Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.01.2007, 17:42:17
citystar citystar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.12.2006
Mesaje: 33
Implicit

pai documenteaza-te. Exista presa, ziare, TV, gasesti stiri pe Internet.
Si mai gasesti si in Biblie, in apocalipsa. Sti foarte bine ce e cu 666 si cu codul de bare. Uite niste link-uri :
http://www.greaterthings.com/News/Chip_Implants/index.html
http://www.bilderberg.org/shengen.htm
http://www.greaterthings.com/Word-Number/666/index.html

Gasesti documentatie cat vrei pe Internet.


Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.01.2007, 17:56:55
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

In primul rand administratia a interzis postarea de adrese, de link-uri.
Apoi, atata timp cat internetul nu controleaza pe nimeni din cei care fac postari, cu alte cuvinte nu exista cenzura, oricine poate publica orice prostie in speranta ca se vor gasi destui care sa creada. Vedea-te-as cu semnul despre care vorbesti in frunte! Ca daca ti-l doresti, o sa-l ai!
Te obliga cineva sa crezi tot ce apare pe internet sau esti unul care lanseaza cocomarle si vii aici sa testezi piata. Sa stii ca ti-ai gasit locul! Si adeptii!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.01.2007, 20:15:10
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

In Sodoma si Gomora desfranarea, homosexualitatea, "libertatea" etc, toate acestea erau permise si la ordinea zilei, din pacate toate acestea le vrea si Uniunea Europeana! vrea libertate pt Homosexuali, legalizarea prostitutiei, drogurilor, tot felul de drepturi ciudate, halal socetate, halal libertate, Hristos!, Biserica, toate sunt expirate, toate sunt vechi, ce mai conteaza acum cand ne prea emancipam, ne prea supra apreciem, vedem doar bunastare, bani, averi, nume notoriu, asta vrem azi, asta ne invata UE, totul e impotriva lui Dumnezeu, numai ca mascat! Era si Uniunea Sovietica foarte puternica, chiar invincibila se credea, dar totusi a cazut!
Si UE v-a cadea, peste 100,2,300 de ani, nu vom mai trai noi pana atunci, dar asa va fi, nici o imparatie nu este vesnica pe pamant, toate au cazut, si cele ce sunt vor cadea, singura este Imparatia Cerului acolo sa ne fie gandul, acolo sa ni se indrepte privirea si pasii vietii, Doriti-L pe Domnul dragii mei caci viata asta este doar o umbra si un vis, Cu Domnul vom fi cu adevarat impliniti, aici pe pamant nu vom fi niciodata, oricat de multe am avea si oricat de multe am face!
Domnul Este intarirea mea si Scaparea mea si Izbavitorul meu!!!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 04.01.2007, 20:36:19
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Oamenii cu caracter puternic, stapani pe ei, pe faptele si actiunile lor, nu au de ce sa se teama. Cine are caracter slab pica precum musca. Asa a fost dintotdeauna.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.01.2007, 23:28:20
Aalin Aalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2007
Mesaje: 58
Implicit

imi aminteam de cand eram mica ca mama spunea, nu atinge ca frige, nu traversa fara sa te asiguri, si ca un copil curios faceam inversul...
pana la UE homosexualitatea si restul erau cat de cat departe, poate nu erau fatise publicului larg. ce a facut societatea ca pana la urma ei au aparut in cadrul ei.
nu te obliga nimeni sa devii homosexual, sa fii desfranat, sa faci nu stiu ce pacate.
Nu suntem toleranti si asta poate ne va fi in defolos. Chiar daca nu vedem dar judecam.
Eu unul sunt de acord ca fiecare om sa aiba propria lui conceptie si propia lui gandire. Probleme e cand afecteaza oamenii din jur gen parade Gay and stuff :angry:atunci chiar ca as fi acolo impotriva lor...
iar daca nu ne integram ce faceam... tot strigam si nu eram multumiti ca de ce nu suntem acolo... era mai bine sa fim o tara saraca cu o industrie la pamant ca in anii 90 sa iti moara copilul foame si sa vezi cum unii urca pe scara societatii prin coruptie majora nu ca azi. Mai bine ii zici copilului tau ca nu e bine ce fac desfranatii, ce fac homosexualii decat sa te uiti la el cum plange ca nu are bucatica de paine necesara de pe o zi pe alta...asta e ideea mea poate e gresita dar asa privesc eu...
Sa fim puternici in credinta si Dumnezeu nu ne va lasa, cum nu ne-a lasat secole de-a randul cand am fost bulevard de rafuire pt marile forte politice si militare din istorie.
Nu zic nu e bine acolo in vestul indepartat dar noi suntem aici si daca vom tine la patria noastra si vom iubi ce este aici in frunte cu Dumnezeu vom fi mereu aici...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.01.2007, 23:50:12
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

