Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.12.2016, 12:54:16
RaduRO RaduRO is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2016
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Poate ai putea incepe prin a-i cunoaste si prietenii. Merge cu cineva la biserica, discuta cu cineva? Eu asa spun, prietenia e primul pas, o prietenie curata si dezinteresata, eu cred ca mai intai trebuie sa fiti prieteni si abia apoi sa vedeti daca urmeaza ceva. Cati ani ai? Cati ani crezi ca are fata? Crezi ca e disponibila? Se organizeaza anumite activitati in parohie in afara slujbelor? Nu cred ca Liturghia e momentul cel mai potrivit.
Iti spun din proprie experienta, de multe ori mergi la biserica pentru a te ruga in liniste si pace, te duci in fata lui Dumnezeu, a Maicii Domnului cu tot sufletul, problemele, framantarile, e un moment de mare delicatete sufleteasca, in nici un caz moment pentru a fi curtata. Cam de putine ori o fata cred ca se gandeste la baietii din biserica, decat in frageda tinerete, ca asa e tineretea...
Pai de al activitati o stiu. Suntem studenti, amandoi de varsta apropiata. E disponibila.

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
In primul rand, este bine ca ati reusit sa va invingeti timiditatea, si sa-i spuneti acelei fete ca vreti sa o cunoasteti mai bine!

Acuma nici nu trebuie sa o presati- asteptati un timp, lasati-o sa se mai gandeasca si apoi intrebati-o din nou daca s-a mai gandit la propunerea dumneavoastra!

Sau intre timp incercati sa aflati ce pasiuni are, cum i place sa-si petreaca timpul liber, si incercati sa vedeti daca exista pasiuni sau preocupari comune!

Sau- cu o ocazie favorabila- incercati sa discutati cu ea pe o tema care stiti ca-i place, ca o pasioneza!
Cat timp e bine sa mai astept?
Reply With Quote
 

Tags
dragoste, rugaciune, sfat

Thread Tools
Moduri de afișare