Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 25.08.2011, 21:28:16
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

D-l Mihailc este una din putinele faclii mentale ale acestui forum. Este decizia domniei sale, insa marturisesc ca e o usurare faptul ca nu "pleaca de tot". Furnizorii de echilibru emotional si armonie mentala nu sunt niciodata prea multi sau in plus, chiar si in spatiul virtual.
  #102  
Vechi 25.08.2011, 21:29:50
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Ce e cu semnatura asta?

The Synod held in Byzantium at 553 AD was a mere political scheme, not a spiritually deep gathering of souls and minds...
  #103  
Vechi 25.08.2011, 22:09:16
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
În Ardeal este o vorbă, nu știu cât de înțeleaptă e, dar uneori are acoperire în realitate: "omul mai vine, dar mai și pleacă".
Așadar a venit vremea să-mi iau rămas bun de la voi, și am ținut să fac public acest lucru fiindcă doresc din suflet să mulțumesc coleg -elor, -ilor (nu puțini) care mi-au înviorat inima cu credința, inteligența și implicarea în cele bisericești, dar și să-mi cer iertare tuturor celor pe care i-am rănit cu sau fără voie sau i-am supărat cu ceva de n-am habar.
O să mă retrag în postura de cititor ocazional, deci n-am de gând să otrăvesc fântânile și să ard holdele în urma mea, îmi păstrez contul pentru o eventuală reîntoarcere într-un viitor nedeterminat!

Să aveți spor în toate!
Precum fratele nostru Geo , ai ales aceasi cale de odihna , de retragere , de cititor ocazional precum spui . E o reala pierdere hotararea ta , dar nu o comentez din respect pentru tine , pentru ca tu sti cel mai bine, de ce , ce si cum . . . , dar te astept cu drag oricand acolo unde te-am invitat in mesajul privat pe care ti l-am trimis nu de mult timp !
Sanatate multa , pace si numai bucurii sa ai parte !
Cristian
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #104  
Vechi 26.08.2011, 11:12:37
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Poate parea ciudata intrebarea
Exista vreo legatura intre grasu77 si fostul user (banat) Iosif77.
  #105  
Vechi 28.08.2011, 20:13:10
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Cool

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Poate parea ciudata intrebarea
Exista vreo legatura intre grasu77 si fostul user (banat) Iosif77.
Da, ambii au numărul 77 în username. Sper că te-am lămurit.

http://www.youtube.com/watch?v=bcYppAs6ZdI
  #106  
Vechi 28.08.2011, 20:36:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cine mai stie cate ceva de Jenica ( Eduardd ) ?
De Anastasia200 si de Marina Alca ?
Mare surpriza astazi cand am intrat pe forum , am gasit un scurt mesaj de la Marina in pagina mea !Sa traiesti , Marinus !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #107  
Vechi 12.09.2011, 16:41:39
Adanna Adanna is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.08.2011
Mesaje: 52
Implicit

Ce s-a intamplat cu IonelS ?
  #108  
Vechi 12.09.2011, 19:46:01
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,glados

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Este cumva interzis?
nu-i interzis.
DAAAAAAAR,pe un forum crestin ortodox iti schimbi "numele",ce trebe sa cred io:ca persoana respectiva il are pe creator ca model???sa fim realisti,aghiuta isi baga coada oriunde.
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
  #109  
Vechi 17.09.2011, 13:21:03
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Vad ca unii useri au plecat, altii mai scriu doar la subiecte legate de ortodoxie, acest forum pare a avea mai mult o preponderenta eterodoxa decat ortodoxa. Din cauza ca nu prea exista reguli unii eterodocsi devin mai agresivi cand li se contesta credinta.
Daca sus scria forum crestin fara ortodox era mai de inteles, dar aceasta atmosfera nu numai ca nu e ortodoxa, dar e mai agresiva si stresanta decat intr-un forum normal, public, nu crestin.
Solutia care ar fi parasirea forumului sau scrierea doar la unele subiecte intr-o corectitudine politica pentru a nu supara un alt membru eterodox?
Dar nu e vina userilor (sau doar a lor), pentru ca un user nu poate face prea multe decat sa scrie mesaje. Adminul sau administratia face regulile si realizeaza ce atmosfera doreste si cum doreste.
Cel mai probabil daca nu se schimba nimic in scurt timp voi pleca si eu de pe forum, ca sa scriu doar despre cat de frumoase sunt toate cultele nu pot si nici nu e corect.
  #110  
Vechi 17.09.2011, 13:38:30
Savonarola Savonarola is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.08.2011
Locație: Bizanțul de dupa Bizanț
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Implicit

Stai liniștit și nu te mai necăji atâta. Nu este nevoie să pleci. Orientează-te mai mult spre Ortodoxie și spre învățăturile ei. Cât despre forum și administrația și moderația "ortodoxă" a acestuia, NO COMMENT.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nelamuriri din citate - "nu esti de-al Nostru" sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 61 15.12.2012 20:09:01
Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru! cristiboss56 Generalitati 502 17.08.2011 15:07:01
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 22:06:45
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36