Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 07.12.2021, 14:06:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

@Iorest, @Adr.iu91,

pfffuoaaaai, mi-e o rusine de mor, il confundai pe Adr cu Sebastian si pe Ior cu ipocritii. Noa ce sa fac, am gresit, m-am molipsit de la pripitul de @gpalme si am dat in orbul gainilor si crezand ca am nimerit ca orbul Braila, defapt am cazut in ipocrism maxim confuziv. Daca ma tot provoaca si ma ispiteste puiu baronului de Mieunhauhauzen vrand mereu sa se laude ca cica stie el mai bine asa ca un conte viitor sefut mai mare, ca stie el cica ca n-am eperienta duhovniceasca la varsta asta a mea de 153 de ani, ca a dedus el din textul meu ca-s prost-nebun.... ca sa ma enerveze si sa ma apuc sa ma laud ca prostul ca as avea experienta, pai nu era vorba de experienta mea in cele afirmate ci era un fel de porunca Domneasca translatata, ”preia si da mai departe” ca in jocul telefonul fara fir. Io v-am zis si va repet:

Nu mancati din aluatul fariseilor fatarnici si ipocriti pentru ca ei spala blidul doar pe afara ca sa fie placuti si slaviti de lumea oamenilor cazuti in timp ce sufletul lor pe dinlauntru si in miez e plin de labordelatorie si de cearta si de o foarte mare slugarnicie confundand-o cu slujirea. Pai slugarnicia vine din voirea de sine, e o neascultare, o slujirea parazita care sustine ca te ajuta si-ti face pe plac desi nici cu degetul nu te asculta sau sa te mangai ci umbla sa-ti laude viciile gLumEurilor de parca ti-ar fi virtuti.

De frica saracul fricos (nu de @gpalme zic ci mai mult asa in general, zic de naravul oamenilor lumesti, duhovnicesti in rau, duhovnicesti pe sfinvers) vrand sa se arate sefulet, cocosel, cel mai tare din parcarea din fata casei, devine slugarnic la sefocu mai mare rau si are impresia ca i-a cerut cineva sa slujeasca ceea ce slugarniceste el ca o râmă, ca o satanitza ce se invarte la bara si-ti toarna in pahar si-n ureche tot felul de rautati si de barfe veninoase starnindu-ti orgoliile, aia nu e ascultare, slujire, eroism ci SLUGARNICIE ce pare slujire ca sa pacaleasca, e Jokerhaos, e vulpitza-pui imbracata in hainuta de oita saraca si zdrentuita asa ca o cersetoare cumintica, fiind in stare de orice ca Prodanca doar ca sa te faca s-o crezi vrand ea sa-i intrii in gratii ca sa pui botul si sa o iei in serios stiind ea ca doar asa o sa scape mai usor de responsabilitati, de sarcini, de mustrare si de adevarata ascultare pe care ar fi trebuit s-o fi facut ea bine. Cum te sperii cum faci ca ea, țusti sa te inchini lumii si cazutilor sefi, satanei sau lui luxifer ori imputifer si faci comunisis cu cazutii, prietenii naive si inchinari unii la altii de frica ca ai gresit prea inadmisibil si apoi iar nu te linistesti si iar țuști la slugarnicie si te arati ca pe toate le stii si nu te mai opresti din lupta slugarnica cu sectele, cu ereticii, cu oricine, doar doar sa-ti ia careva slugarnicia exagerata facuta la intiativa vicleniei tale speriate ca piere lumea sa oi ia si s-o socoteasca ascultare. Pai in slugarnicie nu slujesti porunca de la Dumnezeu ci de la lume, de la sine insuti, e ceva ce te ia si te duce sa te inchini la cazutul sef, la capoSS vrand sa te faca si pe tine un capuletSS sau macar sa te scape, culmea, raul mai mare si mai rEU de rau. Un non sens dar de frica crede omul orice ca sa scape. Se inchina la farisei si ipocriti si manca din aluatul lor pana crapa.

