Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.01.2007, 21:17:55
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Fratilor,ce-nseamna asta,sa citezi o gramada de mesaje din urma,pentru doar doua-trei cuvinte pe care doriti sa le exprimati!?Cititi ce v-a rugat Admin acum cateva zile,sa nu mai citati5- mesaje in urma,ocupand atata spatiu in zadar,este de-ajuns sa pomeniti numele celui pe care intentionati sa-l citati.Va rog luati in consideratie acest aspect,este spre interesul nostru...ordonat.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.01.2007, 21:33:32
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Ory, administratia a eliminat postarile noastre de bun simt impotriva unei asemenea monstruozitati lansata de o minte bolnava dar nu elimina titlul care asociaza sarbatoarea nasterii lui Iisus cu diavolul. Cum e posibil asa ceva? Asta inseamna credinta, crestinism?
Si elevul de cl. a II-a stie ca "Santa" este prescurtarea de la Santa Claus, Mos Craciun/mos Nicolae in limba engleza. Santa (Claus) nu are nimic de a face cu lb spaniola (decat doar in masura in care l-au preluat, ceea ce nu cred) asa cum nu are nimic de a face cu diavolii, decat doar in minti bolnave.

Rog administratia sa-si reconsidere pozitia si sa ne informeze daca aici este intr-adevar un forum crestin-ortodox si de ce se foloseste cenzura? Cum niste aberatii pot fi tolerate si postarile de bun simt, cele care aduc lamuriri, sunt sterse? Pentru cine lucreaza administratia forumului, pentru satana sau pentru crestin-ortodocsi?
ADMINISTRATIA! S-A TERMINAT CU COMUNISMUL DE 17 ANI... LA FEL SI CU PCR-ul. AICI E MAI RAU CA IN SEDINTELE PCR DE PE TIMPUL IMPUSCATULUI.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.01.2007, 21:39:43
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

ADMINISTRATIA, PUNETI PAROLA CA SA INTRE NUMAI CEI ALE CAROR IDEI VA PLAC, VA CONVIN!
SI NU VOR MAI EXISTA NICI DIVERGENTE INTRE FORUMISTII CRESTIN-ORTODOCSI ADEVARATI SI FORUMISTII FANATICO-POCAITI, NU CREDETI?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.01.2007, 22:34:42
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Pt silverstar: nu am zis ca Santa Claus ar avea legatura cu spaniola...pur si simplu ziceam ca Santa mai inseamna SI sfant...asta nu inseamna ca are legatura cu Satan..
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.01.2007, 22:43:38
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Sigur ca nu are nici o legatura cu satan!

Alexandr_Bazil: Tu realizezi cu impact emotional (soc!) poate sa aiba un asemanea titlu asupra unui copil care, sa spunem, din greseala, nimereste pe acest forum? Tu ai copiii? Dar oare cei care administreaza acest forum au copiii?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.01.2007, 22:50:55
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Nu nu am copii...nu prea sunt pregatit psihic pentru asta...
Nu cred ca niste pusti care inca mai cred in mos craciun o sa navigheze forumuri religioase...sau forumuri de orice fel, dar in orice caz cred ca ar fi cam socant.
Mos Craciun e la fel de satanic precum Iepurasul de Pasti sau Scufita Rosie. Din pacate imaginea e folosita in scopuri comerciale, dar in afara de asta, nu e absolut nimic rau la mos craciun...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 05.01.2007, 23:19:32
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Am spus, Bazil, "din greseala" un copil poate nimeri aici, din intamplare! Stii cum sunt copiii din ziua de azi, inteligenti si extrem de curiosi!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 05.01.2007, 23:36:20
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Nu destul de inteligenti(sunt inca destul de tanar,nu prea se poate vorbi de diferenta intre generatii)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.01.2007, 23:43:53
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Eu de o viata lucrez cu copiii. Avem niste copii extraordinar de inteligenti. Si eu ii vad cu ochi obiectiv. Dar, din lipsa de interes a parintilor, a scolii, a societatii, a conditiilor in care traiesc - saracie, promiscuitate, compromis, violente, foarte multi copii se pierd la varste fragede. Daca acum, la 23.40, as iesi la cafe-internetul de peste drum, mai mult de 50% dintre clienti ar fi copii de 11-14 ani. Cum pot sta parintii lor in casa, cum pot dormi?
Traim vremuri foarte grele si primele victime, cele mai vulnerabile, sunt copiii. De asta la 16, 18 ani cunostintele lor abia daca sunt la nivel de cl a IV-a, desi intelectul lor este bun.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 06.01.2007, 01:04:45
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Reciteste postarea "Adevaratul spirit al Craciunului" (ca sa intelegi legenda aparitiei acestui Mos - bland, bun, darnic) si "Legenda bradului", ambele postate de mine.
Din toata indaratnicia si incrancenarea ta impotriva unei traditii milenare se vede ca ai o inima de piatra. Da, ai dreptate, pentru mine Mos Craciun este foarte important si va ramane foarte important atata timp cat pe lume vor exista oameni care vor crede in Mos Craciun.

Credinta, rugaciunea fara actiune nu are absolut nici o relevanta, e nula. Si Sfanta zi a Craciunului e una din ocaziile in care oricare dintre noi poate deveni un Mos Craciun care sa redea bucuria, speranta, dragostea de viata celui de alaturi. Deci ziua cand putem actiona.
SA NU UITAM SA FIM OAMENI. PROBLEMA TA E CA NU TI-AI GASIT PANA ACUM NICI UN ADEPT SI NICI NU VEI GASI! VEI VORBI UN TIMP SINGURA SI APOI TE LINISTESTI.
OK, sa ai o noapte linistita si nu mi te mai adresa ca de la mine nu vei mai primi nici un raspuns decat DA, IL IUBESC PE MOS CRACIUN!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De la ce vine cuvantul Craciun ? roman2010 Generalitati 17 27.12.2010 01:07:47
Diavol schiop idealist Exorcismul 13 09.10.2010 19:50:45
scrisoare catre diavol... luciansro Generalitati 2 13.11.2009 11:56:36