Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 08.10.2009, 23:14:50
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Concluzia din ce citesc mai sus este ca indiferent ce marioneta sta pe scaunul prezidential Romania oricum este vinduta americanilor si EU iar Basescu nu este altceva decit un alt limbric pupindosist la NAto ca si presedintele Georgiei care-si minca cravata in timpul interviului la televizor cind mintea despre atacul asupra Osetiei de Nord.

Deci astea fiind datele problemei trebuie sa ne hotarim cine mai arunca si un ochi spre noi , poporul, si parerea mea este ca Basescu este cel mai versat si mai scapa ceva firimituri de la masa boierilor si la amariti....dupa cum am vazut pensiile sub Tariceanu s-au dublat...altceva nici ca ma intereseaza...daca o vad pe maica-mea si alti pensionari ca nu mor de foame eu sunt fericit...in rest se pot minca intre ei precum sacalii

Banii zic eu sunt cei mai importanti in alegerea conducerii. Sunt OK daca dau drumul la bani si beneficii, intr-o lume avara unde platesti taxe si pentru un tusit.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 24.10.2009, 18:59:37
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

A inceput campania electorala ,razboiul electoral printre candidatii de la presedintie.

Cei mai important candidati sunt:Mircea Geoana,Traian Basescu,Sorin Oprescu,Crin Antonescu,Corneliu Vadim Tudor si Kelemen Hunor.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 25.10.2009, 10:29:22
crisenc crisenc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania Bucuresti Sector3
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit consens

Citat:
În prealabil postat de Marius22 Vezi mesajul
Cred ca lucrarea lui Dan Puric are loc la un alt nivel, acela al "redesteptarii constiintei". Sa nu ne asteptam ca el sa relanseze economia tarii noastre.
Intradevar REDESTEPTAREA CONSTIINTEI!
Mai intai insa:
1.Este o discutie ipotetica pt ca este putin probabil ca Omul Dan Puric sa accepte asa ceva!
2.Relansarea economiei nu se face de catre Presedintele Romaniei (economia este specializarea mea de cca 29 de ani), pt ca dpdv constitutional Presedintele nu are prerogative in acest sens.
3.Excelent accentul REDESTEPTAREA CONSTIINTEI !!! Acesta este intradevar misiunea noului Presedinte al Romaniei. in contextul economic actual!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 25.10.2009, 15:00:26
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Eu tot pe Basescu o sa-l votez, nu pentru ca ar fi bun, ci pentru ca din pacate nu este altul mai bun. Nu vreau sa ajunga hienele de la PSD la guvernare. Eu nu am uitat ca ei sunt cei care au pus tara pe chituci , vanzand fabrici, combinate, etc....distrugand totul. Iar cei de la PSD sunt manevrati de tatuca lor Iliescu, care este un ateu declarat.

Acum vad ca nicio televiziune nu-l mai sustine, inainte il sustinea Realitatea, insa Basescu cu echipa sa,nu a vrut sa vanda terenurile din Delta pe care le are concesionate patronul Realitatii si i s-a retras sprijinul. Va dati seama ce ar fi insemnat ca aceste terenuri care apartin tarii sa fie facute proprietate privata!? Ei bine, Basescu nu a lasat sa se intample asta, cum au facut cei de la PSD..au instrainat tot ce au putut...

Sper ca Dumnezeu sa ne dea intelepciune sa alegem totusi presedintele potrivit.
__________________
În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea. (Sfanta Evanghelie dupa Ioan-cap.16)

Singura fericire pe care o ai vine de la cea pe care o dai (Eduard Pailleron)
Reply With Quote
  #45  
Vechi 25.10.2009, 17:50:23
crisenc crisenc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania Bucuresti Sector3
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit consens

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
Eu tot pe Basescu o sa-l votez, nu pentru ca ar fi bun, ci pentru ca din pacate nu este altul mai bun. Nu vreau sa ajunga hienele de la PSD la guvernare. Eu nu am uitat ca ei sunt cei care au pus tara pe chituci , vanzand fabrici, combinate, etc....distrugand totul. Iar cei de la PSD sunt manevrati de tatuca lor Iliescu, care este un ateu declarat.

Acum vad ca nicio televiziune nu-l mai sustine, inainte il sustinea Realitatea, insa Basescu cu echipa sa,nu a vrut sa vanda terenurile din Delta pe care le are concesionate patronul Realitatii si i s-a retras sprijinul. Va dati seama ce ar fi insemnat ca aceste terenuri care apartin tarii sa fie facute proprietate privata!? Ei bine, Basescu nu a lasat sa se intample asta, cum au facut cei de la PSD..au instrainat tot ce au putut...

Sper ca Dumnezeu sa ne dea intelepciune sa alegem totusi presedintele potrivit.
In asta consta CAPCANA de la revolutie incoace: dupa cum spui chiar tu "o sa-l votez, nu pentru ca ar fi bun, ci pentru ca din pacate nu este altul mai bun"
Asa am ajuns sa alegem de atunci (1989) sistematic, pe cel pe care il vor de fapt Ei!

Nu stiu inca CUM!.... Dar, TREBUIE SA NE TREZIM, SA LE ARATAM CA NU MAI SUNTEM PROSTII LOR, PE CARE II MANEVREAZA CUM AU INVATAT DIN 1989 PANA IN PREZENT!

Eu unul nu ma prezint la vot! Nu voi face aceasi greseala (pacat)! Acesti candidati la Presedentia Romaniei crestin ortodoxa majoritara, nu arata semnele Sfintei Treimi!

Sunt si ei niste pacatosi ca noi toti dealtfel, insa acesti candidati (vechi si noi) nu cunosc smerenia si nu urca alaturi de cei care se pocaiesc Calea suitoare si ingusta despre care spunea Parintele Arsenie Boca.

Pe toti fara execeptie ii "vad" stand fiecare la "taraba, tejgheaua" sa, asteptand musterii (votantii) sa le cumpere marfa expusa! Pe suprafata de plastic ordinar a tejgehelei "vanzatorii" expun Romania LOR! Organizati intr-un adevarat "cartel" ne vand iluzia Conducatorului (Presedintelui) crestin! Sunt cei DINTAI vanzatori ai Romaniei care vand TOTUL pe voturi fara sa ne ceara nici un ban!
Ne dau tot ceeace ne lipseste si nu mai trebuie sa invatam nimic ( ce rost are sa inveti sa pescuiesti cand CINEVA (PRESEDINTELE) Romaniei ne baga direct in traista pestele)

Dumnezeu va mijlocii Romaniei Conducatorul Ales sa inceapa sa o (re)transforme in Gradina Maicii Domnului!

PENTRU RUGACIUNILE SFINTILOR PARINTILOR NOSTRI, DOAMNE IISUSE HRISTOASE , FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE POPORUL ROMAN. AMIN
Reply With Quote
  #46  
Vechi 26.10.2009, 10:43:43
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Eu ma intreb cum Doamne au ajuns unii sa considere acum n ani ca Iguana asta de om-Basescu ar putea aduce o schimbare inspre bine...oare cum a fost posibil????? Tatal meu a fost colonel in politie si a spus ca nu au ce cauta ofiteri in politica pentru ca cine nu e cu ei e automat impotriva lor, devenind inamicul number 1....si de aceea poate ca ar trebui sa se mai documenteze lumea si sa analizeze lucrurile din toate punctele de vedere si mai ales corect
Reply With Quote
  #47  
Vechi 26.10.2009, 10:48:02
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
Eu tot pe Basescu o sa-l votez, nu pentru ca ar fi bun, ci pentru ca din pacate nu este altul mai bun. Nu vreau sa ajunga hienele de la PSD la guvernare. Eu nu am uitat ca ei sunt cei care au pus tara pe chituci , vanzand fabrici, combinate, etc....distrugand totul. Iar cei de la PSD sunt manevrati de tatuca lor Iliescu, care este un ateu declarat.

Acum vad ca nicio televiziune nu-l mai sustine, inainte il sustinea Realitatea, insa Basescu cu echipa sa,nu a vrut sa vanda terenurile din Delta pe care le are concesionate patronul Realitatii si i s-a retras sprijinul. Va dati seama ce ar fi insemnat ca aceste terenuri care apartin tarii sa fie facute proprietate privata!? Ei bine, Basescu nu a lasat sa se intample asta, cum au facut cei de la PSD..au instrainat tot ce au putut...

Sper ca Dumnezeu sa ne dea intelepciune sa alegem totusi presedintele potrivit.
Pai nu il mai sustine nimeni pentru ca nu mai e de sustinut, el o ia vertiginos spre dictatura si nu va fi cum vrea el oricum...ar trebui sa respecte si celelalte partide, si nu sa faca panarama de parca ar da comenzi pe vas, mai ales ca e dus pe aratura rau...macar de-ar fi fost intreg la cap, dar asaaaa.....
Reply With Quote
  #48  
Vechi 26.10.2009, 14:12:01
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Pai nu il mai sustine nimeni pentru ca nu mai e de sustinut, el o ia vertiginos spre dictatura si nu va fi cum vrea el oricum...ar trebui sa respecte si celelalte partide, si nu sa faca panarama de parca ar da comenzi pe vas, mai ales ca e dus pe aratura rau...macar de-ar fi fost intreg la cap, dar asaaaa.....
[SIZE=3]Dupa ce a daramat Guvernul pentru a apara pensiile si salariile speciale, Coalitia PSD-PDL calca in picioare si Constitutia pentru a sustine un premier de fatada stabilit in biroul de la Grivco.[/SIZE]
[SIZE=3] [/SIZE][SIZE=3]PNL-PSD incita la dezordine constitutionala. [/SIZE][SIZE=3] [/SIZE]
Coaliția Grivco calcă în picioare rolul Parlamentului și prevederile constituționale. Vrea să anexeze Parlamentul la propria agendă. PSD-PNL vor să pună Parlamentul în slujba intereselor lor de grup.

Eu cred ca oamenii simpli il vor vota pe Basescu deoarece ei nu lupta pentru privilegii.
__________________
În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea. (Sfanta Evanghelie dupa Ioan-cap.16)

Singura fericire pe care o ai vine de la cea pe care o dai (Eduard Pailleron)
Reply With Quote
  #49  
Vechi 26.10.2009, 14:42:25
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
[SIZE=3]Dupa ce a daramat Guvernul pentru a apara pensiile si salariile speciale, Coalitia PSD-PDL calca in picioare si Constitutia pentru a sustine un premier de fatada stabilit in biroul de la Grivco.[/SIZE]
[SIZE=3] [/SIZE][SIZE=3]PNL-PSD incita la dezordine constitutionala. [/SIZE][SIZE=3] [/SIZE]
Coaliția Grivco calcă în picioare rolul Parlamentului și prevederile constituționale. Vrea să anexeze Parlamentul la propria agendă. PSD-PNL vor să pună Parlamentul în slujba intereselor lor de grup.

Eu cred ca oamenii simpli il vor vota pe Basescu deoarece ei nu lupta pentru privilegii.
Eu tocmai sper sa dea Dumnezeu ca oamenii "simpli" sa faca ceva incat sa nu mai ramana atat de simpli in gandire...pentru ca e foarte trist si chiar pacat.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 26.10.2009, 14:54:11
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Eu nu pot sa inteleg cum de il mai sustine cineva pe basescu! acum 5 ani l-au votat mai ales intelectualii si acum ce zice? ca el nu a avut nevoie de scoala ca sa ajunga presedinte, ca suntem o tara de chelneri si tinichigii! Dar asta e, ne place sa fim condusi, ne plac non-valorile, unii s-or fi obisnuit cu dictatura!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 21:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 21:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 12:35:05
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 02:34:21