Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 05.04.2016, 22:16:41
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eu una nu am nicio rezolvare! Sunt oameni straini ,pe care nu-i cunosc si nu doresc sa-i ajut cu forta daca ei nu-si exprima dorinta de a fi ajutati in acest sens.

Cum adica incercati sa rezolvati pe cale"legala"? Ce anume lege justitiiara incalca cei doi?
Desigur,cea mai mare problema morala o ridica inselarea cat si destramarea a doua familii ,insa asta nu implica nimic legat de jurisdictia actuala.

Daca tatal fetitei inca lucreaza in strainatate si nu dovedeste ca are o situatie propice cresterii unui copil ,slabe sanse sa o lase tatalui.

Eu va inteleg ca doar ati crescut-o cativa ani si acum va ganditi ca ramane cu o mama care nu are nici cele mai mici repere morale! Dureri de inima!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 05.04.2016 at 22:24:51.
Reply With Quote