Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.05.2016, 14:26:02
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit Românul aflat de 12 zile în greva foamei la Strasbourg

Românul aflat de 12 zile în greva foamei la Strasbourg, după ce copiii i-au fost dați unui cuplu de homosexuali din Anglia: „Sunt niște oameni foarte puternici”

Citeste mai mult: adev.ro/o7vvoc


Florin Barbu, un român din Brașov stabilit în Anglia, este de 12 zile în fața Curții Europene a Drepturilor Omului de la Strasbourg, unde face greva foamei, nemulțumit că cei doi copii ai săi au fost luați de Protecția Copilului din Marea Britanie și dați unui cuplu de homosexuali.

Stabilit în Anglia alături de soția sa și cei doi copii, un român din Brașov a ajuns să trăiască drama vieții lui, rămânând fără copiii luați de Protecția Copilului. Autoritățile engleze au intervenit în familia Barbu după ce între cei doi soți au avut loc mai multe certuri. Florin Barbu povestește că între el și soția sa au avut loc mai multe certuri cauzate de starea de sănătate a soției și de faptul că aceasta a intrat într-o relație extraconjugală. Pe acest fond, în familia Barbu a intervenit Serviciul de Protecție a Copilului. După câteva luni de supraveghere a familiei Barbu, autoritățile engleze au decis, în 13 martie 2014, preluarea copiilor din familia care era deja dezbinată. După preluarea copiilor, fiecare dintre cei doi părinți a primit permisiunea de a-i vedea pe copii o oră pe săptămână. În decembrie 2014 copiii au fost dați în plasament, iar în urmă cu un an au ajuns în grija unui cuplu de homosexuali, care a obținut în 13 mai 2016 o decizie favorabilă pentru adopția copiilor. „Va mai fi un proces în urma căruia urmează să se facă actele definitive”, a spus românul care este în greva foamei la Strasbourg, de 12 zile. Bărbatul susține că așteaptă un semnal din partea autorităților române care au fost surde la problema sa și nu au intervenit în niciun fel pentru a-i aduce pe copiii, cetățeni români, la rudele din România. „Copiii mei sunt viața mea. Când am văzut cazul Bodnariu am cerut ajutorul autorităților române. La început mi-au spus că o să mă ajute, apoi mi-au trimis o listă cu avocați din care să îmi aleg un avocat. Nu se poate să nu iasă nimeni, să nu spună nimic. Cu cât ei nu zic nimic, cu atât eu protestez mai tare. Dacă eu aș renunța acum, înseamnă că totul a fost degeaba. Am niște așteptări, să încerce măcar să mă convingă să renunț. Nu văd pe nimeni dintre autorități. Statul român ar trebui să intervină. Așa cum au intervenit autoritățile pentru jurnaliștii răpți în Irak sau pentru românul din Malaezia, ar trebui să procedeze și cu copiii mei. Am înțeles că acel cuplu (n.r. la care se află copiii) are foarte mulți bani. Nici eu nu știu cu cine mă lupt, cine sunt acei oameni atât de puternici. Voi continua până când voi simți că sănătatea mea este în pericol”, a declarat Florin Barbu pentru „Adevărul”.

Citeste mai mult: adev.ro/o7vvoc

Last edited by Ion Pop; 29.05.2016 at 14:29:02.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.05.2016, 14:26:59
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

CRUCIFICAREA ROMANILOR si a COPIILOR ROMANI continua.....episodul....

http://meritocratia.ro/2016/05/roman...rte-puternici/

Last edited by Ion Pop; 19.06.2016 at 20:07:43.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.05.2016, 07:50:04
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Nu cred ca aceasta situatia are legatura cu o asa-numita crucificare a romanilor! In locul acelui cetatean de etnie romana putea fi orice cetatean de orice etnie!

Marea problema si tampenie este reactia autoritatilor britanice, care au dat dovada de mare prostie! Trebuie sa fii tampit la cap sa dai spre adoptie copii unui asa-zis cuplu de homosexuali sau lesbiene!

Acesti indivizi, cu un comportament sexual anormal si deviant (homosexualii si lesbienele) , este evident ca nu au cum sa asigure cresterea si educarea normala a unui copil.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.05.2016, 14:11:00
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Acesti indivizi, cu un comportament sexual anormal si deviant (homosexualii si lesbienele) , este evident ca nu au cum sa asigure cresterea si educarea normala a unui copil.
Homofobule! Pe ce te bazezi cand spui asta?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.05.2016, 14:19:20
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Ma bazez pe bunul simt uman si pe logica!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.05.2016, 16:19:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Ma bazez pe bunul simt uman si pe logica!
Pai unde e logica? Si "bunul simt" in ziua de azi a devenit foarte relativ.

Nu mai e nici pe de parte un set de valori universal recunoscute.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.06.2016, 10:49:49
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Homofobule! Pe ce te bazezi cand spui asta?
tu chiar crezi ca intr-un cuplu de homosexuali, poate sa creasca normal un copil fara sa aiba si el la randul lui, inclinatii gay?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.06.2016, 11:04:26
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
tu chiar crezi ca intr-un cuplu de homosexuali, poate sa creasca normal un copil fara sa aiba si el la randul lui, inclinatii gay?
Exista copii care au fost crescuti de un cuplu de homoesexuali care acum militeaza impotriva homosexualilor chiar!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.06.2016, 16:09:54
alia28aa alia28aa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2016
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
tu chiar crezi ca intr-un cuplu de homosexuali, poate sa creasca normal un copil fara sa aiba si el la randul lui, inclinatii gay?
Da, nu are legatura una cu alta.
Altfel cum se explica faptul ca din cupluri hetero se nasc copii gay?
Adica ei de ce nu sunt hetero, daca cresc cu parinti de sexe diferite?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare