Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #32  
Vechi 20.08.2021, 13:46:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Dupa mintea ta homosexualitatea nu e pacat/viciu? Nu e patima?

22. Să nu te culci cu bărbat, ca și cu femeie; aceasta este spurcăciune.(Leviticul18.22)

13. De se va culca cineva cu bărbat ca și cu femeie, amândoi au făcut nelegiuire și să se omoare, că sângele lor asupra lor este.(Lev20,13)
Dupa mintea ta asta ai inteles tu ca am scris?.. ca desfranarea sexuala intre masculi nu e pacat?

Din citatul asta:
”Ortodoxia nu condamna homosexualitatea ci condamna PACATUL nu pacatosul. Toate pacatele aduc moartea.”

Orice om cinstit citind doua propozitii simple ar pricepe ca homosexualitatea nu e unicul pacat care aduce moartea si ca ortodoxia nu se pazeste numai de pacatul asta ci de toate pacatele. Tu sustii ca dupa mintea mea apar probleme desi in mod evident dupa mintea ta apar probleme.

Ai inceput sa ma persifelzi. E clar ca nu ma respecti.

Citat:
Citat:
În prealabil postat de Moroco
...

Trebuie sa fii de partea lui Hristos in lupta dintre Dumnezeu contra tot binele si raul si binele unora sau altora.
Ha, ha, ha, alta bazaconie!
Pai bazaconia si bazaconia contra bazaconia iti apartin pe deplin.

Iata:
Citat:
Dumnezeu nu lupta contra tot binele unora sau altora, ci pentru binele fiecaruia.
Ma contrazici nepricepand in mod evident sensul frazei din care rezulta ca Dumnezeu si binele de la Dumnezeu e mai presus de bine si de rau si de tot binele unora sau altora.

E clar ca vrand sa ma contrazici te dovedesti analfabet functional incat nu poti pricepe fraze simple, banale si din prostiile pe care le pricepi rastalmacind spre a ta pierzare vrei sa ma scoti nebun ca dupa mintea mea scot bazaconii.

N-ai decat sa-ti permiti sa ma persiflezi dar nu uita ca oricine poate sa-si dea seama de adevar caci fiecare poate vedea si judeca cu mintea lui. Aici nu ne aflam intre maimute ci intre oameni intelepti caci suntem pe un forum ortodox.

NU m-am suparat ca incerci sa-ti bati joc de ceea ce scriu dar sigur tu te-ai suparat, daca ti-am raspuns cinstit, din pricina corcelilor.

Daca te-ai suparat atunci te rog sa ma ierti ca m-ai facut nebun!.. desi orice om simplu ar pricepe corect si usor frazele simple pe care le-ai citat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.08.2021 at 14:00:06.
Reply With Quote
 

Tags
homosexualitate