Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.02.2011, 14:39:18
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit +Gary Moore+Dumnezeu sa il odihneasca

Ieri a plecat la Domnul unul din marii cantareti de blues Gary Moore.Chiar daca a plecat dintre noi muzica lui va dainui vesnic in inimile noastre.
  #2  
Vechi 07.02.2011, 16:09:15
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Unhappy o mare pierdere

Ce mare chitarist rock acest irlandez care a plecat timpuriu dintre noi......ce pierdere ! Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul !
Still Got The Blues......sa ne rasune in memoriam, pret de o clipa in urechi...
  #3  
Vechi 07.02.2011, 16:11:06
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Ieri a plecat la Domnul unul din marii cantareti de blues Gary Moore.Chiar daca a plecat dintre noi muzica lui va dainui vesnic in inimile noastre.
Sper sa-si fi luat si chitara cu el... Eu cand il vad in avatarul tau pe Freddie Mercury, mi-am facut deja o impresie cu grupul din care faci parte. In principiu nu ne priveste, dar macar pe-aici nu incerca sa faci prozeliti acestor gen de oameni, ca nu e cazul!...
  #4  
Vechi 07.02.2011, 16:11:34
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Ieri a plecat la Domnul unul din marii cantareti de blues Gary Moore.Chiar daca a plecat dintre noi muzica lui va dainui vesnic in inimile noastre.
Nu cred ca in inimile tuturor va dainui aceasta muzica,eu nu ii cunosc muzica,si nici nu imi doresc acest lucru.

Era ortodox? Cred ca nu....
  #5  
Vechi 07.02.2011, 16:31:39
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru omu"bun"si eu mi-am facut o anumita impresie faptul ca aveti mintea inchisa cu ochelari de cal incercati sa vedeti si peste alte granite sa vedeti cum este caci daca nu cunosti nu ai cum sa mantuiesti pe altii si plus de asta de ce nu ar fi cazul?asta este chiar un orgoliu inutil.Acum pentru Daniel777 nu toti oamenii sunt ortodocsi pentru anumite motive dar il poti gasi pe Hristos in orice persoana chiar daca ar fi si membrii trupei KISS(exemplu).Si pentru sfarsit de ce comentati fara sa ascultati macar o piesa de al lui?nu este death metal sau altceva este blues...daca nici asta nu va place atunci chiar sunteti habotnici
P.S Ca de obicei voi judecati userii dupa avatar...de unde stii ce persoana sunt eu?Mai bine nu mai judecati si aranjati-va gandurile in minte. Doamne ajuta!

Last edited by padrevicentiu; 07.02.2011 at 16:35:14.
  #6  
Vechi 07.02.2011, 16:35:15
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Nu cred ca in inimile tuturor va dainui aceasta muzica,eu nu ii cunosc muzica,si nici nu imi doresc acest lucru.

Era ortodox? Cred ca nu....

Scuze....ca sa fie un om talentat e musai, musai sa fie ortodox? E o mare ineptie....dar nu tin sa te conving....Nu e genul de muzica pe care il agreez acum, dar mi-a placut si nu ii voi contesta valoarea niciodata...
  #7  
Vechi 07.02.2011, 16:49:22
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Ca un om sa fie talentat nu e musai sa fie ortodox,insa acel talent,izvorand dintr-o fiinta care nu-L cunoaste cum trebuie pe Dumnezeu,pe mine nu ma poate ajuta in nici un fel.
Ba din contra,poate fi daunatoare acea muzica...
  #8  
Vechi 07.02.2011, 16:52:08
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Zis-a Daniel777 cel smerit,frate e greu sa spui Dumnezeu sa il ierte si gata?
  #9  
Vechi 07.02.2011, 16:52:31
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

de unde deduci tu ca nu l-ar fi cunoscut destul pe Mantuitor?...si muzica poate fi daunatoare dar nu era vb de manele sau alte porcarii.....
  #10  
Vechi 07.02.2011, 17:03:42
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
de unde deduci tu ca nu l-ar fi cunoscut destul pe Mantuitor?...si muzica poate fi daunatoare dar nu era vb de manele sau alte porcarii.....
Foarte bine spus,din pacate noi avem obiceiul sa judecam precum fariseul din pilda
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Jean Constantin - Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca maria32 Stiri, actualitati, anunturi 24 31.05.2010 14:08:00