Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.08.2011, 20:33:11
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Inteleg, dar fenomenul asta cu facebutul, pardon facebookul, e mai mult un fel de moda, caci am auzit pe una ca zicea ca daca nu ai cont e ca si cum nu ai exista...
Ca sa vorbesti si sa imparti la prieteni si rude poze mai sunt si alte modalitati... dar, na, nu mai sunt la moda. Peste tot unde te uiti numai linkuri la facebook... bine ca s-a inventat adblockul.
Si mie mi se pare total inutil acest facebook....chiar nu stiu cum a supravietuit buna(bunica) fara el..:-))
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.08.2011, 21:09:11
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Mie imi place Facebookul! Mi-am facut niste prieteni deosebiti, am intalnit oameni cu preocupari similare cu ale mele , s-au nascut dialoguri instructive . Ma bucura doua lucruri : unul ca exista acest spatiu si al doilea ca nu are importanta opinia unora de aici in functionarea lui !
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.08.2011, 23:53:30
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Smile

Un banc:

O batranica pe patul de moarte isi cheama nepotul:dragul meu,uite,eu nu stiu cat mai am de trait,dar as vrea sa iti las tie casa mea de vacanta,animalele,herghelia de cai si un cont frumusel.
Nepotul surprins:vai bunico,dar nu stiam ca esti asa de bogata;unde ai tu toate astea?
La care batranicae facebook dragul bunicii.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 15.08.2011, 00:21:42
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Un banc:

O batranica pe patul de moarte isi cheama nepotul:dragul meu,uite,eu nu stiu cat mai am de trait,dar as vrea sa iti las tie casa mea de vacanta,animalele,herghelia de cai si un cont frumusel.
Nepotul surprins:vai bunico,dar nu stiam ca esti asa de bogata;unde ai tu toate astea?
La care batranica:
pe facebook dragul bunicii.
:-)))) ce tare..bun bancul! Aviz amatorilor!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 15.08.2011, 00:48:42
Danuta's Avatar
Danuta Danuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Credeti ca un cont pe Facebook poate sa dauneze unui crestin?De ce si in ce masura?
Facebook in sine nu este daunator, modul in care il folosesti iti poate dauna. Depinde de fiecare individ in parte. Si app, cei cu conturi de facebook nu sunt fraieri ( cum i-a numit un anume membru aici pe forum). Pe facebook am regasit inclusiv preoti, profesori, doctori etc, eu consider asta o jignire gratuita la adresa tuturor utilizatorilor. Ca pe orice site, ca in orice domeniu si ca si in viata trebuie sa stii sa fii cumpatat si intotdeauna din orice sa iei partea buna a lucrurilor. De aceea avem liberul arbitru. Eu zic ca depinde de tine ca individ . Ceea ce cauti pe orice site aceea gasesti.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 15.08.2011, 17:32:44
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



Last edited by Nenumitul; 18.11.2011 at 14:37:09.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 15.08.2011, 19:20:33
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Nenumitul Vezi mesajul
Probabil că se referea că dai informațiile tale administrației site-ului.
Nu ma refeream in general, a intuit bine, dar sunt multi copii pe siteul cu pricina care nu au experienta necesara sa nu accepte orice persoana ca prieten ca sa nu ii vada datele personale.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 15.08.2011, 20:00:36
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Nu ma refeream in general, a intuit bine, dar sunt multi copii pe siteul cu pricina care nu au experienta necesara sa nu accepte orice persoana ca prieten ca sa nu ii vada datele personale.
Vecinii mei au facut cont si baietelului care are....2 ani.Si catelului.Asta mi se pare chiar culmea :D
Reply With Quote
  #19  
Vechi 15.08.2011, 20:05:39
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Vecinii mei au facut cont si baietelului care are....2 ani.Si catelului.Asta mi se pare chiar culmea :D
ASTA e deja o NEBUNIE....Si hai treaca , baietelul creste...dar cainele? Sa nu te superi , dar RAD !
Reply With Quote
  #20  
Vechi 15.08.2011, 20:10:06
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Vecinii mei au facut cont si baietelului care are....2 ani.Si catelului.Asta mi se pare chiar culmea :D
Cum am zis... e "la moda" sa ai cont facebook si chiar nu cade cerul daca nu ai.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Chiar pot chistiga un iPad 4 pe facebook? mariusfanea Intrebari utilizatori 2 18.12.2012 13:59:56
Facebook: bun sau rau ? Cristina Maria Intrebari utilizatori 45 07.11.2012 23:47:59
cont mirela.b Reguli generale de utilizare a forumului 1 07.03.2012 10:57:47
Peste 8000 de amenintari cu moartea de la crestini pe Facebook cocacoc Generalitati 65 11.08.2011 15:52:50
Facebook ? podariuv Intrebari utilizatori 24 11.06.2010 16:15:23