Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.06.2010, 11:34:20
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
Baietii nu se maturizeaza,fara suparare dar ei sunt niste animale fara constiinta si asa vor ramane.Poate da,dupa 24 de ani se ascund de ochii lumii sau devin mai politicosi dar sa se schimbe nu cred.
toti calugarii din manastiri sunt animale fara constiinta?..toti preotii?...totii tinerii pe care ii vezi pe la Biserica?..toata multimea de sfinti ai Bisericii Ortodoxe tot animale fara constiinta sunt?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.06.2010, 11:35:50
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sunt convins ca daca nu slabiti in rugaciune pentru Serban vine momentul intoarcerii lui....Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 23.06.2010, 12:44:51
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eduardd Vezi mesajul
Si daca-i baiat Luminto? Il vei omori??? Nu mai da drumul la vorbe cu atata usurinta. Esti tanara acum...dar vine timpul cand vei da seama de cele ce spui acum.
Nu te supara ca te cert.. dar iti scrie o mama de fata si de baiat.
Nu ma supar....normal ca nu il voi omori...si animalele au suflet pana la urma dar daca voi avea un baiat nu cred ca il voi iubi la fel de mult ca si cum as fi avut fata.

VladCat eu nu ma refeream la sfinti sau calugari, ci la baietii de la mine din scoala,cei pe care i-am intalnit pe net,cei de pe strada,in general la toti baietii.In afara de sfinti si calugari,ceilalti sunt ceea ce sunt si asa vor ramane si dupa 25 de ani.Fara suparare dar pana acum nu am intalnit vreo exceptie.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 23.06.2010, 13:01:40
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
VladCat eu nu ma refeream la sfinti sau calugari, ci la baietii de la mine din scoala,cei pe care i-am intalnit pe net,cei de pe strada,in general la toti baietii.In afara de sfinti si calugari,ceilalti sunt ceea ce sunt si asa vor ramane si dupa 25 de ani.Fara suparare dar pana acum nu am intalnit vreo exceptie.
da....in Biserici sunt o groaza de baieti care nu sunt nici sfinti nici calugari iar tu le-ai pus tuturor acestora diagnosticul irevocabil de animale fara constiinta.....ce pot sa zic....
Reply With Quote
  #25  
Vechi 23.06.2010, 14:34:33
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
Nu ma supar....normal ca nu il voi omori...si animalele au suflet pana la urma dar daca voi avea un baiat nu cred ca il voi iubi la fel de mult ca si cum as fi avut fata.


Cand ai sa te trezesti cu el in brate si ai sa descopri ca-I baiat ….iti spun sigur ca-l vei iubi si iti vei dori cu disperare sa-l cresti in asa fel incat sa nu ajunga si el ca baietii pe care tu i-ai intalnit……
Reply With Quote
  #26  
Vechi 23.06.2010, 15:25:21
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Samy02 Vezi mesajul
Cand ai sa te trezesti cu el in brate si ai sa descopri ca-I baiat ….iti spun sigur ca-l vei iubi si iti vei dori cu disperare sa-l cresti in asa fel incat sa nu ajunga si el ca baietii pe care tu i-ai intalnit……
Si ca sa aiba un copil mai intai de toate trebuie sa se casatoreasca cu un ... baiat Deci sigur nu toti baietii sunt "animale fara constiinta"
Reply With Quote
  #27  
Vechi 23.06.2010, 15:43:13
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marianag Vezi mesajul
Am un mare necaz de mult timp. Am un baiat acum de 21 de ani. Pana la 19 ani era destul de cuminte se spovedea ,invata.De la 19 ani cand a terminat liceul parca nu- l mai cunosc. Nu-si gaseste drumul in viata, dupa ce s-a lasat de o facultate,la cateva luni dupa bacalaureat, a muncit 3 luni , s-a inscris la alta unde un an a fost la zi dar pentru ca nu frecventat cursurile l-am sfatuit sa treaca la invatamint la distanta unde este acum in anul 2 dar nu prea invata, munceste de numai doua luni. Pierde noptile e dominat de calculator, fumeaza.Nu comunica ,dispare de acasa vine dimineata dupa nopti pierdute.M-am rugat pentru el am vorbit cu preotul, am dat pomeniri pentru el,nu stiu ce sa mai fac. Am facut tot felul de rugaciuni. Cateodata isi revine invata dar pe urma reincepe cu prostiile. Va rog sa ma sfatuiti si sa va rugati pentru el.Am increderea daca mai multi s-ar ruga pentru baiatul meu Serban ar merge pe calea cea buna si s-ar schimba in bine.
Credeti ca isi doreste cu adevarat sa faca o "scoala" ?
Ii ofera scoala ceea ce-si doreste ?
Comunicati cu el, aflati ce-i lipseste, de cauta cu atata indarjire altundeva decat unde trebuie.
Si, nu in ultimul rand, nu va pierdeti nadejdea in Dumnezeu.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #28  
Vechi 23.06.2010, 15:50:08
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Prefer baietii
Cu ei, asa mai prostanaci cum sunt, macar stii ca ce este-n mina nu-i minciuna, pe cind fetele tind sa fie mai sopirloase, te lucreaza pe la spate, iti zimbesc si te duc cu vorba, mint mult mai mult.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 23.06.2010, 15:57:11
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
VladCat eu nu ma refeream la sfinti sau calugari, ci la baietii de la mine din scoala,cei pe care i-am intalnit pe net,cei de pe strada,in general la toti baietii.In afara de sfinti si calugari,ceilalti sunt ceea ce sunt si asa vor ramane si dupa 25 de ani.Fara suparare dar pana acum nu am intalnit vreo exceptie.
Pun pariu a sfintii si calugarii nu au facut toti scoala in manastiri, tot in lume...si nu s-au nascut cu aureola pe cap...si uite ca s-au schimbat si au ajuns sfinti, pentru ca Dumnezeu a avut mila de ei..
La fel se poate intampla cu oricare coleg de-al tau.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #30  
Vechi 23.06.2010, 17:23:52
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Si ca sa aiba un copil mai intai de toate trebuie sa se casatoreasca cu un ... baiat Deci sigur nu toti baietii sunt "animale fara constiinta"
........
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce putem face pentru ca societatea in care traim sa devina mai buna? Andu30 Generalitati 38 24.03.2011 22:03:30
Cum sa revin pe calea cea buna? ASPIRANT Generalitati 1 11.08.2010 17:04:16
care-mi este calea? ElaManolache Generalitati 1 09.07.2010 21:25:51
Iubesc un baiat care a distrus un suflet ce l-a iubit sincer Fata_Sihastra Generalitati 59 02.03.2010 14:57:07