Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1251  
Vechi 10.10.2012, 18:54:42
Suzana's Avatar
Suzana Suzana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2012
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Da! Adventistii practicanti (cei de la oras tind sa se secularizeze deci nu prea mai sunt o amenintare la adresa celorlalte religii) isi centreaza o mare pare din activitatii pentru ceea ce ei numesc misionariat (el imbraca forme diverse).
urat din partea lor !

cu niste zambete fortate vor sa atraga sufletele inocente.
Reply With Quote
  #1252  
Vechi 10.10.2012, 18:55:51
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
urat din partea lor !

cu niste zambete fortate vor sa atraga sufletele inocente.
Misionariatul ofera un sens vietii lor.
Reply With Quote
  #1253  
Vechi 10.10.2012, 18:58:25
Suzana's Avatar
Suzana Suzana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2012
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Misionariatul ofera un sens vietii lor.
si cre' ca si foarte multi bani !

cel putin asta observ la penticostali...hmmm....
Reply With Quote
  #1254  
Vechi 10.10.2012, 19:01:34
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
si cre' ca si foarte multi bani !

cel putin asta observ la penticostali...hmmm....
Nu prea castiga bani! O fac voluntar cheltuind bani! SperantaTV nu produce bani, este sustinuta din donatii.
Reply With Quote
  #1255  
Vechi 10.10.2012, 19:06:59
Suzana's Avatar
Suzana Suzana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2012
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Nu prea castiga bani! O fac voluntar cheltuind bani! SperantaTV nu produce bani, este sustinuta din donatii.
sunt unii sus-pusi, care fac bani, fii sigur de asta.
Reply With Quote
  #1256  
Vechi 10.10.2012, 19:15:32
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
sunt unii sus-pusi, care fac bani, fii sigur de asta.
Pot excroci dar au un sistem bun de control. Nu este un singur om sau un grup mic de oameni care admistreaza banii. Sistemul este foarte transparent.

E putin probabil sa existe capuse in biserica adventista...
Reply With Quote
  #1257  
Vechi 10.10.2012, 19:33:04
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Nu pari totusi sa te feresti, ci, cu mici exceptii, interventiile tale pe acest topic sunt tipete si jigniri fara sens. Te-ai gandit vreodata ca poate nu stii tot adevarul, sau cum au fost lucrurile, sau ca mai sunt si alti oameni afara de tine pe pamantul asta? Ca fiecare isi stie necazul pe unde a trecut si poate ca nu mai are nevoie de inca unul ca tine (motiv pentru care nici nu iti citeste de multe ori mesajele)? Nu-mi amintesc sa-ti fi spus vreodata vreun cuvant urat sau sa fi glumit cu tine; nu-mi permit, caci nu te cunosc. Asa ca te intreb: Ce vrei sa obtii cu astfel de atitudini, afara de a-ti descarca nervii aparuti de cine stie unde?

Nu a existat nicio plecare, nu am venit in BP plecand din BO, ci din alta parte; sunt doar presupunerile voastre pe care nu mai vreau sa le discut.
Tu vorbesti de jignire?
De ce nu recunosti ca gluma ta a fost proasta? E asa de greu?
Atitudinea mea directa este un efect al atitudinii voastre sectare, directe, inselatoare, si deseori nesimtite - daca vrei sa te convingi nu trebuie decat sa cauti inapoi pe forum la balele scurse de 666. Cand am inceput sa scriu pe acest forum ortodox - am mai scris si pe un forum sambetist, dar am stiut ca sunt un invitat acolo, nu sunt acasa, ca urmare mi-am stiut lungul nasului - vei putea vedea ca nu asta a fost atitudinea mea de la inceput. Dar cu voi nu se poate discuta altfel.
Eu unul m-am saturat sa tot faceti pe desteptii si sa ne tratati de sus ca si cand voi ati scris Scriptura.
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote
  #1258  
Vechi 10.10.2012, 20:03:22
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
"osutafaraunu", in afara de teorie, ce mai faceti la adventisti? poti sa ne spui cand ai vazut ultima exorcizare?
Pot să vă spun că exorcizarea nu e motiv de dat în spectacol. Dracii se scot cu mult post și rugăciune, nu cu semne cabalistice și gesturi teatrale în fața publicului cu gura căscată. Marile biruințe împotriva diavolului se câștigă pe genunchi și în cămăruță.
Reply With Quote
  #1259  
Vechi 10.10.2012, 20:08:31
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Pot să vă spun că exorcizarea nu e motiv de dat în spectacol. Dracii se scot cu mult post și rugăciune, nu cu semne cabalistice și gesturi teatrale în fața publicului cu gura căscată. Marile biruințe împotriva diavolului se câștigă pe genunchi și în cămăruță.
pai vedeti ca vorbiti prostii? calugarii fac teatru si show din exorcizare? cred ca nu stiti ce vorbiti !

calugarii postesc tot timpul, nu mananca carne decat de peste si fac si post negru inainte de astfel de lucrari sfinte, unde nu are voie oricine sa intre !

adventistii stau picior peste picior si asculta niste predici rasuflate, uitandu-se la ceas din minut in minut, dorind sa iasa mai repede din casa de rugaciune.

ia consultati aici lista aceasta:

http://www.manastiri-ortodoxe.ro/ind...anastire=Sibiu

faceti o vizita, mergeti cu incredere, daca vreti sa-L cunoasteti pe Hristos.
Reply With Quote
  #1260  
Vechi 10.10.2012, 20:12:41
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
De ce nu recunosti ca gluma ta a fost proasta? E asa de greu?
Asta vrei? Nu e greu deloc, recunosc ca a fost o gluma proasta.
Dar pariez ca nu vei fi nici acum multumit si vei gasi alt nod in papura.
Sincer, as vrea sa te vad multumit, dar nu stiu cum sa fac. Ma depaseste.

Am retinut insa ideea ca pe un forum sambetist nu iti permiti sa te comporti ca la tine acasa. Eu prefer insa sa te vad asa; macar esti tu insuti.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca nu sintem ecumenisti ce rost are sa discutam cu sectantii? bmd Secte si culte 177 08.11.2010 20:20:53
Ignorati Sf.Asteapta Generalitati 5 03.05.2010 07:01:32