Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.08.2009, 20:08:43
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta Vezi mesajul
Copii nostrii sunt asa cum sunt...dar noi ca parinti trebuie sa rezistam...
ca mama e mult mai greu de suportat...cautam ajutor, protectie... o explicatie,o vorba buna...
starea noastra psihica se poate degrada pentru ca tot greul noi il vedem,vedem ceea ce uneori nu credeam ca poate exista,vedem cum copilul se modifica comportamental in fata ochilor nostri si nu putem face nimic...
Dumnezeu sa ne miluiasca...
un singur lucru ma linisteste pentru ca am primit o explicatie de la un parinte(preot)...mi-a zis ca in Imparatia lui Dumnezeu fetita mea nu va mai fi asa...va fi desavarsita, ptr ca i s-a dat mucenicia acestei boli in aceasta lume, pentru ca noi sa ne mantuim...sa ne intorcem fata catre Dumnezeu,sa devenim mai buni, totul e spre binele nostru...
acum ma uit la ea si zambesc...(inca nu am inebunit)
Dumnezeu sa ajute.
Mi-au dat lacrimile citindu-va gandurile...
Nu cred ca poate nimeni indrazni a va considera nebuna intelegand nemasurata suferinta prin care treceti. Copilul, in boala lui, poate nici nu constientizeaza boala ca pe o suferinta, nu se stie ce univers este in mintea lui. Suferinta cea grea este insa a dumneavostra, dumneavoastra muceniciti aspru pentru ca duceti cu atata dragoste crucea!

Domnul sa va aibe in Sfanta paza Lui !
Reply With Quote
 

Tags
www.adrianroman.webs.com



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Aspecte ale consilierii familiei copilului cu autism nicoletalaura Intrebari utilizatori 4 25.06.2012 23:59:29
ajutati cu un click copiii cu autism! Andreea321 Umanitare 1 30.04.2012 10:35:50
Studiu:Legatura AUTISM-ATEISM bin000 Teologie si Stiinta 15 26.03.2012 13:35:17
Nu inteleg alinnasser2010 Generalitati 71 26.05.2010 22:07:25
ajutati-ma sa inteleg catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 1 23.09.2009 12:32:00