Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 04.01.2007, 16:31:09
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Draga ory, Cred ca esti foarte tanara si iti inteleg punctul de vedere. Dar cei care scriu despre viata crestina sunt oameni, care au trecut, ca si mine, prin niste incercari ale vietii din care au realizat ca viata lor fara Dumnezeu nu mai e posibila. Mie imi pare rau ca deranjez pe cineva cu raspunsurile mele, dar am ales acest forum tocmai pentru a putea discuta cu semeni de-ai mei ceea ce ma intereseaza. Deci ceea ce scriu nu este formal, este exact ceea ce simt si gandesc, caci nu am de gand sa-mi fur caciula, cum se spune, si sa insir minciuni pentru a ma mandri. Crestinul nu trebuie sa fie dur, dar unii forumisti sunt atat de "insistenti" in parerile lor personale, pe care le impun fara nici o jena, incat il mai inteleg pe cate unul, care ia atitudinea, pe un ton civilizat, asa cum se cade. Dar nici unul dintre cei care se considera crestin practicant nu asteapta laude; ar fi impotriva credintei crestine.
Chiar fiind in rubrica de generalitati, tot nu se poate interzice a scrie dintr-un punct de vedere crestin. De asemeni, daca pe un site ortodox vine cineva si face reclama religiei budiste, de exemplu, si lezeaza prin cele scrise pe Dumnezeul nostru, iarasi suntem indreptatiti a spune ca nu acceptam.
Ory, eu te inteleg, si iti inteleg tineretea, dar multi dintre noi sunt la alte varste, cand iubirea pasionala chiar nu mai joaca un rol. Ti-am citit postarile, si ai vazut ca nu au fost reactii adverse. La fel trebuie sa procedeze si cei care sunt mai putin crestini, in sensul ca nu sunt preocupati 100% de asta. Daca pe un site ortodox nu putem sa ne mainfestam, sa spunem ce avem de zis, sa citem pe cine avem de citat, atunci unde?!? Sper ca de acum incolo sa ne intelegi mai bine si sa nu ne mai suspectezi inutil.
Ma intreb acum si eu, ca veni vorba, ce cauta cei care nu au nici in clin nici in maneca cu crestinismul sau ortodoxia, pe acest site? Afirmatiile lor sunt uneori atat de deplasate, incat ma mir ca nu se ia o atitudine mai drastica impotriva lor. Dar crestinul spera intotdeauna la o intoarcere. Si...totul pana la Iisus Hristos. De El sa nu se lege nimeni!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #82  
Vechi 04.01.2007, 16:41:54
citystar citystar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.12.2006
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif
Asta nu are nicio legatura cu crestinismul! Crestinimsul nu umbla cu minciuna si cu metode de genul acesta. Noi propovaduim adevarul revelat de Iisus Hristos. Nu este un adevar al nostru, ci al lui Dumnezeu.
pai si atunci cum cuceresti o fata? cum vrea Dumnezeu sa se cupleze tinerii, fara ca baiatul sa cucereasca fata, adica, sa "o zapaceasca" ? Ca daca nu te cuplezi, nu seduci, adica nu zapacesti fete, ramai singur si cazi in patima masturbarii si ajungi in iad.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 04.01.2007, 17:00:25
Annamarria Annamarria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2006
Mesaje: 260
Implicit

multumesc silverstar pentru cuvintele tale "frumoase"
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cum va explicati,ca flacara in nico.dia Generalitati 30 05.06.2010 22:50:44
Cum explicati? (II) silverstar Generalitati 5 09.01.2007 12:13:23