Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #571  
Vechi 21.07.2012, 19:39:40
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
ai dreptate amice, NU prea ai ce alege. PSD si PNL au mai fost la guvernare si NU au facut nimic desi acum vor sa ne faca sa credem ca sunt fete virgine. Cei ce au fost pana acum la guvernare PDL-istii, nici ei NU au facut ceva pentru romani.
Prefer ultima parte a mesajului tau: sa preia UE controlul
Bine si ce propui ? Mergem la vot pe 29 sau stam acasa pentru ca orice am alege toti sunt la fel ? Dar la toamna mergem la alegerile parlamentare ?
  #572  
Vechi 21.07.2012, 19:40:37
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Bine si ce propui ? Mergem la vot pe 29 sau stam acasa pentru ca orice am alege toti sunt la fel ? Dar la toamna mergem la alegerile parlamentare ?
sigur. Trebuie sa ne facem datoria de cetateni nu? Statul acasa NU rezolva nimic! Cred ca acum Romania sufera de o mare boala: INDIFERENTA
  #573  
Vechi 21.07.2012, 19:45:07
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sigur. Trebuie sa ne facem datoria de cetateni nu? Statul acasa NU rezolva nimic! Cred ca acum Romania sufera de o mare boala: INDIFERENTA
Si eu sunt de acord, desi sunt de acord si cu iustin, eu cred ca ar trebui sa ne punem speranta in Dumnezeu nu in oameni. Dar pe oameni vreau sa-i penalizez, vreau sa inteleaga ca pot pierde tot daca sunt nesimtiti. Au devenit din ce in ce mai nesimtiti pentru ca noi am devenit din ce in ce mai indiferenti. Daca am iesi mereu 80% la vot sau sute de mii in strada atunci tara asta ar arata altfel.
  #574  
Vechi 21.07.2012, 20:03:27
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
si atunci cui sa dam acest margaritar? Doar nu te astepti sa vina cativa ingeri din ceruri si sa ne aduca lefuri MARI. Si politicienii TOT Dumnezeu i-a lasat pe pamant, dar NU sa faca ceea ce fac ei acum
Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sigur. Trebuie sa ne facem datoria de cetateni nu? Statul acasa NU rezolva nimic! Cred ca acum Romania sufera de o mare boala: INDIFERENTA

mesaje subliminale????????
  #575  
Vechi 21.07.2012, 20:07:13
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
mesaje subliminale????????
DA, mesaje subliminale.
  #576  
Vechi 21.07.2012, 20:19:24
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
si atunci cui sa dam acest margaritar? Doar nu te astepti sa vina cativa ingeri din ceruri si sa ne aduca lefuri MARI. Si politicienii TOT Dumnezeu i-a lasat pe pamant, dar NU sa faca ceea ce fac ei acum
Dati cezarului ce este al cezarului si lui Dumnezeu ce este a lui Dumnezeu
Adica,cand vine vorba de politica, alegeti cu ratiunea ,intre 2 rele,raul mai mic.
Dar nu va asteptati ca vreodata acest rau sa inceteze,si lumea sa fie altfel decat nedreapta. Caci doar in Imparatia cerurilor va straluci dreptatea,pe pamant ea nu va fi deplina niciodata.
Nu dati increderea voastra oamenilor ,caci 100% va veni si dezamagirea.
Ci dati increderea voastra lui Dumnezeu, iar oamenilor doar un mandat rational.
Daca azi ii votati,de maine chiar, ei pot incepe sa fure,sa isi puna oamenii in posturile cheie ,ca sa planifice mai bine jaful din banii publici.

Eu nu militez pt neimplicarea in politica,ci pt obiectivitate . Sa vedeti greselile de ambele parti . Sa votati e drept cu una din parti,care o placeti mai mult, dar de a 2 a zi,sa incepti numaratioarea inversa a zilelor pina cand veti constata ca a-ti fost inselati.
Si pt ca sa nu suferiti de dezamagire ,puneti-va increderea in Dumnezeu doar,si impresuratii cu dragoste si intelegere pe toti ,de la stinga la dreapta
  #577  
Vechi 21.07.2012, 20:42:37
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Smile

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
mesaje subliminale????????
sigur doamna, SIGUR...
  #578  
Vechi 21.07.2012, 20:45:44
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nimic nu-i SIGUR. Doar moartea. Si impozitele, vorba americanilor.

""De nimic nu-i mai sigur omul pe pamant, decat de moarte. Ca ai sa traiesti mai mult, nu stii; ca ai sa fii mai bogat, nu stii; ca ai sa fii mai sanatos decat esti, nu stii; dar ca ai sa mori, stii. Si nimeni nu poate contesta acest adevar. Auzi ce a spus Dumnezeu la inceputul lumii : Cu moarte veti muri. Iar dumnzeeiasca Scriptura, la Isus, fiul lui Suirah, spune : Toti murim.""

Last edited by Adriana Cluj; 21.07.2012 at 21:08:22.
  #579  
Vechi 21.07.2012, 23:07:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sigur. Trebuie sa ne facem datoria de cetateni nu? Statul acasa NU rezolva nimic! Cred ca acum Romania sufera de o mare boala: INDIFERENTA
Asa, si ce propui?
Sa mergem si sa dam cu banul?

Asta trebuie sa fie o alegere tare responsabila..
  #580  
Vechi 21.07.2012, 23:08:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Si eu sunt de acord, desi sunt de acord si cu iustin, eu cred ca ar trebui sa ne punem speranta in Dumnezeu nu in oameni. Dar pe oameni vreau sa-i penalizez, vreau sa inteleaga ca pot pierde tot daca sunt nesimtiti. Au devenit din ce in ce mai nesimtiti pentru ca noi am devenit din ce in ce mai indiferenti. Daca am iesi mereu 80% la vot sau sute de mii in strada atunci tara asta ar arata altfel.
Serios?
Cum altfel nene?

Daca nu iese hotzul1 iese hotzul2, care e diferentza?

Nu mai pot ei ca nu le iese pasienta anul asta.
Daca nu iese anul asta, iese sigur peste 4 ani, ca romanul "penalizeaza" seria trecuta de hotzi si pune pe altii noi.

Noi..vorba bine, aia care i-a votat in urma cu 8 ani si i-a "penalizat" in urma cu 4..
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18