Intrebarea care se pune este urmatoarea. Daca ei nici macar nu se ating cu degetul ca sa insamanteze graul, ca sa are, sa treiere, sa pliveasca de buruiana si de neghina, ca sa se roage Divinitatii sa dea ploaie si bunatate si Harnicie, ca sa macine si sa stranga in saci, sa comercializeze, sa aduca apa si drojdie, sa faca foc si sa-l intretina cu lemne uscate adunate din timp, sa framante cu drag si cu multa curatenie si sa pregateasca cuptorul sa fie bland si cald-fierbinde, atunci???? despre ce vorbim?

Daca manci aliuat de farisei si saducei, de hoti si banditi ipocriti imbracati in haine de oi si icoane de sfinti, defapt ce anume mananci si de la cine, de unde e aluatul si ce contine?

Deci feriti-va sa mancati aluatul fariseilor ipocriti si fatarnici daca vreti sa scapati de orice fermecaturi si razbunari ipocrite si rele caci acolo va baga veninul, exact la origine, la sursa, la cauze si nu o sa faceti fata si vine tzunamiul si va iASIA si mergeti sa reziditi si voi babilonul cel mare înChinaREA la idoli, la teroristi.

”Mancarea Mea este sa fac voia Celui-Carele m-a trimis si nicidecum sa manc aluat de farise ipocriti si fatarnici” care-si bat joc de Dumnezeu exact pe interiorul sufletului si in miezul inimii unde fac pisma vicleana si labordelatorie asezonata cu vrajitorii si blesteme, uneltiri viclene, trufase, infailibile, vrand sa ispiteasca ficele si fiii cuminti si ascultatori tarandu-i pana la capatul rabdarii si la nesfarsit ”reincercandu-i” crezand ca asa se aduce jerta lui Dumnezeu.

”Feriti-va de slugarnicie ca nu este slujire ci ipocrism!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 07.12.2021 at 14:29:51.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 07.12.2021, 15:43:41
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu știu că nu era problema de la tine, s-a înțeles din mesajul de pe 5 decembrie că nu te simțeai bine în acea casă, dar poate ai mâncat din mâna aceleia sau ai purtat lucruri cu făcături etc.

Profilactic e bine să stăm cât mai aproape de Sfintele Taine și să încercăm să ne sfințim, scopul duhovnicesc al omului pe pământ e despătimirea și unirea sufletească cu Dumnezeu, deci cu cât începi mai repede ai șanse să sporești în înțelegere duhovnicească.

Iar lucrarea mântuirii se face începând din tinerețe, la tinerețe ai memorie la bătrânețe poate te lasă memoria, la tinerețe ai putere/vigoare la bătrânețe scade rezistența fizică, te dor oasele ai reumatism, poate nu mai ajungi la slujbă, la tinerețe vezi bine să citești și să acumulezi, la bătrânețe dacă nu ai citit din tinerețe cu greu să înveți atunci de la 0.
Posibil, ca se faceau multe mese in care eram invitati la diferite gratare, zi de aniversari cu multi musafiri acolo, e posibil ceva...dar nu am avut cine stie ce sa ma afecteze pe mine. Am trecut peste asta, au trecut ani de atunci de cand eram mic pana la facultate.

Eu oricum merg la Biserica de cand sunt mic (nu atat de des precum persoanele in varsta etc...) dar ma duc. Duminici, spovedanii, posturi facute...etc... Nu cred ca mai am nimic ce sa ma afecteze cu farmece chestii trestii....desi da raspunsu si pentru Sebastian este sa faca ce ai spus si tu si sa mearga la Biserica, spovedire, rugaciuni, dezlegari, post etc......