De cele mai multe ori primim evenimente, precum Integrarea in U.E., ca fiind cele care ne dau nume noi, nume ce duc la alte identitati, ne fac sa actionam altfel - si sa fim cineva, nu doar ceva... Exista si adevar si eroare intr-un asemenea mod de gandire. Cred ca nu trebuie nici sa supraestimam, dar nici sa subestimam celelalte culturi. Nu este grav daca intr-un domeniu ajungem sa adoptam principii necesare mentalitatii momentului, grav ar fi cand s-ar ajunge la o lipsa a valorilor care sa ordoneze intreaga activitatea a omului in familie, in societate, in omenire.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 06.01.2007, 08:47:16
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

In viata putem pierde foarte multe: familie, avere, prieteni, casa, trenul... Dar niciodata nu vom pierde ce avem intiparit adanc in suflet: credinta, iubirea, increderea, dragostea, speranta.
Nimeni, niciodata nu ni le va putea lua oricat de urgisite vor fi timpurile. Daca este cineva care se teme, acel cineva nu e sigur pe ceea ce are/pe ceea ce poarta in suflet.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 06.01.2007, 14:26:54
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

"Iar inima si sufletul multimii celor ce au crezut erau una si nici unul nu zicea ca este al sau ceva din averea sa, ci toate le erau de obste... Si nimeni nu era intre ei lipsit, fiindca toti câti aveau tarini sau case le vindeau si aduceau pretul celor vândute, si-l puneau la picioarele apostolilor. Si se impartea fiecaruia dupa cum avea cineva trebuinta (Fapte 4, 32-35). "
Aceasta comuniune europeana nu o vad deloc asemenea cu cele descrise mai sus.Mai mult,vad o aplicare a invatzaturilor marxiste.Iara daca marx era evreu,de ce oare evreii nu se iau dupa organizarea lui?
Da oare de ce in constitutzia europeana nu se specifica caracterul crestin al europenilor?(vorbesc de bastinasi,ca de vinituri de pe alte continente,ce avem noi cu ei?)
Bucuria ar fi doar in legatura cu partea materiala.Bucuria spirituala?Se pare ca vor vrea sa ne invetze sa ne bucuram de legi de inchinare la idoli sau si mai viclean:amestecate cu crestinismul.
La multzi ani tuturoooor!!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 06.01.2007, 14:44:37
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Dintr-ale cui "Fapte" e luat citatul?

Tu crezi ca bucuria spirituala functioneaza fara bucuria materiala? Cum poti fi fericit intr-o zi (si sa mai si zburzi de bucurie spirituala) in care mai mult de jumatate din salariul pentru care ai muncit o luna il dai pe facturi?

Cine crezi ca o sa-si bata capul cu tine sau cu mine ca sa ne invete sa ne inchinam la idoli? Revin la ce am spus in postul de sus: ce ai in suflet adanc inradacinat nimeni nu-ti ia. Te indoiesti, ti-e teama? Inseamna ca nu esti sigur pe tine, pe sufletul tau. Intr-o societate de consum numai cei tari rezista. Cei slabi se izoleaza si asta este un fel de moarte voita, sinucidere, sau ajung, Doamne fereste! intr-un azil.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 06.01.2007, 16:27:57
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Inainte nu stiam unde e Adevarata spiritualitate.Acum nimeni nu mai are cum sa ma invetze.Sigur ca n-am nimic cu in ce credintza crestina sau pagana s-a nascut fiecare.Numai cine are copii si vede ca indiferent ce le spui despre biserica nu le pasa,acela sa stii ca ii e teama!Scuze,e vorba despre Faptele apostolilor,o carte din Noul Testament.Si mie tare mii frica,,,ca facturle si cheltuielile personale vor fi tot asha ,daca nu si mai greu de platit! Deschide aici sa vezi numai despre Oradea,dapoi despre alte orase mai sarace cum oare va fi!!?Io cre ca e chiar o abureala .Bine ar fi sa fie si cum zicetzi voi!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce suntem ortodocsi? Lucian008 Despre Biserica Ortodoxa in general 56 23.07.2012 18:50:27
Suntem deficitari iosif Despre Sfanta Scriptura 22 24.04.2012 00:55:22
Cand suntem in lume? florin.oltean75 Generalitati 22 17.03.2012 00:28:36
De ce suntem singuri? luciamanta Generalitati 67 04.04.2011 23:12:41
Suntem singuri? s_snape Umanitare 17 26.11.2008 08:36:51