Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.08.2011, 21:29:19
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Publicitate la sionism pe TVR Cultural

Cu uimire am constatat ca in seara aceasta anume sambata,13 august 2011,pe la orele 16-19 (nu stiu exact cand) pe postul TVR Cultural a fost difuzata o emisiune care prezenta intr-o lumina foarte buna sionismul.
(In program nu vad respectiva emisiune,dar parca asa am vazut ca era pe TVR Cultural).
Interpretarile VT pe care un iudaist inselat de draci le facea acolo,erau nespus de absurde,interpretand VT in sensul de a sustine cauza sionismului.
Conducatorii statului Israel sunt inselati de draci in unele puncte de vedere,vedeti prigonirile pe care armata israeliana le face asupra civililor palestieni.

Nu am retinut toate absurditatile de il inselau dracii pe respectivul iudaist sa le debiteze,ca am adormit si cand m-am trezit am schimbat sa vad ce mai e pe celalte posturi.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.08.2011, 21:30:05
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Cei care platesc abonamentul la TVR,pot sa trimita o scrisoare de protest,vis-a-vis de respectiva emisiune,ca in viitor TVR sa nu mai dea asa emisiuni,fiind televiziunea nationala a romanilor.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.08.2011, 21:34:26
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



Last edited by Nenumitul; 18.11.2011 at 13:35:26.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.08.2011, 21:35:05
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Cu uimire am constatat ca in seara aceasta anume sambata,13 august 2011,pe la orele 16-19 (nu stiu exact cand) pe postul TVR Cultural a fost difuzata o emisiune care prezenta intr-o lumina foarte buna sionismul.
(In program nu vad respectiva emisiune,dar parca asa am vazut ca era pe TVR Cultural).
Interpretarile VT pe care un iudaist inselat de draci le facea acolo,erau nespus de absurde,interpretand VT in sensul de a sustine cauza sionismului.
Conducatorii statului Israel sunt inselati de draci in unele puncte de vedere,vedeti prigonirile pe care armata israeliana le face asupra civililor palestieni.

Nu am retinut toate absurditatile de il inselau dracii pe respectivul iudaist sa le debiteze,ca am adormit si cand m-am trezit am schimbat sa vad ce mai e pe celalte posturi.
Sa fie FOARTE CLAR ca destul ii chinuie pe arabi DRACII pt sunt mizerabili vizavi de evrei....Deci atentie....Israelul isi apara dreptul sau! Iar musulmanii sa stea in banca lor! La fel si servii lor!SHEMA ISRAEL !להתעורר ישראל
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.08.2011, 22:11:18
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Religia respectivului domn,care sustinea acolo absurditatile acelea,este iudaismul.
Romania e stat crestin ortodox,iar majoritatea celor care platesc abonamentul la TVR (si implicit TVR Cultural),sunt crestini ortodocsi.
Nu am auzit ca BO sa sustina sionismul.
Asemenea nu am auzit de vreun domnitor roman care sa fi prigonit pe turcii civili de stateau in Romania pe motiv ca sunt turci sau ca sunt musulmani.
Nici cetateni evrei,de religie mozaica,nu am auzit sa fi fost prigoniti de vreun domnitor roman pe motivul ca sunt evrei sau de religia respectiva.
Nu stiu ce zice acum poporul roman,da nu cred ca ar fi de acord cu prigonirile pe care unii din armata statului Israel le fac asupra civililor palestieni (dracii ii inseala pe acesti iudaisti sa se comporte asa,iar cu aceasta comportare a lor sunt multi din statul Israel,evrei,care nu sunt de acord).
Nici in al doilea razboi mondial dl Antonescu nu a ingaduit sa fie prigoniti civili evrei,ca asa ii inselau dracii pe unii sa vrea sa faca.

Se poate foarte bine sa traiasca civili evrei cu civili arabi in pace,cu drepturi egale in ambele state,nu unii sa fie privilegiati iar altii prigoniti.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.08.2011, 22:12:06
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Cu uimire am constatat ca in seara aceasta anume sambata,13 august 2011,pe la orele 16-19 (nu stiu exact cand) pe postul TVR Cultural a fost difuzata o emisiune care prezenta intr-o lumina foarte buna sionismul.
Probabil l-au prezentat la nivel teoretic, ce presupune aceasta miscare nationala pentru evrei, ca lumea sa inteleaga punctul lor de vedere. Daca s-ar face o emisiune despre Miscarea Legionara, insa s-ar discuta din perspectiva spirituala, nu implicatiile politice pe care le-a avut organizatia, credeti ca s-ar spune ceva negativ?

Last edited by ioanna; 13.08.2011 at 22:18:30.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.08.2011, 22:16:54
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Religia respectivului domn,care sustinea acolo absurditatile acelea,este iudaismul.
Romania e stat crestin ortodox,iar majoritatea celor care platesc abonamentul la TVR (si implicit TVR Cultural),sunt crestini ortodocsi.
Nu am auzit ca BO sa sustina sionismul.
Asemenea nu am auzit de vreun domnitor roman care sa fi prigonit pe turcii civili de stateau in Romania pe motiv ca sunt turci sau ca sunt musulmani.
Nici cetateni evrei,de religie mozaica,nu am auzit sa fi fost prigoniti de vreun domnitor roman pe motivul ca sunt evrei sau de religia respectiva.
Nu stiu ce zice acum poporul roman,da nu cred ca ar fi de acord cu prigonirile pe care unii din armata statului Israel le fac asupra civililor palestieni (dracii ii inseala pe acesti iudaisti sa se comporte asa,iar cu aceasta comportare a lor sunt multi din statul Israel,evrei,care nu sunt de acord).
Nici in al doilea razboi mondial dl Antonescu nu a ingaduit sa fie prigoniti civili evrei,ca asa ii inselau dracii pe unii sa vrea sa faca.

Se poate foarte bine sa traiasca civili evrei cu civili arabi in pace,cu drepturi egale in ambele state,nu unii sa fie privilegiati iar altii prigoniti.

Hai sa nu incepem cu bla bla blaurile..Au fost dusi in lagare de exterminare DESTUI evrei in vremea amintita...Si sa nu uitam ce fac arabii in general vb , nu numai cu evreii...NICIODATA nu ma voi apleca inaintea unui arab care invata de mic sa ucida evrei...si nici in fata romanilor care sunt impotriva evreilor....pt nu denota IUBIRE aceasta atitudine! REGRET !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.08.2011, 22:19:46
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit PS

Si sa nu imi spui ca nu este asa , pt in crematorii au sfarsit destui din neamul meu, luati de aici de pe teritoriul nostru...Deci.....
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.08.2011, 22:20:45
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Asa la nivel teoretic si cu populatia de etnie palestiniana care e pe acolo,ca sunt saraci,nu isi permit sa se mute in alta parte,ce sa se faca?
Sa fie exterminati,sa fie loc sa se faca statul Israel?
Eu am fost prin Israel si am vazut in cata saracie traiesc palestinieni din Israel,ca sunt pasnici,nu "teroristi" si alte absurditati de astea.
Ca or mai fi si unii de fac acte teroriste,da foarte putini,nu poti sa extermini un popor intreg pentru asta.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.08.2011, 22:23:10
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Asa mai soro de iti zici misteria si daca zici ca nu iti place ce au inselat dracii pe unii sa faca cu evreii in WW2,oare dracii nu inseala pe alti iudaisti de fac la fel acum cu populatia palestiniana din Israel?
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Angajam agent vanzari - in publicitate phelicia Stiri, actualitati, anunturi 0 16.11.2012 22:55:04
Vrajitoarele de la mica publicitate Verum Vrajitoria 34 01.08.2012 14:18:40
Traian Dorz - Memorialul Durerii - TVR Cultural penticostalul Secte si culte 14 02.04.2012 23:37:27
cu ce se ocupa un centru cultural-social? o copila Generalitati 2 12.08.2010 08:37:13
Dan Puriv la TVR Cultural laurschepsis Stiri, actualitati, anunturi 1 02.02.2009 20:07:23