Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #561  
Vechi 21.07.2012, 04:31:17
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Thumbs up keep going

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Dragi frați USLași și contra-USLași,

m-am uitat ieri la interviul dat de Ponta lui Cristoiu și Nelu, și am să vă comunic câteva observații:

[...]

Așa că strig în șoaptă:

Jos sărmanul premier, ar fi fost mai mult decât bun cu condiția să fi respectat Constituția și partenerii și adversarii politici.

Oare ce răspuns ar avea Antonescu? I-a dat mandat de reprezentare premierului pentru toate întâlnire cu reprezentanții Uniunii Europene căci se pare că a discutat nu cu unul ci cu o sută adică exact cu toți și nu la cererea lor ci a lui ca primministru!

Avea mandat de la președintele interimar pentru a reprezenta România în exterior?.. avea mandat de la copreședintele USL?

Vă zic eu: N-avea!

Mi-e milă de voi!.. căci precis acuma v-a mâncat lupul limba!.. de tot. Și ce mai vreți voi de la Băsescu? Recunosc, da, sunt un băsist!.. da' Cristoiu e comunist și tot nu-l credeți.

Pentru cine ironizați voi, pentru ce sunteți atât de credooli?
[...]
Mi-a plăcut titlul (f. fină aluzia) : My name is Forest, Forest Gump, adică pardon, Copy, Copy Paste.

Mulțumim că ne mai ții la curent (și) cu mersul evenimentelor politice din RO.
Asta ca să nu ne umflăm în pene aiurea și să trăim (ca) într-un glob de cristal.

Că tot se vorbește atâta de primenire, îți fac o dedicație specială :) sper să-ți placă:
http://www.youtube.com/watch?v=IlP-jRK3iao
  #562  
Vechi 21.07.2012, 12:47:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Tara e impartita in trei categorii momentan: cei care au ceva studii si inteleg ce se intampla considera normale lucrurile pe care cei de la USL le fac, cei hipnotizati, basisti care inca il venereaza ca pe un idol si aia analfabeti care urmaresc OTV-ul (din pacate mai multi si decat basistii). Nu spun ca sunt super cei de la USL, dar din cele trei variante ii aleg categoric (n.am de unde altii mai buni...). Stiti ce spunea parintele Arsenie Boca? "Nu.l omorati pe Ceausrscu ca cei care vor urma vor fi mult mai rai decat el!" S.a confirmat si aceasta proorocie...
Basescu inca joaca rolul omului curajos, indeamna lumea sa vina la vot si sa voteze nu.
O sa vedem saptamana viitoare cat de curajos e. Probabil va spune iar ceva cu frauda si cu spionii rusi.
  #563  
Vechi 21.07.2012, 15:23:37
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Eh... cand esti incoltit te zbati in toate felurile. Cred ca la acest referendum va primi un pumn in fata destul de grav (daca nu dauna totala). Romanii nu il vor ierta asa usor. Cu siguranta sa va realiza si numarul estimat pentru ca referendumul sa fie legitim. Si chiar daca nu trece, ce te faci daca voteaza DA 8 milioame de romani? Ce credibilitate mai ai? Vom vedea ce se va intampla... Raul facut vine asupra ta mai devreme sau mai tarziu si o patesti grav...
  #564  
Vechi 21.07.2012, 15:31:19
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Mai.are sa ne sperie ca vine Bau-Bau. Dar noi ne.am.facut "copii mari" si o sa ii cantam "nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau-bau" :))
  #565  
Vechi 21.07.2012, 15:46:50
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Va rog sa ma iertati , dar este cel mai IDIOT thread pe care l-am citit in cei aproape sapte ani de forum !
Domnule Florin , si nu numai , hai sa redevenim fani ai lui Dumnezeu ! Ce spuneti ?
Nu stiu daca face parte din demersul pt primenirea forumului ,ca altfel,cristi nu prea intri pe topicurile astea.
Dar iti zic eu ca nu ai sanse sa faci oamenii sa isi comute pur si simplu gandurile ,de la realitatea zilnica in care traim ,la realitatea vesnica pt care avem credinta.
Un asemenea topic ar putea fi si el util,ca e important in ce directie o vor lua lucrurile ,acestea pot influenta multe destine,si chiar viata bisericii.
Dar nu in acest mod partizan,pentru asta e suficient situl realitatea.net si alte situri ,in care cele 2 tabere se balacaresc reciproc.
Ar trebui cautata o legatura a faptelor care ni se intampla , cu Dumnezeu,adica sa nu fie doar politica chioara ,caci Dumnezeu este mereu prezent in viata noastra,chiar si in politica.
El a trimis sortii peste David ca sa fie imparat al lui Israel
Si ar mai trebui ca sa existe postari care sa nu fie de o parte sau de alta,ci cumva neutre.
Adica care sa urmareasca adevarul ,mai mult decat ura proprie fata de o tabara sau alta.
Pentru ca acest topic e un bun exemplu al judecarii unora si idealizarii altora

De exemplu,nimeni nu cred ca il place pe basescu atat de mult. Dar uraste modul celorlalti de a se raporta la basescu.Si invers e la fel de valabil.
E celebrul vot negativ ,in care doar sanctionam,dar nu construim
  #566  
Vechi 21.07.2012, 16:10:05
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Parerea mea este ca dl Basescu va fi demis. Ma raportez la persoanele pe care le cunosc (parinti, colegi, prieteni) si cu 2 exceptii pe care le cunosc toata lumea voteaza pentru demitere.
Inteleg intr-o oarecare masura rationamentul si pot fi multe argumente pentru demitere dar cel mai important este ca romani nu sunt despusi sa ierte chiar si atunci cand perspectiva e mai proasta (de fapt nu o vad)...prefera sa viseze la o realitate “roz” (ce sa faci?...ne plac mult telenovelele).
Adevarul e ca nu prea ai ce alege si sincer pentru vremurile care se anunta nu ii doresc dlui Basescu sa fie presedinte. Nu mai are contextul...societatea s-a schimbat si nu in bine si va continua trendul…
Acum 6 ani erau concursuri nearanjate la nivel central dar erau aranjate la nivel local…acum nu mai sunt nici la nivel central (poate mai sunt si exceptii...eu spun in general)…a ajuns coruptia sa fie peste tot...Tinerii destepti si corecti prefera sa plece din tara si ceilalti ori nu vad adevarul ori nu mai au cu cine lupta.
Perspectivele sunt: ori preia UE controlul incet-incet, ori este razboi ori “alta situatie neprevazuta” (pe toate nu ai cum sa le iei in calcul) asta pentru a mai fi ceva sanse pentru cei tineri (care incep de mici sa fie corupti: dai spaga la gradinita, scoala, doctor, faci obligatoriu cezariana ca iese spaga mai bine la “cineva”, gasesti servici cu relatii, cauti partener cu “stare”, etc.)
  #567  
Vechi 21.07.2012, 16:22:38
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Parerea mea este ca dl Basescu va fi demis. Ma raportez la persoanele pe care le cunosc (parinti, colegi, prieteni) si cu 2 exceptii pe care le cunosc toata lumea voteaza pentru demitere.
Inteleg intr-o oarecare masura rationamentul si pot fi multe argumente pentru demitere dar cel mai important este ca romani nu sunt despusi sa ierte chiar si atunci cand perspectiva e mai proasta (de fapt nu o vad)...prefera sa viseze la o realitate “roz” (ce sa faci?...ne plac mult telenovelele).
Adevarul e ca nu prea ai ce alege si sincer pentru vremurile care se anunta nu ii doresc dlui Basescu sa fie presedinte. Nu mai are contextul...societatea s-a schimbat si nu in bine si va continua trendul…
Acum 6 ani erau concursuri nearanjate la nivel central dar erau aranjate la nivel local…acum nu mai sunt nici la nivel central (poate mai sunt si exceptii...eu spun in general)…a ajuns coruptia sa fie peste tot...Tinerii destepti si corecti prefera sa plece din tara si ceilalti ori nu vad adevarul ori nu mai au cu cine lupta.
Perspectivele sunt: ori preia UE controlul incet-incet, ori este razboi ori “alta situatie neprevazuta” (pe toate nu ai cum sa le iei in calcul) asta pentru a mai fi ceva sanse pentru cei tineri (care incep de mici sa fie corupti: dai spaga la gradinita, scoala, doctor, faci obligatoriu cezariana ca iese spaga mai bine la “cineva”, gasesti servici cu relatii, cauti partener cu “stare”, etc.)
ai dreptate amice, NU prea ai ce alege. PSD si PNL au mai fost la guvernare si NU au facut nimic desi acum vor sa ne faca sa credem ca sunt fete virgine. Cei ce au fost pana acum la guvernare PDL-istii, nici ei NU au facut ceva pentru romani.
Prefer ultima parte a mesajului tau: sa preia UE controlul
  #568  
Vechi 21.07.2012, 16:34:32
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
ai dreptate amice, NU prea ai ce alege. PSD si PNL au mai fost la guvernare si NU au facut nimic desi acum vor sa ne faca sa credem ca sunt fete virgine. Cei ce au fost pana acum la guvernare PDL-istii, nici ei NU au facut ceva pentru romani.
Prefer ultima parte a mesajului tau: sa preia UE controlul
Asta pina vom fi dezamagiti si de UE :) Si atunci cine sa mai preia controlul ?
Toti sunt la fel,toti ne vor dezamagi ,problema nu e la ei,ci la noi , ca asteptam ce nu ne pot da.
Politicianul e facut sa conduca o mica parte a vietii noastre ,si sa fure,poate nu el,dar cel de sub el, pentru ca e om,cu aceleasi patimi ca si noi.
Acceptati aceasta ,si cautati in alta parte sa va plasati increderea,aurul vostru.
Nu mai dati margaritarul increderii voastre porcilor,ca se vor intoarce si va vor sfasia
  #569  
Vechi 21.07.2012, 17:55:37
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.youtube.com/embed/WIvmpHawDlY

si pentru cine intelege, caci nu e subtitrat: http://www.youtube.com/embed/WIvmpHawDlY

Last edited by Adriana Cluj; 21.07.2012 at 17:59:01.
  #570  
Vechi 21.07.2012, 19:33:17
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Nu mai dati margaritarul increderii voastre porcilor,ca se vor intoarce si va vor sfasia
si atunci cui sa dam acest margaritar? Doar nu te astepti sa vina cativa ingeri din ceruri si sa ne aduca lefuri MARI. Si politicienii TOT Dumnezeu i-a lasat pe pamant, dar NU sa faca ceea ce fac ei acum
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18