@Moroco, am inteles m-ai confundat. Nu-i nimic :)))
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #43  
Vechi 07.12.2021, 15:48:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
De a-ti vedea ce imi face mie vrajitorul de Adelin la orice ora din zi si din noapte v-ati speria. Omul acesta este un nebun. Ma descanta non stop pentru ca l-am pacalit 2 ani de zile de pe acel cont fals de fb

Mi-as dori tare mult sa se schimbe legile in Romania. Acesti oameni care te ataca aiurea prin magie si dvs nu le-ati facut un rau foarte mare sa fie inregistrati de psihiatrie prin serviciile secrete iar mai apoi saltati de aceasta.
Pai cereti scuze. Du-te si vorbeste cu el.

Du-te si plateste-i banii.

Ce Dumnezeu, doar exista o cale de rezolvare...


Este calea in mana ta.


Oricum, daca ai prostit un om, ti-ai sapat groapa.

Ce pot sa zic, sa ti-o tragi cu mare putere. Meriti...

Felicitari, esti pe calea cea buna, in care te lovesti de propria nesimtire... de propriul rau.

Indreapta raul facut si o sa se rezolve treaba asta.

Dar tu dormi si nu vrei sa misti un deget.

Vorbeste cu omul ala ca ii dai 4 milioane pe luna pana platesti datoria. Fa ceva un gest de bunavointa.

Dar tu nimic, prosteala.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 07.12.2021, 15:53:44
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pai cereti scuze. Du-te si vorbeste cu el.

Du-te si plateste-i banii.

Ce Dumnezeu, doar exista o cale de rezolvare...


Este calea in mana ta.


Oricum, daca ai prostit un om, ti-ai sapat groapa.

Ce pot sa zic, sa ti-o tragi cu mare putere. Meriti...

Felicitari, esti pe calea cea buna, in care te lovesti de propria nesimtire... de propriul rau.

Indreapta raul facut si o sa se rezolve treaba asta.

Dar tu dormi si nu vrei sa misti un deget.

Vorbeste cu omul ala ca ii dai 4 milioane pe luna pana platesti datoria. Fa ceva un gest de bunavointa.

Dar tu nimic, prosteala.
Nu am de ce sa imi cer scuze de la un nebun.
Niciun om sanatos cu capul nu iti va trimite tie bani 2 ani de zile in conditiile alea. Practic ce am facut eu? Facuseram un cont de facebook si puseseram pozele Ionelei, o fosta colega de liceu. De pe acel cont am inceput sa vorbesc cu el si si am inceput sa-i cer diverse sume de bani invocand anumite pretexte. Dvs nu realizati ca acest nebun mi-a trimis 2 ANI DE ZILE bani? Dupa tot el sa plange???
Reply With Quote
  #45  
Vechi 07.12.2021, 16:11:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Nu am de ce sa imi cer scuze de la un nebun.
Niciun om sanatos cu capul nu iti va trimite tie bani 2 ani de zile in conditiile alea. Practic ce am facut eu? Facuseram un cont de facebook si puseseram pozele Ionelei, o fosta colega de liceu. De pe acel cont am inceput sa vorbesc cu el si si am inceput sa-i cer diverse sume de bani invocand anumite pretexte. Dvs nu realizati ca acest nebun mi-a trimis 2 ANI DE ZILE bani? Dupa tot el sa plange???
Tu i-ai facut ochi dulci prin textele postate si prin comunicatia pe chat imbracat in Ionela si el dandu-se la ea a platit sperand la ceva tavaleli?

Apoi a vazut ca a fost luat de fraier de un tzepuitor de profesie si s-a suparat.

Ai dreptate, a platit pentru ciber-sex, ca la streptise, dar i s-a facut apoi scarba dandu-si seama ca a flirtata cu un transgender si vrea sa se razbune, politicaly corect, vrea banii cheltuiti inapoi.

Tu ai dreptate, el a platit ca s-o tzepuiasca pe Ioana si s-a trezit Tzepuit de ”Ionel” si acuma se da victima.

Ar fi drept sa-l santajezi cu politia si sa-i ceri sa-ti dubleze suma daca nu vrea sa intre la tentativa de viol si de seducerea minorelor dand mita pe facebook... mita la cerere.... pai 2 ani de zile sa te lasi excrocat... nu mai e naivitate ci tentativa vicleana de amagirea tinerelor frumoase lasandu-te excrocat stiind tu ca platesti si o sa primesti ceva pana la urma.

E greu deci de rezolvat o asa problema spinoasa cand ambii vinovati vicleni tzepuitori se dau victime abuzate.

Va sfatiesc sa va intalniti la 12 noaptea in spatele bisericii din cimitir ca sa rezolvati barbateste problema, duel, bataie, vorbe grele, ce o sa va dea Cel de sus.

Nu prea vad iesirea din situatie daca ati implicat si puterile necurate. Astia raii, leprecornitzele o sa va lege tot mai mult si o sa va vanda ca sa va inroleze faraon-fanfaron in armata lui de slugarnici agarici. Daca nu va lasati sa va preschimbe in ieniceri si spahii o sa va istoveasca pana va piere pofta de mancare si o sa umblati ca niste slabanogi supti de tantari si de purici.

Mai exista o rezolvare, dar aia v-am zis-o in postarile anterioare.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #46  
Vechi 07.12.2021, 17:12:03
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu i-ai facut ochi dulci prin textele postate si prin comunicatia pe chat imbracat in Ionela si el dandu-se la ea a platit sperand la ceva tavaleli?

Apoi a vazut ca a fost luat de fraier de un tzepuitor de profesie si s-a suparat.

Ai dreptate, a platit pentru ciber-sex, ca la streptise, dar i s-a facut apoi scarba dandu-si seama ca a flirtata cu un transgender si vrea sa se razbune, politicaly corect, vrea banii cheltuiti inapoi.

Tu ai dreptate, el a platit ca s-o tzepuiasca pe Ioana si s-a trezit Tzepuit de ”Ionel” si acuma se da victima.

Ar fi drept sa-l santajezi cu politia si sa-i ceri sa-ti dubleze suma daca nu vrea sa intre la tentativa de viol si de seducerea minorelor dand mita pe facebook... mita la cerere.... pai 2 ani de zile sa te lasi excrocat... nu mai e naivitate ci tentativa vicleana de amagirea tinerelor frumoase lasandu-te excrocat stiind tu ca platesti si o sa primesti ceva pana la urma.

E greu deci de rezolvat o asa problema spinoasa cand ambii vinovati vicleni tzepuitori se dau victime abuzate.

Va sfatiesc sa va intalniti la 12 noaptea in spatele bisericii din cimitir ca sa rezolvati barbateste problema, duel, bataie, vorbe grele, ce o sa va dea Cel de sus.

Nu prea vad iesirea din situatie daca ati implicat si puterile necurate. Astia raii, leprecornitzele o sa va lege tot mai mult si o sa va vanda ca sa va inroleze faraon-fanfaron in armata lui de slugarnici agarici. Daca nu va lasati sa va preschimbe in ieniceri si spahii o sa va istoveasca pana va piere pofta de mancare si o sa umblati ca niste slabanogi supti de tantari si de purici.

Mai exista o rezolvare, dar aia v-am zis-o in postarile anterioare.
Cu nebunul nu trebuie sa te pui. Sper din tot sufletul ca psihiatria sa intre pe fir si sa-l ia. Acesti oameni sunt foarte periculosi, sunt extraordinar de prietenosi dar daca ii superi cu ceva pot sari la tine la bataie si pot chiar sa te si omoare. Toata patania cu acest nebun sunt vrajile Amaliei (o alta nebuna care sper ca si ea sa fie saltata de psihiatrie pentru tot raul pe care mi l-a facut).

