sa bunatate si iubire de oameni amin amin amin


+ + + + + + + + + + + +


Ai mila Bunule MIntuitor de fatele nostru si trimite dar vindecator din cerul Tau cel SfInt Curatestel de toata durerea si boala lui si fal pe el un vas ales si placut Tie amin amin amin

Last edited by ioan_strainul; 25.10.2010 at 03:09:46.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 26.10.2010, 00:35:02
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Revin cu vesti!

Fratele meu nu s-a operat azi. Vineri facuse niste analize in urma carora azi urma sa fie operat. Analizele nu-s bune, cei de la Spitalul Nas-Gat-si Urechi din Timisoara i-au facut externarea sfatuindu-l sa ajunga la un medic oncolog de la Spitalul Judetean, fiind diagnosticat cu tumoare tirodoidala.
Sa vedem ce va rezolva maine dimineata cand va merge la Sp. Judetean, daca sunt locuri, la ce medic sa apeleze...
Ne lasam in mana bunului Dumnezeu, sa-i calauzeasca pasii!
Voi reveni cu noutati! Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #47  
Vechi 26.10.2010, 02:00:16
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Doamne ajuta !

Draga Ica ,

aceasta boala poate fi invinsa , greu , cu multa suferinta dar se poate.
eu sunt exemplul ca se poate.
Te rog , incearca sa nu fi trista ..sora ta va simti si nu-i foloseste deloc sa vada deznadejde. E tanara si organimul ei va lupta cu boala .
Puneti-va toata nadejdea in Domnul si totul va fi bine.

Doamne , vindeca prin mila si iubirea Ta .
Dumnezeu, Maica Domnului , Ingerii si Toti Sintii sa-l ajute in suferinta lui Amin.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 26.10.2010, 02:11:03
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Fratele meu nu s-a operat azi. Vineri facuse niste analize in urma carora azi urma sa fie operat. Analizele nu-s bune, cei de la Spitalul Nas-Gat-si Urechi din Timisoara i-au facut externarea sfatuindu-l sa ajunga la un medic oncolog de la Spitalul Judetean, fiind diagnosticat cu tumoare tirodoidala.
Sa vedem ce va rezolva maine dimineata cand va merge la Sp. Judetean, daca sunt locuri, la ce medic sa apeleze...
Ne lasam in mana bunului Dumnezeu, sa-i calauzeasca pasii!
Voi reveni cu noutati! Doamne ajuta!
Dumnezeu sa-l ajute sa treaca cu usurinta prin suferinta lui.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #49  
Vechi 26.10.2010, 12:10:19
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Fratele meu nu s-a operat azi. Vineri facuse niste analize in urma carora azi urma sa fie operat. Analizele nu-s bune, cei de la Spitalul Nas-Gat-si Urechi din Timisoara i-au facut externarea sfatuindu-l sa ajunga la un medic oncolog de la Spitalul Judetean, fiind diagnosticat cu tumoare tirodoidala.
Sa vedem ce va rezolva maine dimineata cand va merge la Sp. Judetean, daca sunt locuri, la ce medic sa apeleze...
Ne lasam in mana bunului Dumnezeu, sa-i calauzeasca pasii!
Voi reveni cu noutati! Doamne ajuta!


Fie ca Dumnezeu sa il tamaduiasca si sa il ajute pe fratele tau iertandu-i pacatele si aducandu-l la normalitate,la ameliorare.Doamne Iisuse Hristoase iarta-ne pe noi pacatosii si ajuta-ne pe toti sa fim luminati si apti pentru drumul spre mantuire!!!!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++
Reply With Quote
  #50  
Vechi 28.10.2010, 18:07:03
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Atatea probleme de sanatate in familia ta , Ica draga , incat ale mele mi se par nimicuri...

Dumnezeu sa va ajute , sa va-ndrume pasii spre medicii cei mai buni !
stiu cat de mult te doare pt fratii tai ..am trecut si eu prin asa ceva si sufletul meu a plans pt un frate , ca doar atata am ,
ma gandesc ce-i in inima ta ..

Nu te-ntreba ..de ce Doamne ?
Accepta si roaga-te .
Roaga-te si nu-ti pierde speranta .


Doamne ajuta si vindeca !
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doar o curiozitate Rusu Tessian Teologie si Stiinta 10 11.02.2011 23:52:24
Doar o intrebare, va rog! Maximovici Generalitati 0 05.06.2008 11:21:08
viata-doar un vis? oni91 Teologie si Stiinta 7 12.02.2008 12:50:00
Doar curioasa Glamorous_witch Generalitati 9 04.12.2007 20:43:01
doar cununie? Z.Lidia Nunta 11 12.10.2007 17:37:34