Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.03.2014, 05:35:43
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Talking Ce cred copiii despre oamenii îndrăgostiți

Cum stii ca doi oameni sunt indragostiti?
 “Indragostitii se uita tot timpul unul la altul si mancarea lor se raceste. Altor oameni le pasa mai mult de mancare” – Andruta, 8 ani
 “Dintr-o data, le place sa se duca la cinema ca sa poata sa stea unul langa altul in intuneric” – Diana, 8 ani
 “Daca baiatul pune mana pe nota de plata, inseamna c-o iubeste” – Ionut, 10 ani
 “Se iubesc daca unul comanda un desert in flacari. Le place sa comande asa fiindca asa este si inima lor – in flacari” – Corina, 9 ani

Copiii dau sfaturi: cum sa cuceresti pe cineva?
 “Daca vrei sa te iubeasca cineva care nu e din familia ta, nu strica sa fii frumos” – Anita, 8 ani
 “Cand vrei sa cuceresti pe cineva, spune-i ca ai un lant de magazine de bomboane” – Adina, 6 ani
 “Trebuie sa strigi tare de tot ca o iubesti… chiar daca parintii ei sunt langa ea” – Manuel, 8 ani
 “Nu trebuie sa ai adidasi verzi care sa miroasa a picioare. O sa-i atragi atentia, dar atentia nu e acelasi lucru cu iubirea” – Lucian, 9 ani
 “Ca sa cuceresti o fata, trebuie sa o scoti in oras sa manance. Si sa-i dai ceva ce-i place sa manance. De exemplu, cartofi prajiti, mie-mi plac foarte mult” – Cristi, 9 ani
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42