Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.12.2008, 17:57:41
fadmin's Avatar
fadmin fadmin is offline
Administrator
 
Data înregistrării: 11.07.2005
Mesaje: 66
Implicit Ganduri bune de Sarbatori pentru forumisti

Am deschis acest topic din dorinta de a ura tuturor spor, sanatate, rod si voie buna. Unii dintre voi au postat pe acest forum diverse intrebari. I-am privit ca pe niste copii. Altii au postat sfaturi. Acestia au ajuns in ochii mei parinti. Au fost si cazuri cand s-a postat doar pentru tulburare. Nu am privit cu dusmanie aceasta categorie. Am fost cel mult intristat, erau doar niste fii risipitori. Nu sunt parinte pentru cei care sunt copii, sunt doar fratele lor. Nu am nici calitatea de bunic, deci, nu sunt nici parinte al parintilor. Nu sunt nici fiu risipitor, caci imi este mai apropiata omenia decat ura. Nu sunt nici inger pazitor. Sunt doar un om, care pe zi ce trece mareste neincetat locul de la masa. M-as bucura sa vina ziua cand va trebui sa stau in picioare, din lipsa de locuri. Va doresc tuturor Sarbatori fericite.

Cu drag,
Adrian
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.12.2008, 18:27:24
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[SIZE=3][COLOR=green]La multi ani, Adriane si-ti multumim ca esti prietenul nostru. Un prieten tolerant, iertator, ingaduitor, intelegator dar, mai presus de orice, foarte intelept![/COLOR][/SIZE]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.12.2008, 19:11:31
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Post multumesc -La multi ani!

Multumesc in primul rand pentru acest forum unde eu am gasit oameni cu mult suflet, credinta si ajutor in clipe grele sau fericite,pentru ca faceti cu sufletul dvs mare ceea ce faceti,m-ati rabdat si ingaduit cu bune si rele,cu stiinta mea mica si am avut ce invata aici,multumesc tuturor ce au au fost langa mine in toate clipele grele,m-au invatat si indrumat pe calea buna intru Hristos,multumesc ca ati spus o rugaciune pentru cei carora v-am rugat si avea mare nevoie de oameni ca voi toti.
Va doresc un Craciun minunat si un an nou bun plin de sanatate si multe impliniri,sa fiti asa cum v-am cunoscut si poate si mai buni anu ce vine
La multi ani! Tuturor si dvs domnu Adrian sa aveti putere si sanatate sa mergeti inanite pentru ca sa die toate locurile pline la masa dvs mare
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.12.2008, 19:23:22
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[SIZE=4]Multumesc mai intai lui Dumnezeu ca m-a adus pe acest forum in momente de incercare pe anevoiosul drum al Golgotei,multumesc celor care in cele din urma m-au aceptat,pe unii chiar ii consider prieteni si aduc multumire domnului Adrian,administratorul nostru pentru intelepciune,rabdare si ii doresc sanatate si mantuire.Dorina Stoica.Craciun fericit![/SIZE]
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.12.2008, 21:38:48
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Bucurie!!!

Hristos Se naste slaviti-L!
Dumnezeu S-a facut om, ca omul sa devina dumnezeu dupa Har (nu dupa fiinta)! S-a nascut in exil, neprimit de nimeni, doar de fapturi necuvantatoare ce L-au incalzit in pestera inghetata, ca sa ne incalzeasca inimile si sa-L primim in ele! Dumnezeu S-a pogorat la om, ca omul sa se inalte la Dumnezeu!
Bucurati-va impreuna cu ingerii, de Slavita si Negraita nasterea Sa!!!
Sarbatori binecuvantate!!!
La multi Ani cu Mantuire!!!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.12.2008, 22:17:02
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

La multi ani cu mantuire ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.12.2008, 22:43:30
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit gind de CRACIUN

HRISTOS SE NASTE IN INIMA SMERITA,o bucurie sfinta domneste pe pamint,fulgi de zapada usor se astern si aceasta bucurie va fi foarte curind.
Cu colinde de craciun ,va doresc un an mai bun si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina,mult noroc s-aveti in toate ,LA MULTI ANI ! cu sanatate..va ureaza SOFIA,la admin si la toti cititorii acestui forum.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.12.2008, 22:53:52
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit Pt. Admin si pt. Scumpa si marea mea familie crestin ortodoxa

Hristos se naste, Slaviti-L! Sa aveti o viata ninsa de bucurii, sa va inzapeziti in fericire, sa va inghete necazurile si sa aveti un suflet cald, plin de pace, bucurie si multa fericire langa cei dragi. LA MULTI ANI!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.12.2008, 23:50:54
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sarbatori fericite Adrian si multumim pentru forumul acesta extraordinar care este rodul muncii ,muncii tale,muncii noastre,rabdarii noastre,intelegerii noastre si credintei noastre.IMPREUNA SUNTEM O FAMILIE CRESTIN ORTODOXA.Sa intram in 2009 cu bine si sa o tinem tot asa.CRACIUN FERICIT si Domnul sa te binecuvanteze pe tine si pe toti membrii forumului,pe toti fratii mei.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.12.2008, 00:28:15
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin Vezi mesajul
Am deschis acest topic din dorinta de a ura tuturor spor, sanatate, rod si voie buna. Unii dintre voi au postat pe acest forum diverse intrebari. I-am privit ca pe niste copii. Altii au postat sfaturi. Acestia au ajuns in ochii mei parinti. Au fost si cazuri cand s-a postat doar pentru tulburare. Nu am privit cu dusmanie aceasta categorie. Am fost cel mult intristat, erau doar niste fii risipitori. Nu sunt parinte pentru cei care sunt copii, sunt doar fratele lor. Nu am nici calitatea de bunic, deci, nu sunt nici parinte al parintilor. Nu sunt nici fiu risipitor, caci imi este mai apropiata omenia decat ura. Nu sunt nici inger pazitor. Sunt doar un om, care pe zi ce trece mareste neincetat locul de la masa. M-as bucura sa vina ziua cand va trebui sa stau in picioare, din lipsa de locuri. Va doresc tuturor Sarbatori fericite.

Cu drag,
Adrian
Sorcova,
Vasela,
Sa traiti,
Sa-mbatrâniti
Ca merii,
Ca. perii,
În mijlocul primaverii;
Ca vita de vie
La Sfânta Marie.
Anul Nou ce vine,
Cu zile senine
Si cu sanatate
Si cu spor la toate
La anul si la multi ani
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ptr. TOTI FORUMISTI...ATENTIE!!! aureliapopescu Generalitati 11 13.09.2010 21:04:02
Pentru noi, forumisti noi si vechi, care uitam smerenia krabu Generalitati 8 31.03.2010 11:32:00
Liturghia pentru sarbatori sophia Sfanta Liturghie 7 16.05.2009 04:31:27
Exista vreun reminder la sarbatori pentru PC ? Mihaiarte Generalitati 2 21.11.2007 18:06:46