Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 08.12.2021, 01:05:09
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cu nebunul cu nebunul, dar cu pungasul?

Daca scoti un om din minti si prinde ala o ranga, nu te lasa ala lat pe jos?

Si nu ti-o meriti?

Adica nu ti-ai facut-o cu mana ta?

Adica tu nu vezi barna de la tine din ochi dar vezi paiele de la ala din ochi.


Sa ti-o traga pana la loc comanda, ti-ai facut-o cu mana ta.

Ai o atitudine nepocaita.

Trebuie sa te pocaiesti. Sa indrepti. Sa iti asumi in constiinta ta greseala.


Da tu de departe nu faci pocainta. Ci faci smechereala ieftina si targuiala.

Adica de genul "ti-am tras-o, dar stii, tu erai vinovat, si ti-as mai trage-o o data". Adica ai facut rau, nici nu iti pare rau, tot ala e vinovat si tu esti pe plus.

Numai smechereala la tine, de asta te doare... iti iese smechereala pe ochi si pe nas fraiere... foarte bine ca ti-o trage, iti iese smechereala pe unde a intrat.

Bravos, se numeste educatie cu parul. Daca la vorba nu tii, atunci parul e solutia. Sa-ti dea pe cocoasa la loc comanda.

E numai si numai vina lui ca m-a crezut si ca mi i-a dat nu e nicio smechereala. Eu te intreb pe tine acum.. ce om sanatos cu capul iti trimite tie bani în conditiile alea 2 ANI? 2 ANI DE ZILE?? Si dupa tot el se plange?????

Last edited by Sebastian_Stefan; 08.12.2021 at 01:10:18.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 08.12.2021, 10:41:41
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
E numai si numai vina lui ca m-a crezut si ca mi i-a dat nu e nicio smechereala. Eu te intreb pe tine acum.. ce om sanatos cu capul iti trimite tie bani în conditiile alea 2 ANI? 2 ANI DE ZILE?? Si dupa tot el se plange?????
E numai si numai vina TA ca l-ai mintit si ca i-ai luat.

Eu te intreb pe tine acum.. ce om sanatos cu capul iti fura tie bani în conditiile alea 2 ANI? 2 ANI DE ZILE?? Si dupa tot tu te plangi?????


I-ai dat in cap cu ranga si el e vinovat ca nu s-a pazit? Esti dus cu capul.

Vezi tu in viata nu toti sunt pungasi la drumul mare sa se prinda cand sunt furati. Unii sunt oameni si au incredere in altii.

Si daca tu esti scursura ordinara care minti si bagi mana in buzunar la altii, pe motiv ca ii repari buzunarul si altul te crede, e rau ala care are buna credinta sau pungasul?


Nu il masura pe omul ala dupa nemernicia ta. Esti o scursura de om, nu masura un om corect dupa un dobitoc. Tu ar trebui intins la batatura si rupt in bucati cu parul. Asta trebuie facut cu tine. Si apoi sa dai de 2 ori banii inapoi.

Esti un gunoi vorbesti ca un gunoi. Nu intelegi nimic din ce e viata asta. Viata asta nu e sa dai in cap la altii.

Last edited by gpalama; 08.12.2021 at 10:55:40.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 08.12.2021, 11:58:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
E numai si numai vina lui ca m-a crezut si ca mi i-a dat nu e nicio smechereala. Eu te intreb pe tine acum.. ce om sanatos cu capul iti trimite tie bani în conditiile alea 2 ANI? 2 ANI DE ZILE?? Si dupa tot el se plange?????
Sigur ca nu e prost cine cere ci cine da.
Ai dreptate, e o zicala cinstita intre copiii care cer si primesc: ”Mere pere in panere ce se da nu se mai cere.”

Sunt deacord ca e dus cu pluta si crede ca i-ai vandut un produs aflat in garantie 3 ani care s-a stricat si nu vrei dupa 2 ani sa-i restitui banii. Face el ”justitie” pe cont propriu apeland la duhurile marsave ale rautatii ca sa se razbune.

Orice om se autoindreptateste caci nemultumirea pripita si greseala pentru mine, pentru tine, pentru fabrici si uUzine, amestecata cu grijile lumesti gretoase iti imbata mintea si nu mai iti dai seama ce faci.

Trebuie sa-l intelegi si pe el caci nu-i de ici de colo sa pierzi 2000 euroi la teatrul de papusi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #54  
Vechi 08.12.2021, 13:59:54
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Esti prost Moroncele, nu omul bun e prost, ci omul ticalos.

Cred ca ai ochii murdari. Prostia e intotdeauna in ochii ticalosului...

Ala e mai prost. Rautatea este prostie.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 08.12.2021, 14:26:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti prost Moroncele, nu omul bun e prost, ci omul ticalos.

Cred ca ai ochii murdari. Prostia e intotdeauna in ochii ticalosului...

Ala e mai prost. Rautatea este prostie.
Faina postare, incepi in a ma face prost si apoi continui in a ma face ticalos, murdar si rau.

Ce minciuni si rautati mai erau de spus la adresa mea sau a lui Sebastian?

Dragul meu, n-am sustinut niciodata ca as fi destept, io am spus mereu ca altii sunt destepti, sfinti, smeriti, buni si am zis sa nu va pripiti sa-i osanditi caci nu pentru ortodoxie o faceti ci pentru slugarnicie si necredinta si nu uitati ca ducandu-va in ispita si cazand... in judecata... si osandind ca la inchizitie pe voi insiva va osanditi auto-tepuindu-va.

Revenind la subiect, dragul Domnului Iisus, domnule gpalme, tu zici ca Sebastian e pungasul. Dar n-a bagat mana in buzunar, n-a violat, n-a dat cu parul ci a cerut frumos pe facebook spunand o poveste lacrimogena din dreptul unei papusele tinere si frumoase.


Respectivul a pus botul si s-a lasat fraierit de papusica papusata timp de 2 ani de zile dar cand a aflat ca papuserpisorul din spate e un papusel atunci s-a simtit inselat, tzepuit si doreste sa se razbune.

Pai de ce sa te razbuni? Chiar nu stii ca pe facebook sunt atatea conturi false si ca oricine poate fi in spatele unui chip frumos?

Deci ar fi trebuit sa-si asume posibilitatea de a se pripi cand a dat 2000 Euroi timp de 2 ani de zile.

E ca la banca, daca semnezi fara sa citesti contractul bazandu-te pe increderea in tot felul de fatuci care-ti vand gogosi si oferte, gata, iti asumi. Degeaba mai vi apoi cu politia si justitia, dupa 2 ani sustinand ca ai fost tzepuit ca banca scoate contractul si-ti citeste de acolo si asta e daca n-ai cititi, nu te apuci sa bagi blesteme si sa faci vraji ca sa-ti dea banii inapoi ci realizezi ca tu ai fost cel ce ai dat la cererea si oferta bancii.

Tu zici ca io-s prost sau murdar in ochiul cel drept. Nu te contrazic, dar cu ce e vinovat un cersetor?

Oricine ar fi in spatele acestei persoane care cere si orice poveste iluzorie iti vinde , el nu da cu parul si nu te forteaza sa-i dai asa cum fac sistemele mafiote ale lumii aparate de aparatul represiv si tortionar care te umple de taxe si impozite.

Deci daca doar a cerut si tu i-ai dat unde e vina cersetorului?
De ce vrei banii inapoi? Te-ai invoit cu el pentru ceva si nu a respectat?
Pai daca i-ai dat de pomana atunci oricine ar fi fost, pomana ta ramane pomana chiar daca aflii ca i-ai dat pentru zidirea babiloului sau pentru plata gazilor care-ti vor lua gatul. E liber cersetorul si nu poate fi constrans de daruitorul de pomeni.

Tot te mai incapatzanezi sa mai toooot sustii mereu ca io-s prostul, ca io-s raul, ca io-s pripitul... lovind la fel sau mai rau si in fratiorul Sebastian?

@Sebastian, esti nevinovat dupa parerea mea, dar nu te gandi la ce zic io ci te uita in inima ta si da-ti seama cu ce ai gresit lui Dumnezeu si daca gasesti ceva trufie, viclenie sau desfranare atunci regreata si te vei pocai tu cumva incet incet. Uite, fa asa ca Bastus si Gerula inaintea stapanului dacilor si a Stapanului Hristos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.12.2021 at 14:57:35.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 08.12.2021, 15:07:56
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Deci tu ii cauti scuze aluia care a pungasit.

Raul incepe de la unul. Incepe de la ala care a conceput schema. Cine a deschis raul? Ala e prostul cel mai mare. Rautatea e prostia definitiva.

Nu muta responsabilitatea de la pungasul care a bagat mana in buzunarul altuia prin diferite scheme (usa, geam, facebook, inselaciune... etc).


Esti doar un prost care ii gasesc scuze aluia care a facut raul.


Cel care a conceput si executat raul este un singur bou. Este ala caruia ii tii aparare.

Celalalt a fost credul si nativ. Nu prost. A fost om de buna credinta. Etc. Ce o fi fost in capul lui.


Dar raul si executantul raului si responsabilul cap coada e Sebi cu aroma de puscarias.


Si arunci rahatul in alta parte pentru ca ti-e murdara mintea. Intotdeauna in toate posturile tale vezi raul ca bine. Ti-e mintea stricata nu buna.

La tine tot raul e bine.

Pai tu esti prostul in fiecare post, pentru ca pamantul e inca plat, raul e bine si esti inca in NIP. Adica esti prost pe toata linia si nu te indrepti.

Esti o clona a lui Sebastian, ala pungaseste pe facebook tu cu din alea ale credinte. Sunteti la fel, de asta nu reusesti sa intelegi ce e bine si ce e rau. Pentru ca repeti povestea lui dar altfel.

Last edited by gpalama; 08.12.2021 at 15:10:27.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 08.12.2021, 16:33:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci tu ii cauti scuze aluia care a pungasit.

Raul incepe de la unul. Incepe de la ala care a conceput schema. Cine a deschis raul? Ala e prostul cel mai mare. Rautatea e prostia definitiva.

Nu muta responsabilitatea de la pungasul care a bagat mana in buzunarul altuia prin diferite scheme (usa, geam, facebook, inselaciune... etc).


Esti doar un prost care ii gasesc scuze aluia care a facut raul.


Cel care a conceput si executat raul este un singur bou. Este ala caruia ii tii aparare.

Celalalt a fost credul si nativ. Nu prost. A fost om de buna credinta. Etc. Ce o fi fost in capul lui.


Dar raul si executantul raului si responsabilul cap coada e Sebi cu aroma de puscarias.


Si arunci rahatul in alta parte pentru ca ti-e murdara mintea. Intotdeauna in toate posturile tale vezi raul ca bine. Ti-e mintea stricata nu buna.

La tine tot raul e bine.

Pai tu esti prostul in fiecare post, pentru ca pamantul e inca plat, raul e bine si esti inca in NIP. Adica esti prost pe toata linia si nu te indrepti.

Esti o clona a lui Sebastian, ala pungaseste pe facebook tu cu din alea ale credinte. Sunteti la fel, de asta nu reusesti sa intelegi ce e bine si ce e rau. Pentru ca repeti povestea lui dar altfel.
A facut raul cersind?

Iar deviezi de la subiect spre obsesiile tale (Analizarea mea si acuzarea Trambitelor facandu-le in mod pripit trompete sectare caci ti-a fost sadita necredinta de catre unii nu dam nume).

Penibil. Esti pripit. Sebastian a gasit o metoda interesanta si ispititoare de a cersi. Atat. Oricine are dreptul sa ceara oricat de ispititor si mincinoasa ar fi povestea pe care ti-o vinde. Este scris: ”Cere si ti se va da, bate si ti se va deschide. Fiti vicleni ca serpii si fara de rautate ca porumbeii.” De unde stii tu ce a facut Sebastian cu banii? Esti tu cumva vistiernicul Imparatiei?

Chiar nu-ti dai seama ca cu cat incerci sa te autoindreptatesti la nesfarsit te afunzi tot mai mult in mocirla slugarniciei si razbunarilor ipocrite? Recunoaste simplu cand gresesti si ”nu tine ca orbul de bata” agatata de autobuzul plin cu talhari si oameni ai faradelegii ca o sa te tarasca sub rotile SUVurilor celor trufasi.

N-ai dreptate tu ci SEBASTIAN.

(N-ai dreptate nici in ceea ce priveste Trambitele Apocaliptice si nici in ceea ce priveste teoriile creationiste (nu sustin teoria pamantului plat ci ca apele sunt plate la suprafata reprezentand 73% din total, daca nu cumva sunt concave, io sustin teoria PacMan3D-nD). Iar in discutiile dintre noi oricine poate sa-si dea seama cine e pripitul si ce mai vrei tu, nu trebuie mereu sa le deschizi tu ochii cum stau lucrurile defapt explicandu-le ca la prosti si orbi ce zic eu defapt lucrand defapt o rastalmacire si mitomanie bazata pe tot felul de echivalente si de socoteli pripite preluate de la gLume.

Daca nu vrei sa pricepi ca te pripesti si ca n-ai dreptate si o ti langa danga de departe vine vaca, nu mai vrea sa umble creanga, danga langa, langa danga, vrand sa-ti dam dreptate sub tumultul vorbelor tale de ocara si sub inflatia minciunilor si barfelor super-stitioase aflate de la baba omida inchipuindu-ti ca daca tu te crezi ”biserica” (baietii buni) si pe noi ne etichetezi ca fiind ”ereticii” si ”sectantii” (baietii rai) sau ”prostii” si ”nebunii” atunci inseamna ca nu pricepi care e cauza orbirii si pripelii tale: pismă si zelozie pripita, patimase, semeni cu MGTOW4life si cu Psalm23 caci te crezi ma presus decat toti ceilalti prin faptul ca-ti inchiui ca aperi tu ortodoxia dar o faci fara porunca si fara discernamant ca orbi et corbi, ca un inchizitor slugarnic, asa ca Saul care nu l-a mai asteptat pe ZamUel sa-l binecuvanteze si sa-i porunceasca sa lupte cu vrajmasii care au navalit in Israelul cel vechi. Dar ce zic eu ca Saul, esti doar un slugarnic fricos ce te arati mare bataus permitandu-ti orice ripostare fara masura si fara autocenzura care inchipuindu-ti ca ai spatele asigurat la ortodoxie iti permiti sa minti si sa spui orice rautate iti vine la gura pe care o socotesti eroism in lupta ta dusa pe calea cea rea ca un kamikadze. Imi dau seama ca nu poti altfel, nu te lasa ceva, te ridici din adanc si mergi mereu la pierzare, ai o frica ascunsa, nu poti sa pierzi ca daca pierzi tu pierde ortodoxia si de aia esti las si dai fuga cu slugarnicie sa te inchini la idolii care ti-au bagat in cap minciuni ca altfel e bai, altfel ti se darama babilonul pripelilor tale consturite ca un castel din carti de joc unde te-ai urcat mai sus decat Dumnezeu. Da-te jos din turnul babel ca sa nu te apuce ameteala si sa sari dupa pierzare ca pripitul in cap ascultand ca slugarnicul de comanda aia satanica rostita la urechea lui Iisus cand se afla pe aripa Templului cel vechi: ”sari ca este scris ca te va prinde in brate ortodoxia ca sa nu-ti strivesti piciorul de pietre. ”

Hristos a raspus ca ”este scris si sa nu ispitesti pe Dumnezeu.”

Deci dragul Domnului Iisus, e simplu.

Niciun cersetor nu e vinovat. Chiar Iisus marturiseste ca satana a cerut lui Iisus sa-l lase sa-i treaca ucenicii prin sita.

Nu pentru ca cere e vinovat satana ci pentru altele, nu intru in amanunte.

Cauza si originea raului consta in faptul ca au pus botul la minciunile satanei
si au luat fara sa ceara, ca au furat, au abuzat auto-indreptatindu-se ca niste victime.

”Nu e prost cine cere ci ala care da”. Dar mai prost e ala care nu da ca asa isi strica ca prostul comoara din cer nefacand milostenie ca sa nu ajunga banii la lume. Pai nu lumii dat banii ci saracilor, asta e porunca, vinde tot ce ai ca sa iesi in castig si da banii saracilor si apoi vino de urmeaza Domnului luandu-ti curcea.

Credeam ca ai invatat astea daca tot te lauzi mereu ca ai fi ortodox.
Tu esti ortodox doar cu slugarnicia pripita caci defapt tu slujesti idolii si grijile gLumii. Degeaba te imbraci in mari sfinti atoniti aparatori ai Caii Stramte spre Adevar si spre Viata caci tu esti doar un pripit (pismash zelozind ca un ipocrit-slugarnic).

Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.12.2021 at 16:44:00.
Reply With Quote
  #58  
Vechi 08.12.2021, 16:47:07
Sebastian_Stefan Sebastian_Stefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.09.2021
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Faina postare, incepi in a ma face prost si apoi continui in a ma face ticalos, murdar si rau.

Ce minciuni si rautati mai erau de spus la adresa mea sau a lui Sebastian?

Dragul meu, n-am sustinut niciodata ca as fi destept, io am spus mereu ca altii sunt destepti, sfinti, smeriti, buni si am zis sa nu va pripiti sa-i osanditi caci nu pentru ortodoxie o faceti ci pentru slugarnicie si necredinta si nu uitati ca ducandu-va in ispita si cazand... in judecata... si osandind ca la inchizitie pe voi insiva va osanditi auto-tepuindu-va.

Revenind la subiect, dragul Domnului Iisus, domnule gpalme, tu zici ca Sebastian e pungasul. Dar n-a bagat mana in buzunar, n-a violat, n-a dat cu parul ci a cerut frumos pe facebook spunand o poveste lacrimogena din dreptul unei papusele tinere si frumoase.


Respectivul a pus botul si s-a lasat fraierit de papusica papusata TIMP DE 2 ANI DE ZILE dar cand a aflat ca papuserpisorul din spate e un papusel atunci s-a simtit inselat, tzepuit si doreste sa se razbune.

Pai de ce sa te razbuni? Chiar nu stii ca pe facebook sunt atatea conturi false si ca oricine poate fi in spatele unui chip frumos?

Deci ar fi trebuit sa-si asume posibilitatea de a se pripi cand a dat 2000 Euroi timp de 2 ani de zile.

E ca la banca, daca semnezi fara sa citesti contractul bazandu-te pe increderea in tot felul de fatuci care-ti vand gogosi si oferte, gata, iti asumi. Degeaba mai vi apoi cu politia si justitia, dupa 2 ani sustinand ca ai fost tzepuit ca banca scoate contractul si-ti citeste de acolo si asta e daca n-ai cititi, nu te apuci sa bagi blesteme si sa faci vraji ca sa-ti dea banii inapoi ci realizezi ca tu ai fost cel ce ai dat la cererea si oferta bancii.

Tu zici ca io-s prost sau murdar in ochiul cel drept. Nu te contrazic, dar cu ce e vinovat un cersetor?

Oricine ar fi in spatele acestei persoane care cere si orice poveste iluzorie iti vinde , el nu da cu parul si nu te forteaza sa-i dai asa cum fac sistemele mafiote ale lumii aparate de aparatul represiv si tortionar care te umple de taxe si impozite.

Deci daca doar a cerut si tu i-ai dat unde e vina cersetorului?
De ce vrei banii inapoi? Te-ai invoit cu el pentru ceva si nu a respectat?
Pai daca i-ai dat de pomana atunci oricine ar fi fost, pomana ta ramane pomana chiar daca aflii ca i-ai dat pentru zidirea babiloului sau pentru plata gazilor care-ti vor lua gatul. E liber cersetorul si nu poate fi constrans de daruitorul de pomeni.

Tot te mai incapatzanezi sa mai toooot sustii mereu ca io-s prostul, ca io-s raul, ca io-s pripitul... lovind la fel sau mai rau si in fratiorul Sebastian?

@Sebastian, esti nevinovat dupa parerea mea, dar nu te gandi la ce zic io ci te uita in inima ta si da-ti seama cu ce ai gresit lui Dumnezeu si daca gasesti ceva trufie, viclenie sau desfranare atunci regreata si te vei pocai tu cumva incet incet. Uite, fa asa ca Bastus si Gerula inaintea stapanului dacilor si a Stapanului Hristos.
Dupa ce dai 2 ani de zile bani in conditiile alea vi si te plangi? Spui tuturor ca vai.. uite ce am patit.. uite ce mi-a facut.. pai din momentul ala iti dai seama ca persoana in cauza este un NEBUN. Nu cred ca mai exista oameni ca asta pe fata pamantului :))))

Last edited by Sebastian_Stefan; 08.12.2021 at 16:59:49.
Reply With Quote
  #59  
Vechi 08.12.2021, 16:57:26
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Dupa ce dai 2 ani de zile bani in conditiile alea vi si te plangi? Spui tuturor ca vai.. uite ce am patit.. uite ce mi-a facut.. pai din momentul ala iti dai seama ca persoana in cauza este un NEBUN. Nu cred ca mai sunt oameni ca asta pe fata pamantului, atat de creduli (doar daca au probleme psihice)
E cam urat si un pic ipocrit sa zici de omul care-ti da 2000 euro in total in 2 ani de zile non stop ca-i nebun si credul. Nu crezi?

Daca asa o sa zici si de mine vazand ca-ti dau... dreptate?

Daca asa o sa zici si de Dumnezeu vazand ca-ti da iertare?

Daca asa o sa zici si de parintii tai vazand ca ti-au dat viata si buna crestere?

Daca asa o sa zici mere despre cel ce ti-a dat?

Nu-i nebun ca-i pare rau ca ti-a dat fiindca de aia ii pare ca l-ai inselat, daca ii spuneai cine esti sincer si pentru ce ai nevoie poate ca iti dadea si asa dar tu l-ai mintit, l-ai pacalit, ai profitat de banii lui si acuma ce zici de binefacatorul tau?

Daca mergi la un medic si te vindeca gratis ce o sa zici apoi?
Daca mergi la un stapan bun care te elibereaza din temnita ce o sa zici apoi?
Daca mergi la un bancher bun care te elibereaza de datorii ce o sa zici apoi?

O sa sustii ca au fost nebuni?

Vrei sa spui ca mai bine ar fi fost pentru tine sa nu fi facut mila cu tine?

Pai atunci de ce ai mai cerut daca crezi ca ti-ar fi fost mai bine daca nu cereai?

Nu esti vinovat daca ai cerut, iata esti vinovat ca esti nerecunoscator, esti un mic ipocrit care dupa ce a profitat de banii binefacatorului il face nebun si vrea sa-l ia politia si sa-l interneze la nebuni sustinand ca face vraji.

Nu crezi ca ar trebui sa nu te mai dai victima binefacatorului tau?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #60  
Vechi 08.12.2021, 19:08:22
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
A facut raul cersind?

Crezi?

1. Si-a facut cont fals
2. A falsificat tot ce a spus pe contul ala

Ala nu a cerut cum minti. Ala a falsificat si a mintit.

Ala a inselat. A facut o infractiune.

Pai daca ala a inselat si tu te minti pe tine spunand "a cerut", care e diferenta intre cerut si inselat.

Moroncele, tu te minti pe tine ca sa il scoti pe ala vinovat.

Ala nu a cerut, ala a mintit. Hai sa pastram fapele corecte si notiunile corecte pentru fieacare fapta.

Moroncele, tu cand argumentezi distorsionezi notiunile folosite.

De la "cerut" la ce a facut ala e mare calea.

Daca nu te duce capul ca aia nu e cerut... mai invaa judecata dreapta.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare