Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 26.07.2011, 21:27:23
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Știu că e off topic, însă... Nu știu pe ce te bazezi când spui că media credincioșilor ar avea un IQ mai mic. Mai mic decât cine? Decât media necredincioșilor?
Mai mic decat a angajatilor respectivi, daca nu ai inteles... si mai mic nu inseamna ca nu au IQ normal ci cei la care se refara ai2 au un IQ peste nivelul normal.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 26.07.2011, 22:05:14
un_nepocait un_nepocait is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.07.2011
Mesaje: 55
Implicit

N-ai citit cu atentie.
Domnul Ai2 nu scria despre un IQ normal ci despre un „ IQ mult peste media credinciosilor”.
Era aiureala standard a limbii de lemn atee.
Reply With Quote
  #63  
Vechi 26.07.2011, 22:10:35
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca e un bun material, pe care in felul asta tu nu il mai poti folosi, da :)
Furtul nu e definit la modul ca eu nu-l mai pot folosi, ci ca tu ti l-ai insusit ilegal. Eu poate nu mai (pot sa) folosesc multe lucruri, asta nu inseamna ca mi s-au furat. Daca mi se furam masina si dimineata hotul o aduce la loc, eu o pot folosi, dar actul de furt nu se anuleaza.

Citat:
De ce sa ma supar? Comparatia oricum e arbitrara si daca e sa o luam asa, este oricum si mult este media ateilor :)
N-ai tinut cont ca aia sunt de fapt atei, deci media e comparabila!

Citat:
Daca tu ai face sa zicem 1 miliard de dolari profit anual din produs, te-ai supara ca nu aci 1miliard si 100 si de 100 mil mai sunt si amariti care au parte de el gratis?
Pai trebuie sa fii tare meschin..
Meschin mai e si Bill Gates ca a donat actelor de caritate mai mult decat toti popii! Musai trebui sa-i purtati voi de grija si, mai ales, sa vedeti ce face cu banii! Stiti voi mai bine decat el!
Abia acum ajungem la esenta problemei. Va ofticati ca unii, cu IQ mult mai mare dupa cum spuneam, fac o groaza de bani pentru ca sunt destepti si vi se pare normal sa-i furati.

Citat:
Atat timp cat nu este "ca oricare alt produs", motivul pentru care s-ar aplica aceeasi regula fiind..?
Cineva munceste pentru acel produs si asta il face sa fie la fel cu oricare alt produs.

Citat:
Eu ma intreb, cum am mai spus, de ce ateii care se cred atat de capabili in a analiza valorile morale crestine nu sunt capabili sa justifice o asa zis valoare morala pe care o repeta papagaliceste si zero argumente.
Intreaba-te! Raspunsul n-o sa-ti placa.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 26.07.2011, 22:18:39
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Mai mic decat a angajatilor respectivi, daca nu ai inteles... si mai mic nu inseamna ca nu au IQ normal ci cei la care se refara ai2 au un IQ peste nivelul normal.
Îmi cer scuze, în cazul ăsta. M-am făcut vinovat eu însumi de un IQ prea mic
Reply With Quote
  #65  
Vechi 26.07.2011, 22:40:48
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

De ce prefera crestinii de pe forum sa-si justifice furturile in loc sa foloseasca softuri pe care chiar autorii le dau gratis?

Inteleg ca unii n-au bani, dar chiar au nevoie de Photoshop? Pai daca sunt experti in PS, sa-si ia un job serios si atunci o sa-si permita sa cumpere licente. Problema e ca nici macar nu au intentia de a se corecta. A fost o perioada in care eu cel putin nici nu stiam de unde s-ar putea cumpara softuri licentiate. Cred ca si calculatoarele aveau windows-ul piratat direct din magazin. Vremurile insa se mai schimba si eu cel putin spun ca nu e atat de grav faptul ca nu avem absolut toate licentele, cat faptul ca nici macar nu incercam sa devenim din ce in ce mai corecti. Piraterie exista peste tot, dar macar unii incearca sa se corecteze.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 26.07.2011, 22:54:57
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Inteleg ca unii n-au bani, dar chiar au nevoie de Photoshop?
exista GIMP si mie sincer mi se pare mai usor de folosit.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 26.07.2011, 23:18:17
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zenicholaz Vezi mesajul
cati dintre voi care folositi programe nelicentiate v-ati spovedit pentru asta ?

cred ca asistam la cel mai mare furt din istorie.. furt probabil neconstientizat..
tu te spovedesti ca mi-ai vandut un program antivirus ... si desi mi-ai luat banii ... programul nu isi face treaba si am virusi pe calculator?
Reply With Quote
  #68  
Vechi 30.05.2016, 21:58:33
Steve Works Steve Works is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.03.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Nu stiu daca e furt propriu-zis decat in situatia in care folositi programele ca sa faceti bani. Daca esti profesionist, cumperi licenta. Daca vrei sa faci si tu o prezentare pt o zi de nastere, ce sens are sa cumperi licenta de office? Plus ca daca chiar s-ar dori stoparea integrala a pirateriei, ar fi posibil.
__________________
acoperis tabla
Reply With Quote
  #69  
Vechi 31.05.2016, 22:01:08
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Daca vrei sa folosesti ptr acasa si in sistem neprrofesionist (deci nu faci bani pe programul folosit) se poate folosi Open Office,Libre Office si mai sunt.Astea sunt fara bani.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #70  
Vechi 16.06.2016, 17:02:40
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit DIY este cea mai bună cale

Mi s-o pus pata pe bunăciunea asta:
http://www.banana-pi.org/m3-download.html

Octa-core, miam-miam! Am impresia că încă nu e availabilă în Romînika.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Spovedania anisoara Generalitati 28 23.02.2013 09:58:11
spovedania... myself00 Generalitati 2 24.06.2012 23:58:59
Spovedania Adriana-Simona Pocainta 24 22.09.2011 20:10:10
Spovedania Sf.Asteapta Generalitati 2 03.07.2010 15:04:45
Spovedania arlechino Preotul 49 22.11.2008 22:04:18