Last edited by Sebastian_Stefan; 07.12.2021 at 17:44:18.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 07.12.2021, 17:52:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Cu nebunul nu trebuie sa te pui. Sper din tot sufletul ca psihiatria sa intre pe fir si sa-l ia. Acesti oameni sunt foarte periculosi, sunt extraordinar de prietenosi in fata dar pe la spate te lucreaza de nu te vezi. Toata patania cu acest nebun sunt vrajile Amaliei (o alta nebuna care sper ca si ea sa fie saltata de psihiatrie pentru tot raul pe care mi l-a facut).
Crezi ca merge sa-l acuzi pe el si pe Amalia ca-s nebuni si sa le doresti raul ca sa-i salte politia?

Psihiatria nu se ocupa cu prinderea vrajitorilor si nebunilor de pe strazi ci cu tratarea bolnavilor. Nu mai suntem in evul mediu ca sa saltam oamenii de pe strazi si sa-i inchidem la nebuni, in puscarie pe viata sau sa ii aruncam in foc pe motiv de vrajitorie. Fiecare e liber sa opteze in ce crede si sa-si slujeasca idolii dar va suporta consecintele caci laul oricat l-ai sluji si slugarnici cu ravna naiva tot te va chinui el candva.

Noi tratam pe toti cu duhul blandetii si cu inima smerita si blanda asa ca Domnul sperand sa se lepede in mod liber de rau, de satanisme si de proorocii mincinoase si de tot felul de viclenii si vrajitorii... asteptand judecata Domnului pentru fiecare suflet, de la cea mai rea satana, antihrist sau prooroc mincinos pana la cel mai dragalas si cuminte ingeras. Nu se cuvine ca sa ne credem noi Dumnezeu si sa facem altora ceea ce nici noua nu ne-ar conveni deloc daca am fi in situatia respectiva.

Deci dragul meu, tu ai vrea sa scapi de ei practicand vrajitoria egipsihologica si psihiatriopatiile lumii? Cu ce sunt alea mai bune ca vrajitoriile babei omida? Ti se pare ca ar fi vorba de stiinta? Pai stiinta oamenilor atei si necredinciosi e cea mai mare necredinta si vrajitorie. Nu ti se pare ca si tu ceri razbunare si sa fie folosite puterile vrajitoresti moderne ale ”stiintei”?

Vad ca nu sunteti unii mai buni ca altii ci ambele tabere practicati vrajitoria si vreti razbunari ipocrite.

Pe calea asta rea a lumeUrilor o veti patii cu totii. Treaba voastra. Domnul va asteapta sa va pocaiti si sa va impacati cu atat mai mult ca sunteti un fel de neamuri intre voi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #48  
Vechi 07.12.2021, 18:06:38
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Crezi ca merge sa-l acuzi pe el si pe Amalia ca-s nebuni si sa le doresti raul ca sa-i salte politia?

Psihiatria nu se ocupa cu prinderea vrajitorilor si nebunilor de pe strazi ci cu tratarea bolnavilor. Nu mai suntem in evul mediu ca sa saltam oamenii de pe strazi si sa-i inchidem la nebuni, in puscarie pe viata sau sa ii aruncam in foc pe motiv de vrajitorie. Fiecare e liber sa opteze in ce crede si sa-si slujeasca idolii dar va suporta consecintele caci laul oricat l-ai sluji si slugarnici cu ravna naiva tot te va chinui el candva.

Noi tratam pe toti cu duhul blandetii si cu inima smerita si blanda asa ca Domnul sperand sa se lepede in mod liber de rau, de satanisme si de proorocii mincinoase si de tot felul de viclenii si vrajitorii... asteptand judecata Domnului pentru fiecare suflet, de la cea mai rea satana, antihrist sau prooroc mincinos pana la cel mai dragalas si cuminte ingeras. Nu se cuvine ca sa ne credem noi Dumnezeu si sa facem altora ceea ce nici noua nu ne-ar conveni deloc daca am fi in situatia respectiva.

Deci dragul meu, tu ai vrea sa scapi de ei practicand vrajitoria egipsihologica si psihiatriopatiile lumii? Cu ce sunt alea mai bune ca vrajitoriile babei omida? Ti se pare ca ar fi vorba de stiinta? Pai stiinta oamenilor atei si necredinciosi e cea mai mare necredinta si vrajitorie. Nu ti se pare ca si tu ceri razbunare si sa fie folosite puterile vrajitoresti moderne ale ”stiintei”?

Vad ca nu sunteti unii mai buni ca altii ci ambele tabere practicati vrajitoria si vreti razbunari ipocrite.

Pe calea asta rea a lumeUrilor o veti patii cu totii. Treaba voastra. Domnul va asteapta sa va pocaiti si sa va impacati cu atat mai mult ca sunteti un fel de neamuri intre voi.
Mi-aș dori tare mult ca în România să se schimbe legile. Faci rău la oameni nevinovați prin farmece păi atunci să fi săltat de psihiatrie. E ca și cum aș sări la tine la bătaie pentru că maică-ta mi-a făcut nu știu ce rău la copil. Fiecare cu păcatele lui, eu cu ale mele mama cu ale ei.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 07.12.2021, 18:16:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Mi-aș dori tare mult ca în România să se schimbe legile. Faci rău la oameni nevinovati prin farmece păi atunci să fi săltat de psihiatrie. E ca si cum aș sări la tine la bătaie pentru că maică-ta mi-a făcut nu știu ce rău la copil. Fiecare cu păcatele lui, eu cu ale mele mama cu ale ei..
Nu prea ai credinta in Dumnezeu.

Orice nedreptate va fi cercetata si va fi rasplatit si despagubit nevinovatul si toate adevaratele victime.

Iti faci prea mari griji ca vei ramane vesnic nedreptatit. Exista Legile divine, nu karîma si de la Dumnezeu toate sufletele vor avea parte de mangaiere in contrapartida si pentru tot raul care li s-a facut pe nedrept. Nu te mai baza pe justitia gLumii ipocrite ca aia e mai rea ca vrajitoria, aia e cea mai mare vrajitorie cu care amageste satana pe toti oamenii punandu-i pe scaune inalte pline de privilegii si pile.

Cu cat esti mai mult chinuit si prigonit aici pe pamant ca nevinovat cu atat mai bine pentru tine caci in vesnicie vei fi rasplatit de Hristos dar si de Dreptatea si Adevarul a toate. Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #50  
Vechi 07.12.2021, 23:00:26
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Cu nebunul nu trebuie sa te pui. Sper din tot sufletul ca psihiatria sa intre pe fir si sa-l ia. Acesti oameni sunt foarte periculosi, sunt extraordinar de prietenosi dar daca ii superi cu ceva pot sari la tine la bataie si pot chiar sa te si omoare. Toata patania cu acest nebun sunt vrajile Amaliei (o alta nebuna care sper ca si ea sa fie saltata de psihiatrie pentru tot raul pe care mi l-a facut).
Cu nebunul cu nebunul, dar cu pungasul?

Daca scoti un om din minti si prinde ala o ranga, nu te lasa ala lat pe jos?

Si nu ti-o meriti?

Adica nu ti-ai facut-o cu mana ta?

Adica tu nu vezi barna de la tine din ochi dar vezi paiele de la ala din ochi.


Sa ti-o traga pana la loc comanda, ti-ai facut-o cu mana ta.

Ai o atitudine nepocaita.

Trebuie sa te pocaiesti. Sa indrepti. Sa iti asumi in constiinta ta greseala.


Da tu de departe nu faci pocainta. Ci faci smechereala ieftina si targuiala.

Adica de genul "ti-am tras-o, dar stii, tu erai vinovat, si ti-as mai trage-o o data". Adica ai facut rau, nici nu iti pare rau, tot ala e vinovat si tu esti pe plus.

Numai smechereala la tine, de asta te doare... iti iese smechereala pe ochi si pe nas fraiere... foarte bine ca ti-o trage, iti iese smechereala pe unde a intrat.

Bravos, se numeste educatie cu parul. Daca la vorba nu tii, atunci parul e solutia. Sa-ti dea pe cocoasa la loc comanda.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare