Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.06.2017, 20:15:37
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Văd ca discuția asta căpăta nuanțe comico-matrimoniale cu parfum ușor ironico-absurd.:)....Eu citesc povesti din sfera:beletristicii,filosofiei,stiintei,religiei etc.Ei,nu mă arunc neapărat spre căsătorie,dar caut o femeie spirituală,inteligentă,cu simțul umorului etc.
Eu il vreau pe Harap Alb. :))) Imi plac povestile cu printi si printese, cand fata este cucerita si luata la imparatie. Nu vrei neaparat casatorie dar cauti femeie?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.06.2017, 20:18:01
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Eu il vreau pe Harap Alb. :))) Imi plac povestile cu printi si printese, cand fata este cucerita si luata la imparatie. Nu vrei neaparat casatorie dar cauti femeie?
Dar cati ani ai?....Harap Alb călare pe BMW vrei?:)))...*Păi căsătoria e un act firesc al iubirii dintre doi oameni....Deci întâi găsești omul,vezi dacă merge si pe urmă căsătorie,nu?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.06.2017, 20:36:42
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Dar cati ani ai?....Harap Alb călare pe BMW vrei?:)))...*Păi căsătoria e un act firesc al iubirii dintre doi oameni....Deci întâi găsești omul,vezi dacă merge si pe urmă căsătorie,nu?
Fara bmw, ca sunt masini scumpe. :))) Nu muncesc o viata pentru a lasa tot aici si pleca cu sufletul gol dincolo. Daca zici femeie poate cauti si altceva inainte de casatorie.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.06.2017, 20:42:41
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Fara bmw, ca sunt masini scumpe. :))) Nu muncesc o viata pentru a lasa tot aici si pleca cu sufletul gol dincolo. Daca zici femeie poate cauti si altceva inainte de casatorie.
Nu sunt chiar scumpe,nu-i musai sa fie nou.Sufletul nu e gol niciodată,ceea ce îl face să pară gol sunt dorințele noastre,mai ales cele neîmplinite.Zicând femeie mă refer la cineva ajuns cât de cât la maturitate.Iar acel ceva la care te referi înainte de căsătorie....Nu vreau să par ipocrit,dar nici pampalau....Tine de alegerea fiecarui cuplu.Acuma depinde la ce te referi.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.06.2017, 21:06:55
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Nu sunt chiar scumpe,nu-i musai sa fie nou.Sufletul nu e gol niciodată,ceea ce îl face să pară gol sunt dorințele noastre,mai ales cele neîmplinite.Zicând femeie mă refer la cineva ajuns cât de cât la maturitate.Iar acel ceva la care te referi înainte de căsătorie....Nu vreau să par ipocrit,dar nici pampalau....Tine de alegerea fiecarui cuplu.Acuma depinde la ce te referi.
Trebuie sa stii ce vrei. Pampalau? Pentru ca nu ai bmw? Daca ti-l permiti si nu faci eforturi mari pentru a-l obtine este ok. Daca muncesti zi si noapte pentru un bmw atunci nu ii bine. Sa muncesti pentru a te intretine, asta este altceva.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.06.2017, 21:10:55
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Trebuie sa stii ce vrei. Pampalau? Pentru ca nu ai bmw? Daca ti-l permiti si nu faci eforturi mari pentru a-l obtine este ok. Daca muncesti zi si noapte pentru un bmw atunci nu ii bine. Sa muncesti pentru a te intretine, asta este altceva.
Să lăsăm mașinile deoparte.Păi eu am zis ce vreau.Tu vrei numa pe Harap Alb,altcineva nu-i bun pentru tine?:)
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 08.06.2017, 21:38:25
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Să lăsăm mașinile deoparte.Păi eu am zis ce vreau.Tu vrei numa pe Harap Alb,altcineva nu-i bun pentru tine?:)
De unde esti? Cu ce iti ocupi timpul?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 08.06.2017, 21:55:30
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
De unde esti? Cu ce iti ocupi timpul?
Hai sa facem atunci si o biografie....Sunt din jud Bistrița,lucrez la Vatra-Dornei.Tu?.Totuși eu zic sa ne mutăm pe privat cu discuțiile:))
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.06.2017, 13:01:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Eu il vreau pe Harap Alb. :))) Imi plac povestile cu printi si printese, cand fata este cucerita si luata la imparatie. Nu vrei neaparat casatorie dar cauti femeie?
Tocmai ca fata nu prea e cucerita..e luata si se lasa by default :)

Eu iti recomand Shrek :))
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.06.2017, 22:57:57
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Hai sa facem atunci si o biografie....Sunt din jud Bistrița,lucrez la Vatra-Dornei.Tu?.Totuși eu zic sa ne mutăm pe privat cu discuțiile:))
In sfarsit,era si timpul :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare