Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.08.2016, 11:58:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
Si daca am ajuns pana aici...


uitati-va putin in spate, de cand au inceput sa apara acele Fonduri Europene si pentru saraca Romania?

Doar atunci cand Impozitele si Taxele au inceput sa creasca spre CER?


Si cu fiecare MARIRE de IMPOZITE mi se pare ca tot mai multi BANI vin inapoi ca asa zisa "AJUTOR de la EU".


Si inainte se stia ca fiecare tara isi ia inapoi contributia, si tarile bogate nu ajuta deloc, din contra, tarile sarace.


Doar calculati cat strang din Ipozitul pe Cladiri: 0,1% din VALOAREA tuturor caselor in Ro., si asta in fiecare an.


si din impozitul pe teren? 50-100 de lei la Ha.


Cat vine din AJUTOR de la EU?

Ce tampenii vorbesti...
Vorbeste cu cifre, cat contribuie tarile bogate la fondurile EU si cat contribuie cele sarace?

Ia si citeste de aici sa nu mai vorbesti aiure ca o masina de propaganda defecta:


https://en.wikipedia.org/wiki/Budget...rces_of_income


Ca se strang o gramada de bani din taxe din care o buna parte se fura, n-are treaba cu EU ci cu coruptia si votantul roman care merge ca oaia la taiere sa puna stampila unde o fi (ca tot un hot sau un partid de hoti iese) numa' sa aiba iluzia ca e in control.

Ca cele bogate fac profit netaxat in buna masura pe spatele muncii alora din tarile sarace e adevarat, dar pana la ce scrii tu acolo e un drum lung.
In sensul opus bunului simt.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 26.08.2016 at 12:02:33.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.08.2016, 15:00:05
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce tampenii vorbesti...
Vorbeste cu cifre, cat contribuie tarile bogate la fondurile EU si cat contribuie cele sarace?

Ia si citeste de aici sa nu mai vorbesti aiure ca o masina de propaganda defecta:


https://en.wikipedia.org/wiki/Budget...rces_of_income


Ca se strang o gramada de bani din taxe din care o buna parte se fura, n-are treaba cu EU ci cu coruptia si votantul roman care merge ca oaia la taiere sa puna stampila unde o fi (ca tot un hot sau un partid de hoti iese) numa' sa aiba iluzia ca e in control.

Ca cele bogate fac profit netaxat in buna masura pe spatele muncii alora din tarile sarace e adevarat, dar pana la ce scrii tu acolo e un drum lung.
In sensul opus bunului simt.
Aline, bunul-simt e neputincios in fata prostiei si propagandei neomarxiste ingemanate tactic ca si catenele de ADN. Omu' se crede cu misiune, ca si pashlunik-teologu', tipul din templul pucios, si altii.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.08.2016, 20:27:00
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce tampenii vorbesti...
Vorbeste cu cifre, cat contribuie tarile bogate la fondurile EU si cat contribuie cele sarace?
Cele Bogate contribuie sigur cu multi bani, dar isi iau BANII inapoi ( sigur aici o marja ramane pentru celtuielile Birocratilor de la CENTRU).

Doar nu crezi ca Germania va trimite "chiar" BANI in Romania! Acum doar avem o istorie bogata impreuna, nu s-a intamplat niciodata si nu cred ca Neamtul se schimba.

Un report mai vechi arata ca efectiv fiecare Tara Bogata isi lua inapoi ce trimite.

Ce plateste Franta vine inapoi ca subventii la fermieri si industrie, nu ramane nimic de prisos.

La fel cu Germania, si la GRECIA nu l-am dat decat CREDITE pentru a platii Bancile noastre ( ca sa nu faca pierdere) si i-a obligat sa VANDA TOTUL ce era mai VALOROS la ei in Tara. TOTUL ce producea BANI!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.08.2016, 20:35:25
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
C

Ca se strang o gramada de bani din taxe din care o buna parte se fura, n-are treaba cu EU ci cu coruptia si votantul roman care merge ca oaia la taiere sa puna stampila unde o fi (ca tot un hot sau un partid de hoti iese) numa' sa aiba iluzia ca e in control.
in toata Europa Omul merge ca OILE la Votat, doar OMUL este intrebat numai la 4 ani care STAPAN la CRAVATA poate sa stea in FOTOLIUL DOMNIEI.

Dar daca din Banii Publici nu s-ar platii nici o facura privata, atunci avem doua foloase:

1 Dispare CORUPTIA peste noapte, pentru ca nu mai pot FURA si FURTUL sa il puna in PROPRIETATE PRIVATA.

2. Vor aparea numeroase FIRME de STAT care vor plati MUNCITORII cumsecade, acestia isi permit atunci FAMILIE cu COPII si exista o noua GENERATIE pentru ROMANIA de MAINE......nu trebuie sa IMPORTAM OAMENI ....ca ai nostrii toata VIATA au HAMALIT la PRIVAT si nu au apucat sa faca copii.

Last edited by Ion Pop; 26.08.2016 at 20:37:32.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.08.2016, 22:12:05
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
Comunisti si construiau sute de Fabrici in Proprietatea Poporului si Hraneau o tara intreaga, nimeni nu dormea sub pod ( in Germania sunt 500 000).
Deci esti ateu daca preferi comunismul?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 26.08.2016, 22:31:23
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Deci esti ateu daca preferi comunismul?
Aceasta este intrebarea MAJORA:

Esti ATEU daca crezi in EGALITATEA OAMENILOR si respingi Exploatarea celor SARACI de catre cei BOGATI?


Sau esti CREDINCIOS ( orice fel), atunci nu poti sa crezi in EGALITATE si trebuie sa susti EXPLOATAREA celor SARACI de catre cei BOGATI.



Oare ISUS CRISTOS a sustinut Exploatarea celor SARACI de catre cei BOGATI?
Reply With Quote
  #27  
Vechi 26.08.2016, 23:28:33
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
Aceasta este intrebarea MAJORA:

Esti ATEU daca crezi in EGALITATEA OAMENILOR si respingi Exploatarea celor SARACI de catre cei BOGATI?


Sau esti CREDINCIOS ( orice fel), atunci nu poti sa crezi in EGALITATE si trebuie sa susti EXPLOATAREA celor SARACI de catre cei BOGATI.



Oare ISUS CRISTOS a sustinut Exploatarea celor SARACI de catre cei BOGATI?
Aici aveti dreptate. Si eu gindesc la fel.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 26.08.2016, 23:40:47
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Interesant cum vede Comisia Europeana Europa, ei nu vad TARI, ci doar VOIEVODATE.


Si Tara Bucurestilor este si ea trecuta ca VOIEVODAT.

https://de.wikipedia.org/wiki/Hausha...rdf_map_de.png


Si din Ziare si gurile rele ii cunoastem deja Familile nouilor Knej (Voievozi) a Teritorilor "noului Ev mediu).

Last edited by Ion Pop; 27.08.2016 at 00:01:49.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 26.08.2016, 23:48:26
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

Aici impartirea pe Voievodate a Germaniei:

http://images.google.de/imgres?imgur...h=946&biw=1920
Reply With Quote
  #30  
Vechi 31.01.2017, 16:42:15
Steve Works Steve Works is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.03.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Guvernul tehnocrat nu are legatura cu maririle taxelor. Implica doar instituirea guvernatilor pe baza specializarii... pe scurt: profesionisti, nu politicieni.
_______________________
Steve
dosarul preturilor de transfer

Last edited by Steve Works; 31.01.2024 at 08:36:54.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare