Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.05.2010, 02:05:35
jonella jonella is offline
 
Data înregistrării: 15.05.2010
Mesaje: 1
Implicit sotul se lupta si acum contra vrajilor

Tin sa va spun ca sotului meu este foarte deranjat de acest duh rau.nu poate dormi noaptea si tot corpul e plin de dureri merge la biserica se spovedeste se ampartaseste si sunt ani de zile 5 ani an care se simte rau ce sfat ami puteti da dureri mari la burta se scarpina peste tot pe pile ai iese o roseala as raspuns pe curand
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.05.2010, 22:12:32
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Eu zic sa mergeti si la Sfantul Maslu si spovedania sa fie curata pentru ca impartasirea cu nevrednicie nu aduce vindecare... Apoi va sfatuiesc sa mergeti la Aiud la Rapa Robilor si sa cereti ajutorul Sfintilor din inchisorile comuniste ungandu-va cu untedelemn sfntit, si cereti ajutorul nu in ultimul rand Sfantului Nectarie mare facator de minuni si grabnic ajutator tuturor celor care il roaga cu credinta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.05.2010, 18:52:19
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Referitor la invidie cred ca in primul rand cel care invidiaza mai are un pas pana la ura. Cat de vatamator este acest simtamant- de ce sa invidiezi- oare nu este loc pentru toata lumea pe pamant, esti nemultumit fata de Dumnezeu pentru cum te-a last pe lume, ce te impiedica sa ai ce are aproapele tau, ce nu te lasa sa fii multumit cu ceea ce ai dobandit, cine te opreste sa nu fii mai bun decat semenul tau, iar daca nu ai putere, ia exemplu de la el, fa si tu ce poti dupa puterile tale si va veni si multumirea in suflet. Asa pare uneori, ca in gradina altuia cresc mai frumoase florile, barbatul este mai bun, de ce sa nu ai tu ceea ce are el... mare pacat! Cauta in fiinta ta , in casa ta, la rodul muncii tale si vei gasi destule motive sa fii multumit si fericit! Si apoi nu stii pentru cata dragoste Dumnezeu a randuit ca omul acela sa fie atat de daruit!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.05.2010, 18:53:50
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Si ceea ce este mai trist este faptul ca invidia se invata de copil, de la parinti...
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.05.2010, 18:54:46
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jonella Vezi mesajul
Tin sa va spun ca sotului meu este foarte deranjat de acest duh rau.nu poate dormi noaptea si tot corpul e plin de dureri merge la biserica se spovedeste se ampartaseste si sunt ani de zile 5 ani an care se simte rau ce sfat ami puteti da dureri mari la burta se scarpina peste tot pe pile ai iese o roseala as raspuns pe curand
Mai da' la medic s-a dus sa vada ce poate fi cu pruritul ala?
Asa am impresia ca unii oameni repede pun totul in carca vrajitoarelor.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.05.2010, 19:19:57
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Eu n-am inteles ce are invidia de a face in acesat fir de discutie. Ce are a face cu vrajile asupra sotului?

Si iar sunt de acord cu Jane. Trebuie mers la medic. Sa nu fie o alergie sau o boala de piele si o duce asa pe picioare si se chinuie.
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Invidia cristiboss56 Pocainta 204 29.09.2014 21:19:19
Invidia Delirul Generalitati 11 18.04.2012 22:53:36
Invidia distructiva - despre Cain si Abel ioan cezar Generalitati 2 19.02.2012 17:51:45
Cata bucurie! Ana-Maria N Calugarul 1 13.02.2012 12:58:09
Pasti cu bucurie admin Sfintele Pasti - Invierea Domnului 89 28.04.2011 11:58:56