Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.09.2011, 14:20:25
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit mame denaturate

Uitati cum isi bat joc aceste femei de fetitele lor,la concursul Child Beauty Pageants.
Am vazut emisiunea de vreo 2 ori si o singura mama era mai cu capul pe umeri si nu a machiat-o deloc pe fetita, care era foarte modesta si cuminte.
Restul le faceau pe fetite sa devina rele,doar ca sa castige ele bani de pe urma lor.Vorbeau urat de celelalte participante si erau egoiste.Altele,mai micute,plangeau pe scena,dar "mamele" le obligau sa ramana acolo.
Sinistru.Parerea mea e ca ar trebui sa intervina un judecator.













__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.09.2011, 15:36:05
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Nu-i mare lucru de spus. Să nu-i judecăm, că are cine sa-i judece... Noi să ne vedem de copiii noștri, și de educația creștină..
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.09.2011, 15:49:23
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit vai:(

sunt intristata peste masura vazand asa ceva.
Cred ca sunt rezultatul unor mame frustrate, care au esuat in viata si care isi obliga fetele sa concureze la un concurs atat de prostesc. Cred ca mandria le impiedica sa vada cat de triste sunt copilele lor fiind obligate sa suporte atatea chinuri:sa se penseze, sa suportul gazul de la fixativ si toate vopselele alea nenorocite pe fetele tinere si curate, sa stea cateva ore la machiat, coafat.
Vai...va fi, atunci cand Domnul ne va chema in fata Lui si ne va cere socoteala ptr cum ne-am purtat cu copiii nostri!
aici se vede cat de "fericite" sunt fetitele.... http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.09.2011, 15:57:23
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Unhappy

Sa avem grija sa nu ajungem si noi asa... tentatia e mare (ce nu face omul pt bani).
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.09.2011, 16:03:54
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

chiar astazi a aparut un articol cu o fetita de 4 ani ce a aparut pe scena, pe langa o tona de machiaj si peruca, cu sani falsi si fund bombat, evident tot fals.
cam toata presa americana s-a scandalizat, nu insa si juriul concursului la care participa fetita.
acestia au apreciat "tinuta" fetitei.
http://www.gandul.info/magazin/sani-...e-miss-8684122
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.09.2011, 17:44:28
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Am auzit in jurul meu declaratia unei mame, incantata ca fiul sau de 21 de ani si-a facut-o prietena: "Ce fericita as fi daca l-ar face si pe el barbat, in sfarsit!"

Nu mi se pare o deosebire prea mare intre mamele care consimt ca fiii si fiicele lor sa traiasca in curvie si cele care isi imbraca fetitele ca in imaginile de mai sus.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.09.2011, 22:48:57
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioana-Andreea Vezi mesajul
mame denaturate
Azi am aflat de la o doamnă doctor că există mame care nu vor să alăpteze. Pînă unde poate duce neștiința și ignoranța.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.09.2011, 23:27:56
EmaSimona's Avatar
EmaSimona EmaSimona is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Mă feresc să zic asta despre oameni, dar mamele lor sunt bolnave la cap, la fel și cei ce le promovează. Au ajuns și fetițele sexy.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.09.2011, 15:14:18
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Azi am aflat de la o doamnă doctor că există mame care nu vor să alăpteze. Pînă unde poate duce neștiința și ignoranța.
Eu stiam ca exista o depresie post-natala, baby blue,care are si acest efect... trebuie intelegere.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.09.2011, 18:59:58
EmaSimona's Avatar
EmaSimona EmaSimona is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
chiar astazi a aparut un articol cu o fetita de 4 ani ce a aparut pe scena, pe langa o tona de machiaj si peruca, cu sani falsi si fund bombat, evident tot fals.
cam toata presa americana s-a scandalizat, nu insa si juriul concursului la care participa fetita.
acestia au apreciat "tinuta" fetitei.
http://www.gandul.info/magazin/sani-...e-miss-8684122
Oribil, ea nu poate fi numită mamă, e total inconștientă.
Mi-a plăcut un caz de care am auzit, dar nu știu despre cine era vorba, o fetiță, probabil cântăreață ceva, a primit multe propuneri să apară în reclame, dar mama ei nu le-a onorat, să nu-și transforme fata într-un obiect mass-media și să-și poată trăi copilăria. Încă să apară în multe reclame nu ar fi fost chiar atât de rău, dar mi-a plăcut atitudinea mamei.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Durerea unei mame, lilisor Generalitati 83 28.08.2011 18:21:48
rugaciuni pentru viitoare mame Mirela0110 Generalitati 0 03.03.2011 14:12:16
Jurnalul unei mame invingatoare Nicoleta IGNAT Stiri, actualitati, anunturi 2 25.07.2010 20:54:54