Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 11.06.2009, 17:19:19
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CosminPopescu Vezi mesajul
o să te rog să pui secvențe din emisiuni de pe la posturi ne-TURCEȘTI, sau de la prezentatori care atunci când strigi după ei, nu fac în pantaloni de frică și fug printre hoteluri așa cum a făcut dânsu

userul mari_bratu face parte din categoria jurnaliștilor de nota 5 de la vreo gazetă de doi lei
despre îps Teodosie, și cel care a fost popă în Eforie și accentul lui forțat, găsiți mai mult în gazetele și televiziunile dobrogene, care sunt neutre și prezintă totul obiectiv, nu din partea unor bestii a căror realizare a fost holocaustul împotriva armenilor
Cel cu garnizoana este alt caz. Intreb si eu, caci nuam acces la emisiunile din Romania.
Mie mi se par ciudatenii, dar vad ca alti colegi considera cea e normal sa nedreptatesti pe cineva.
Multumesc, Cosmin Popescu, pentru raspuns. De acord sa-l mute, daca au fost nereguli; dar in lipsa acestora, este abuz de putere.
  #232  
Vechi 11.06.2009, 18:13:43
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Cel cu garnizoana este alt caz. Intreb si eu, caci nuam acces la emisiunile din Romania.
Mie mi se par ciudatenii, dar vad ca alti colegi considera cea e normal sa nedreptatesti pe cineva.
Multumesc, Cosmin Popescu, pentru raspuns. De acord sa-l mute, daca au fost nereguli; dar in lipsa acestora, este abuz de putere.
Nu știu cum este acolo unde ești tu, dar la noi șeful este șef, și avea(u) motive ca să-l mute, dar litoralul e prea atractiv, și după comportamentul lui se pare că îi cam place viața între turiști, și poate avea motive să rămână acolo, de ce oare să plece pe la Rasova să se uite cum pasc oile, sau mai rău într-un sat de turci unde sunt doar două-trei familii de ortodocși.

Nu e nici un abuz de putere, fiecare cu slujba lui, peste tot sunt sacrificii.
Și pt că în Constanța, Galați și Tulcea, biserica secretă a lu Dogaru e destul de puternică, atunci să nu ne mire că sunt demiteri și înlocuiri de preoți peste noapte.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
  #233  
Vechi 11.06.2009, 18:33:54
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Biserica secreta a lui Dogaru? Cine e acest Dogaru? Parca am mai auzit de el, acum ceva timp...

aici unde ma aflu, sefii sunt tot sefi, dar nu calca in strachini, ca ii "mananca" sindicatul. Sunt multe procese pe rol si atunci le e frica sas se expuna. Au si ei metode sa scape de cineva care le face probleme, dar nu asa pe fata , ci mai subtl.
  #234  
Vechi 11.06.2009, 18:37:19
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

http://bisericasecreta.blogspot.com/
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
  #235  
Vechi 11.06.2009, 18:58:03
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc, Cosmin Popescu. Acum imi amintesc, caci am mai citit despre aceasta biserica secreta. Dar nu e dovedit ca acel preot face parte din biserica secreta; e doar o presupunere, nu? La fel si cel de la Mangalia.

Aici pe forum s-a discutat problema posturilor de preoti; multi asteapta o parohie timp indelungat, desi, dupa cum au spus, au dat bani grei pentru a primi. Sa nu fie acesta motivul adevarat: si anume ca oamenii sunt dispusi sa plateasca sume imense - se vorbea de zeci de mii de Euro - pentru a primi un loc de munca. Ma gandesc ca pentru asa o suma se pot face niste artificii...
Gandul acesta mi se pare aproape insuportabil...
  #236  
Vechi 11.06.2009, 19:09:36
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

dar poate te-ai gândit că noul preot nu a dat nici un ban ? e atât de greu să acceptăm că cineva a considerat că vechiul preot nu mai e bun, și că a apărut cineva mult mai pregătit pentru acel post ?

știu că suntem o țară primitivă dar nici chiar așa, crezi că noi nu suntem în stare să gândim rațional și să deosebim binele de rău ? crezi că ne ucidem între noi pentru niște ieuro ? că dacă trăim aici nu mai avem morală ?

foarte urâtă părere aveți unii, credeți că a plecat tot aurul și a rămas numai balega ? rușine să vă fie
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
  #237  
Vechi 11.06.2009, 19:18:18
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sincer, dupa cate istorii adevarate cunosc, nu cred ca nu a dat!
Nu se ajunge chiar la ucidere; doar la simonie.
Parerea mea despre Romania e f buna, dar despre aceste cazuri, nu.
  #238  
Vechi 11.06.2009, 19:33:04
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CosminPopescu Vezi mesajul
credeți că a plecat tot aurul și a rămas numai balega ? rușine să vă fie
Nu, dimpotriva. dar omul nu a fost si nu este apreciat in Romania, din pacate.
Sa nu tragem concluzii pripite, domnule Cosmin Popescu, ca nu stiu cat de bine v-ati simti, dupa niste ani de sacrificii, ati fi schimbat fara motiv, si cu o "tinichea de coada", imaginara, precum ca ati face parte din biserica secreta...
  #239  
Vechi 11.06.2009, 22:12:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Multumesc pentru dragostea cu care imi raspunzi, Alin B. Tonul tau e tot mai obisnuit pe acest forum, din pacate.
Nu dau in BOR, caci nu generalizez; ci intreb despre un caz anume.
Te rog numi mai raspunde, ma pot lipside rasunsuri care nu spun nimic, doar prostii.
Nici eu nu generalizez, intreb si eu despre un caz anume, cel al tau.

Vad ca tot continui sa dai cu bata iin balta, nu-i nimic, cred ca lumea s-a obisnuit.
  #240  
Vechi 11.06.2009, 22:14:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Nu, dimpotriva. dar omul nu a fost si nu este apreciat in Romania, din pacate.
Sa nu tragem concluzii pripite, domnule Cosmin Popescu, ca nu stiu cat de bine v-ati simti, dupa niste ani de sacrificii, ati fi schimbat fara motiv, si cu o "tinichea de coada", imaginara, precum ca ati face parte din biserica secreta...
Imagnara? Bagi tu mana in foc ca e imaginara?

Parca era vorba despre niste intrebari "nevinovate", acum se pare ca de fapt e vortba de afirmatiii, certitudini.

In orice caz, nu asta era problema acolo si desi nu stii despre ce era vorba sub diverse pretexte continui de fapt sa faci afirmatii aiurea.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A plecat la Dumnezeu Arhiepiscopul Buzaului si Vrancei maria-15 Generalitati 7 09.01.2013 14:38:47
Cum isi vinde cineva sufletul diavolului? elom Generalitati 40 18.07.2012 13:10:38
Daca vinde cineva unele carti sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 20.03.2012 22:34:34
IPS Teodosie padrevicentiu Generalitati 1 12.09.2009 21:08:35