Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #411  
Vechi 31.01.2011, 10:04:02
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Continuare:

7. Cum a ajuns poza pe masa Verginicăi și cine a prelucrat-o în photoshop ca să se vadă drumul spre Golgota prin perete și coroana de spini de pe mașina de cusut și pe sf. Verginica stând pe un sicriu de vorbă cu Domnul? Pe atunci nu existau calculatoare... Deci mărturia și obiectul dus în Cer la Domnul, căci au fost două poze, va fi dovada înaintea tuturor că ați văzut cu toții poza și cu toate astea n-ați catadicsit să credeți ci v-a plăcut să negați.

8. Citatul este ceva mai lung dacă vrei să-l pricepi cum se cuvine:
Citat:
„Fiți făcători de pace. Înmulțiți poporul, tată, căci cine câștigă prin munca sa un rob din robie, Domnul îi plătește. Du-te cu el în Scriptură, nu-i spune așa: „Avem profeție și prooroc, hai la el!“. Nu spuneți așa, că nu e bine. Ai auzit? Pământul trebuie arat și semănat.

... Creștine, de ce nu te închini ca Mine? Dar creștinul Îmi răspunde: „Mă închin“. Acum, care mințim? Nu crede creștinul când îi spune Măicuța Domnului că nu se închină bine. Și apoi, Măicuța Domnului a fotografiat crucea creștinului și era un „ori“ (X, n.r.).

Copilașii Mei, am venit din nou la voi să vă spun câteva cuvinte. Tot meseriașul să-și lucreze meseria. Să nu o schimbe, căci chiar dacă nu se caută acum, se caută mâine, după ce vom trece Prutul acesta de smoală. Copilașii Mei, știți cine se va îneca? Cei care nu fac crucea bine și cei care merg după Mine și sunt cu ochii în lume și cei care merg după Mine și Mă urăsc pentru sine. Eu nu zic ca tine, că tu ești mai frate cu prietenul din lume. Mergi cu Mine când n-ai prietenul cu tine. Și Eu tot așa voi face la vremea Mea: te dau pe tine în lături și merg cu ai Mei.

Copilașii Mei, urmați calea Mea, că nimic nu se va schimba. Omul se schimbă, totul e schimbător, dar Eu, Dumnezeu, și tot lucrul Meu, nu se va schimba. Eu voi sta neschimbător în fața ta, nu Mă schimb în nimic. Domnul Iisus Hristos și tot lucrul Său nu e schimbător, și nimic din ce e sfânt nu se schimbă. Copilașii Mei, nu vă schimbați, ca să vă cunoască cerul și cei din cer. Copilașii Mei, alegeți lucrurile care nu se schimbă și stați cu ele. Domnul S-a schimbat la față în fața ucenicilor, dar tot așa a venit. Copilașii Mei, de ce am venit Eu la voi? Pentru că vă iubesc. În tot timpul vă iubesc, dar țineți-vă bine.”
Aici e vorba că nu-și fac creștinii cruce cum se cuvine ci își ating creștinii nasul apoi buzunarul, apoi sînul drept și apoi coastele stângi, deci nu se pecetluiesc cu semnul crucii Domnului și râde satana de ei... Și acest semn x („ori”) duce mintea la înmulțire și șantaj și îndoială, că e un fel de xxx. Deci nu e vorba de crucea sfântului Andrei X ci de x „ori” adică înmulțirea banilor, femeilor, îndoielilor, oportunităților la păcătuire, planurilor ascunse, deci este vorba de înmulțirea poftelor răutății. Adică e pecetluirea cu mândrie și lăcomie. Iar că a fost fotografiată această cruce x „ori”, de Maica Domnului, asta nu-i exclus. Ca să le arate dovada celor care o să sară ca arși atunci când li se va spune că „degeaba vă mirați căci voi ați învățat pe popor învățături deșarte”.


9.
Citat:
“... Această țară românească se evaporă. De ce? Pentru că această țară e o țară sfântă, e un popor creștin, dar la numărătoare a fost una, și acum e alta.” (citat din Cuvântul lui Dumnezeu de la Pucioasa, datat 11/24 decembrie 1978)
Citat:
Adică unii, căzuți în ispita căpătuirii ,vor pleca în străinătate iar alții, din lăudăroșelenie, se vor usca și abea creștinii ce se vor sfinții prin lucrarea Domnului se vor ridica în nori. Deci e clar, a urmat și urmează un proces de evaporare... a României; la numărătoare vor fi alții căci mulți chemați și puțini aleși... iar restul ce trebuia să fiii fost și ei aleși, între timp s-au evaporat.


10. Este scris că nu este voie a vorbi cu trupurile, cu mortăciunile, cu morții, dar cine a zis că sfinții sau copiii ridicați la cer sunt morți? Ei sunt vii chiar dacă au murit. Deci sunteți liberi a vorbi cu sfinții și cu cei ce s-au lepădat de satana și au ieșit din „fericita” prietenie cu necuratul, cu infinitul saprofitul inerțial și relativist, cu întunericul care fură tot ce prinde nepăzit... și nu e vorba de bani și avere... doar ca să se distereze și să se îngâmfe și să se laude el cu mângâierile lui cele viclene...cu înțelepciuma și înțelepra de sine, încălzindu-se trupește cu focool contradicțispispititor al mândriei și răcindu-se cu slava de la oameni, aia nebună și deșartă ce-ți dă frisoane interesante că te visezi primul și te vezi mare dar vrea să pară echilibrat și atunci face pe competentul echilibrat și se unește cu competenții echilibrați și mândrii și zice la toți că nici el nu e extremist ci înțepțeplept și iată astfel șade grozăvit în căldiceea, între ele, nici fierbinte și nici rece, ci călăudicel împreună cu toți necurații, făcând mereu doar ceea ce vrea el, voia lui de sine, voia necuratului care-l stăpânește, voia aia contrapentrucontra, poftele tuturor răutăților, planul cel ascuns, dosarele x, ori, sau. Classified X-Files.

Last edited by vsovivi; 31.01.2011 at 11:43:48.
  #412  
Vechi 31.01.2011, 14:16:36
AngelicaKroner AngelicaKroner is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 57
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Continuare:

7. Cum a ajuns poza pe masa Verginicăi și cine a prelucrat-o în photoshop ca să se vadă drumul spre Golgota prin perete și coroana de spini de pe mașina de cusut și pe sf. Verginica stând pe un sicriu de vorbă cu Domnul? Pe atunci nu existau calculatoare... Deci mărturia și obiectul dus în Cer la Domnul, căci au fost două poze, va fi dovada înaintea tuturor că ați văzut cu toții poza și cu toate astea n-ați catadicsit să credeți ci v-a plăcut să negați.

[/left]
Nu existau calculatorare? poate pe pamant, dar in cer precis ca erau, si inca din alea performante, ca să poata sa faca orice poza la fotoșop. De aia apar in aceeasi poza si camera Verginicai din com.Dambovita, si dealurile Golgotei din Israel; si masina ei de cusut din anul 1960, si cele trei cruci din anul 33 era noastra; si patul Verginicai si sicriul ei; si Domnul Iisus fără coroana de spini, si coroana de spini fără Domnul Iisus, etc.etc.
  #413  
Vechi 31.01.2011, 14:20:40
AngelicaKroner AngelicaKroner is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 57
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
[Iar că a fost fotografiată această cruce x „ori”, de Maica Domnului, asta nu-i exclus. Ca să le arate dovada celor care o să sară ca arși atunci când li se va spune că „degeaba vă mirați căci voi ați învățat pe popor învățături deșarte”. [/font][/font]


]
Pai asta zice si stimabila Margalenta cică Maica Domnului s-a făcut fotograf că s-au redus schemele de incadrare in cer si n-a mai gsit post pe masura pregatirii Sale. SI ca sa nu ramana somer s-a facut fotografla concurenta cu Luca fotograful cerului si al pamantului si arhivarul intamplarilor de pe pamant. Criza mare, domle, a ajuns criza pana in inaltul cerului!
  #414  
Vechi 31.01.2011, 14:28:43
AngelicaKroner AngelicaKroner is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 57
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi;330533

[B
9. Romania se evapoara[/b]


Adică unii, căzuți în ispita căpătuirii ,vor pleca în străinătate iar alții, din lăudăroșelenie, se vor usca și abea creștinii ce se vor sfinții prin lucrarea Domnului se vor ridica în nori. Deci e clar, a urmat și urmează un proces de evaporare... a României; la numărătoare vor fi alții căci mulți chemați și puțini aleși... iar restul ce trebuia să fiii fost și ei aleși, între timp s-au evaporat.


[ [/left]
Pai daca se evapoara Romania , de atunci si pana acuma nu mai ramanea nimic din ea , asa cum s-a evaoprat vapoarele Flotei si s-au transformat in vapori, si fabricile si uzinele lui Ceausascu , toate s-au evaporat!, Da uite ca Roamania a ramas, asa saraca si fara fabrici și fără vapoare, ci doar cu vapori si cu someri multi, Ca daca se evaporau si somerii asa cum zici , si si se faceau vapori si plecau in straianataturi, nu mai era somaj, era zero la suta somaj acuma, Dar uite ca nu e!
Asa ca: s-o fi evaporat o țâră, dar a mai ramas din ea si pentru data viitoare la urmatoarea evaporare!
  #415  
Vechi 31.01.2011, 14:36:59
AngelicaKroner AngelicaKroner is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 57
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi;330533

[LEFT
10. Este scris că nu este voie a vorbi cu trupurile, cu mortăciunile, cu morții, dar cine a zis că sfinții sau copiii ridicați la cer sunt morți? Ei sunt vii chiar dacă au murit. Deci sunteți liberi a vorbi cu sfinții și cu cei ce s-au lepădat de satana și au ieșit din „fericita” prietenie cu necuratul, cu infinitul saprofitul inerțial și relativist, cu întunericul care fură tot ce prinde nepăzit... ]
Pai nu era vorba aici de sfinti, ci de inginerul Mihail, mortul, care era un pezevenghi si un pacatos, ca el singur marturiseste ca a intrat in carciuma sa-si ia doza, si aici s-a luat la harta cu alti betivi si unul mai iute de mana la injunghiat. Mortul Mihail este chemat la telefonul duhovnicesc (mediumul Verginica) ca sa fac o sedinta de șpiritism ca sa vorbeasca cu mă-sa, să-i dea lu mumă-sa indicații ce sa faca ea cu pamantul care i-a ramas: ori sa-l dea sectei ca atare, adica asa cum e, ori sa faca mai intai o casuța pe el si pe orma sa-l doneze cu casa cu tot unui sectant mai amarat, si asa sa faca si ea o fapta buna care sa-i usureze chinurile lui Mihail mortu, in cazanu cu smoala.
  #416  
Vechi 31.01.2011, 15:13:59
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AngelicaKroner Vezi mesajul
Nu existau calculatorare? poate pe pamant, dar in cer precis ca erau, si inca din alea performante, ca să poata sa faca orice poza la fotoșop. De aia apar in aceeasi poza si camera Verginicai din com.Dambovita, si dealurile Golgotei din Israel; si masina ei de cusut din anul 1960, si cele trei cruci din anul 33 era noastra; si patul Verginicai si sicriul ei; si Domnul Iisus fără coroana de spini, si coroana de spini fără Domnul Iisus, etc.etc.
Nu existau nici pe pământ și nici în cer, ci poza respectivă este exemplul cel mai clar că ceea ce este aia este căci Domnul Este și nu omul cu calculator cu tot. Deci degeaba încerci să ironizezi, nu existau posibilități de a face să apară în poză atâtea lucruri... nu e clar că a ieșit în poză doar din cele ce sunt în veșnicie?
  #417  
Vechi 31.01.2011, 15:22:36
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AngelicaKroner Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de vsovivi
[Iar că a fost fotografiată această cruce x „ori”, de Maica Domnului, asta nu-i exclus. Ca să le arate dovada celor care o să sară ca arși atunci când li se va spune că „degeaba vă mirați căci voi ați învățat pe popor învățături deșarte”. [/font][/font]


]
Pai asta zice si stimabila Margalenta cică Maica Domnului s-a făcut fotograf că s-au redus schemele de incadrare in cer si n-a mai gsit post pe masura pregatirii Sale. SI ca sa nu ramana somer s-a facut fotografla concurenta cu Luca fotograful cerului si al pamantului si arhivarul intamplarilor de pe pamant. Criza mare, domle, a ajuns criza pana in inaltul cerului!
Cine a zis că preasfânta Fecioară nu lucrează? Sau așa o credeți voi pe Maica Precistă o Regină capricioasă și leneșă care nu lucrează pentru copilașii ei? Deci precis ea i-a fotografiat pe cei ce dădeau lecții ca să le arate în clar de unde se trag xxx-urile de pe credincioși, de la cei ce i-au învățat să se pecetluiască astfel.

Iar mariamargareta zice viceversa, adică cum că Maica Domnului stă degeaba, și iată că dumneata ai crezut-o pe mariamargareta ca să vă credeți și voi regine... din alea cum era mama vitregă a lui Albă ca zăpada sau mama vitregă a Cenușăresei... sau măcar prințesele surori, deci așa și voi, așa o socotiți pe Maica Precistă... o parvenită trufașă și leneșă.

Deci nu-i exclus ca să fi făcut chiar ea poze, Maica Domnului, cu tot felul de ''sfințișori'' îmbrăcați în sfințișori care o să aibă pretenții și se vor mira foarte atunci când le vor vedea... pozele cu ei făcute de însăși Maica Domnului, văzându-se în ele pe veci cum se pecetluiau ei de frumușel în stil xxx, în stil x-files, înaintea altor credincioși.

Last edited by vsovivi; 31.01.2011 at 15:28:34.
  #418  
Vechi 31.01.2011, 15:31:40
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AngelicaKroner Vezi mesajul
Pai daca se evapoara Romania , de atunci si pana acuma nu mai ramanea nimic din ea , asa cum s-a evaoprat vapoarele Flotei si s-au transformat in vapori, si fabricile si uzinele lui Ceausascu , toate s-au evaporat!, Da uite ca Roamania a ramas, asa saraca si fara fabrici și fără vapoare, ci doar cu vapori si cu someri multi, Ca daca se evaporau si somerii asa cum zici , si si se faceau vapori si plecau in straianataturi, nu mai era somaj, era zero la suta somaj acuma, Dar uite ca nu e!
Asa ca: s-o fi evaporat o țâră, dar a mai ramas din ea si pentru data viitoare la urmatoarea evaporare!
A mai rămas... că doar nu este scris că s-a evaporat complet ci că se evaporă, că de aia nu mai ies la numărătoare. Mulți chemați, mulți veniți, mulți evaporați între timp și prea puțini aleși. Și dacă nu suntem atenți or să se evapore complet, și din păcate nu în nor ci în toate direcțiuniunile.

Last edited by vsovivi; 31.01.2011 at 15:35:10.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cetatea Noul Ierusalim idealist Calugarul 12 18.01.2013 11:13:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 12:16:34
Fenomenul Noul Ierusalim de la Pucioasa mihailt Secte si culte 2319 30.07.2010 23:36:37
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 22:22:29