Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.02.2011, 12:32:38
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Ce frumos!
Imi plac toate.

@glykys - parintele Teofil era un copil, se vede ( o spun la modul gingas), un suflet frumos.
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.02.2011, 12:36:16
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cele doua cuvinte
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.02.2011, 12:42:53
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
Foarte tare piesa:)).
Multumim.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 26.02.2011, 13:12:25
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Daca vreti declaratii siropoase, bineeeee..........

http://www.youtube.com/watch?v=DQbv1HS47qs

http://www.youtube.com/watch?v=nf5X6boRFME
Reply With Quote
  #25  
Vechi 26.02.2011, 13:18:36
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ce chestie ciudata si romantismul asta...parca pe toti va prinde primavara.
Oricum, cantecele sunt frumoase si poeziile asemenea.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 26.02.2011, 13:40:30
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Ce chestie ciudata si romantismul asta...parca pe toti va prinde primavara.
Corect se spune : va gadila primavara..
Reply With Quote
  #27  
Vechi 26.02.2011, 13:42:08
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Corect se spune : va gadila primavara..
Multumesc, Melissa, de rectificare.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 26.02.2011, 13:48:16
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Foarte tare piesa:)).
Multumim.
Doamna,o sa va spun un secret pentru care voi plati cu viata.Noi,toti barbatii,dar absolut toti,de la inceputuri si pana acum,am facut si facem parte dintr-o organizatie secreta :) Nici o femeie nu stie de ea.Cand va spunem ca mergem la piata,sau la service auto,noi de fapt ne intalnim in secret.Strangeri de mana tainice,priviri conspirative,un inocent bilet la cumparaturi care ascunde de fapt un cod secret,convorbiri la telefon ,,cu colegul de la servici draga" in care un ,,cumperi tu micii si eu berea?"ascunde de fapt mesaj cifrat.Adunarile noastre se intrunesc mai ales cand unul dintre noi se indragosteste de una dintre dvs.

Organizatia noastra secreta si universala ii explica atunci secretele noastre din timpuri imemoriale.Avem arhivele noastre secrete despre fiecare urmasa a Evei :) Fisa dvs psihologica este scanata si analizata de noi toti,nicaieri nu mergeti fara sa fiti urmarite.Cand vedeti ca un barbat se uita insistent la dvs sa stiti ca sub aparente el este un spion care culege informatii :) Cand se spune despre unul ca ,,este sub papucul nevestei"de fapt acela este spion de grad zero,infiltrat si camunflat sub masca ascultarii perfecte.

Misiunea noastra este ,,intelegeti cum gandeste o femeie".Nu am reusit asta dar v-am iubit si va iubim mereu.Un motiv suficient sa perseveram :).Gata,am spus destul,ma retrag invaluit in mantie in umbra noptii:))
Reply With Quote
  #29  
Vechi 26.02.2011, 13:52:25
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
Doamna,o sa va spun un secret pentru care voi plati cu viata.Noi,toti barbatii,dar absolut toti,de la inceputuri si pana acum,am facut si facem parte dintr-o organizatie secreta :) Nici o femeie nu stie de ea.Cand va spunem ca mergem la piata,sau la service auto,noi de fapt ne intalnim in secret.Strangeri de mana tainice,priviri conspirative,un inocent bilet la cumparaturi care ascunde de fapt un cod secret,convorbiri la telefon ,,cu colegul de la servici draga" in care un ,,cumperi tu micii si eu berea?"ascunde de fapt mesaj cifrat.Adunarile noastre se intrunesc mai ales cand unul dintre noi se indragosteste de una dintre dvs.

Organizatia noastra secreta si universala ii explica atunci secretele noastre din timpuri imemoriale.Avem arhivele noastre secrete despre fiecare urmasa a Evei :) Fisa dvs psihologica este scanata si analizata de noi toti,nicaieri nu mergeti fara sa fiti urmarite.Cand vedeti ca un barbat se uita insistent la dvs sa stiti ca sub aparente el este un spion care culege informatii :) Cand se spune despre unul ca ,,este sub papucul nevestei"de fapt acela este spion de grad zero,infiltrat si camunflat sub masca ascultarii perfecte.

Misiunea noastra este ,,intelegeti cum gandeste o femeie".Nu am reusit asta dar v-am iubit si va iubim mereu.Un motiv suficient sa perseveram :).Gata,am spus destul,ma retrag invaluit in mantie in umbra noptii:))
:)):)):))
Eu nu sunt doamna!:P
Probabil ca sunt mult mai mica decat dumneavoastra.
Haios mesaj.La asemenea dezvaluiri nu ma asteptam.
O zi frumoasa, acolo unde sunteti, "invaluit in mantie in umbra noptii".

Last edited by o nestiutoare_; 26.02.2011 at 13:55:08.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 26.02.2011, 13:55:16
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
Doamna,o sa va spun un secret pentru care voi plati cu viata.Noi,toti barbatii,dar absolut toti,de la inceputuri si pana acum,am facut si facem parte dintr-o organizatie secreta :) Nici o femeie nu stie de ea.Cand va spunem ca mergem la piata,sau la service auto,noi de fapt ne intalnim in secret.Strangeri de mana tainice,priviri conspirative,un inocent bilet la cumparaturi care ascunde de fapt un cod secret,convorbiri la telefon ,,cu colegul de la servici draga" in care un ,,cumperi tu micii si eu berea?"ascunde de fapt mesaj cifrat.Adunarile noastre se intrunesc mai ales cand unul dintre noi se indragosteste de una dintre dvs.

Organizatia noastra secreta si universala ii explica atunci secretele noastre din timpuri imemoriale.Avem arhivele noastre secrete despre fiecare urmasa a Evei :) Fisa dvs psihologica este scanata si analizata de noi toti,nicaieri nu mergeti fara sa fiti urmarite.Cand vedeti ca un barbat se uita insistent la dvs sa stiti ca sub aparente el este un spion care culege informatii :) Cand se spune despre unul ca ,,este sub papucul nevestei"de fapt acela este spion de grad zero,infiltrat si camunflat sub masca ascultarii perfecte.

Misiunea noastra este ,,intelegeti cum gandeste o femeie".Nu am reusit asta dar v-am iubit si va iubim mereu.Un motiv suficient sa perseveram :).Gata,am spus destul,ma retrag invaluit in mantie in umbra noptii:))
:-))))) ce taree

Oricum, slabe sanse cu misiunea.Si Freud a murit suparat ca dupa o viata de cautari,moare si tot nu a inteles ce e in mintea femeilor!:-))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
nu am noroc in dragoste! ronaldo Intrebari utilizatori 19 14.08.2011 01:05:44
Declaratii socante ale franmasonilor evrei sunsray Secte si culte 6 06.04.2011 22:16:04
Adevarata dragoste Rodica50 Intrebari utilizatori 10 10.10.2010 10:11:25
cu dragoste si prietenie catalin_ Secte si culte 20 21.05.2010 16:13:33
despre dragoste... paraschevaiasi Generalitati 29 10.03.2008 12:33:41