Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.10.2009, 13:52:51
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Bin Laden pictat in chip de draci intr-o biserica ortodoxa din Timisoara

Intr-o Sfanta Biserica crestin ortodoxa din Timisoara sunt desenatii dracii ca niste teroristi calare pe avioanele cu care intra in Turnurile Gemene.
http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1...a-biserici.htm
http://www.catholica.ro/stiri/show.asp?id=3926
(am pus linkul de pe catolica ca acolo e descris mai detaliat ce s-a intamplat la Timisoara.)
Bin Laden e pictat ca intruchipare a Satanei.
Acelasi artist care a pictat asa ceva l-a pictat si pe Ion Iliescu ca intruchipare a Satanei da pe urma facandu-se valva a fost stearsa respectiva pictura.
:)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.10.2009, 15:15:13
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Intr-o Sfanta Biserica crestin ortodoxa din Timisoara sunt desenatii dracii ca niste teroristi calare pe avioanele cu care intra in Turnurile Gemene.

:)
Mda, se pare ca in sfirsit s-a inchis cercul prostiei si ignorantei creat de preoteii care habar nu au de misiunea lor impreuna cu pictorii de biserici iesiti pe banda rulanta din cursuri de 3 luni ca ciupercile dupa ploaie dupa 89. Oameni fara incarcare care amesteca politica si minciunile ei in frunte cu caracterul imaginat O-bama.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.10.2009, 15:26:04
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Intr-o Sfanta Biserica crestin ortodoxa din Timisoara sunt desenatii dracii ca niste teroristi calare pe avioanele cu care intra in Turnurile Gemene.
http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1...a-biserici.htm
http://www.catholica.ro/stiri/show.asp?id=3926
(am pus linkul de pe catolica ca acolo e descris mai detaliat ce s-a intamplat la Timisoara.)
Bin Laden e pictat ca intruchipare a Satanei.
Acelasi artist care a pictat asa ceva l-a pictat si pe Ion Iliescu ca intruchipare a Satanei da pe urma facandu-se valva a fost stearsa respectiva pictura.
:)
Ma poti ajuta cu adresa pictorului respectiv!!!???...as vrea sa ii fac o scurta vizita
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.10.2009, 17:16:01
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

si eu am ramas fara grai cand am vazut-o dar in acelasi timp m-a bufnit rasul. e chiar caraghioasa!dar e pictat de cativa ani, de pe vremea cand era bin laden la moda.:))
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.10.2009, 17:23:07
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
si eu am ramas fara grai cand am vazut-o dar in acelasi timp m-a bufnit rasul. e chiar caraghioasa!dar e pictat de cativa ani, de pe vremea cand era bin laden la moda.:))
Ma facusi curioasa...dar uite ca eu nu vad nicio poza
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.10.2009, 17:54:00
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

da, nu gasesc nici eu una. acu cativa ani a aparut o fotografie in lumea credintei.era si un articol acolo, cred ca in 2006
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.10.2009, 17:56:58
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
da, nu gasesc nici eu una. acu cativa ani a aparut o fotografie in lumea credintei.era si un articol acolo, cred ca in 2006
Ihmmmm...ei oricum e total neinteresant .

Eu ma intreb cine ii incurajeaza pe acesti " pictori" in domeniul picturii Bisericesti, cand ar putea foarte bine sa se reorienteze....
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.10.2009, 18:16:28
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

eu ma intreb cum de se accepta astfel de picturi de proasta calitate in cea mai sf dintre institutii?
si azi e pictura acolo fara ca nimeni sa ia atitudine.
aste e grav....
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.11.2009, 00:37:54
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pictorul acela de a pictat asa ceva e inspirat de Duhul Sfant,nu vad de ce unii protesteaza aci.
Ca duhurile rele au dat acea idee draceasca prin mintea celor de la Al qaeda inselandu-i si prin mintea lui Bin Laden inselandu-l si pe acesta si tot duhurile rele au posedat pe cei de au facut acele atentate.
Iar ca Iliescu e posedat de duhuri rele si ca duhurile rele au lucrat prin ele s-a aratat ca Iliescu a organizat lovitura de stat din 89 la care s-au omorat oameni nevinovati spre a fi mai credibila apoi mineriadele,ca prin-transul duhurile rele au incitat niste oameni sa urasca alti oameni.
Nu se stie ca la a doua mineriada cand minerii au fost inteleptiti de Dumnezeu sa inteleaga cum stau lucrurile cei care au calmat pe mineri spre a nu linsa pe membrii FSN gasiti in Parlament (minerii luasera Parlamentul cu asalt) au fost Corneliu Coposu si altii de la partidele istorice,care au aratat ca sunt cu adevarat crestini.
Ca au respectat porunca lui Dumnezeu Iisus Hristos care zice sa iubesti si pe cei care te urasc.

Last edited by mihailt; 03.11.2009 at 00:43:14.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserica reformata din Timisoara si metodele de racolare a membrilor FiulRisipitor Biserici Protestante 12 07.09.2017 16:23:48
Sfanta Cruce pe jos, intre semiluna si steaua lui David, intr-o biserica ortodoxa delia31 Biserica Ortodoxa Romana 8 06.11.2012 13:09:35
Omul - chip al lui Dumnezeu si chip al animalului goadzila Intrebari utilizatori 3 29.03.2010 23:25:10
Papa, Bush si Gorbaciov zugraviti intr-o biserica ortodoxa costel Pictura si Sculptura Bisericeasca 22 11.03.2010 16:05:58
Ceremonie a Cavalerilor de Malta intr-o biserica ortodoxa IonutS Generalitati 15 16.07.2009 13:00:53