Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Tinuta in Biserica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #481  
Vechi 02.04.2011, 10:14:28
teodora1 teodora1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.03.2011
Mesaje: 48
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Din respect pentru Ciresica pe care "o mananca" si-n calcaie,propun fusta-pantalon ( cea care are cusaturile dintre picioare, muuult mai jos de ..."zona crepusculara"...)!!!!
:))) esti teribila.sa ai liniste sufleteasca
Reply With Quote
  #482  
Vechi 11.04.2011, 15:24:09
Tudor23 Tudor23 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2011
Mesaje: 4
Implicit

E normal sa se gateasca femeile, asa sunt ele. Atata timp cat nu exagereaza. Depinde de unde vede limita fiecare. Moda actuala e foarte porcoasa ca sa spun asa. Si mi se pare cam stupida, inloc sa fie ceva inteligent. Adevarul e ca si femeilor le place sa se dezbrace, si noua ne place sa ne uitam si dam vina unii pe altii.
Reply With Quote
  #483  
Vechi 13.04.2011, 19:22:10
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de Tudor23 Vezi mesajul
E normal sa se gateasca femeile, asa sunt ele. Atata timp cat nu exagereaza. Depinde de unde vede limita fiecare. Moda actuala e foarte porcoasa ca sa spun asa. Si mi se pare cam stupida, inloc sa fie ceva inteligent. Adevarul e ca si femeilor le place sa se dezbrace, si noua ne place sa ne uitam si dam vina unii pe altii.
Tudorele baiatule, moda nu-i porcoasa...Doar ca unele/altele exagereaza uneori, dar in sine tonul in moda nu este deloc stupid! Femeilor le place sa se dezbrace cand le este cald , in rest ca sa fiu in ton cu tine , se lasa dezbracate(eventual, intr-un duo discret cu parfumul unei iubiri veritabile, preferabil)...Cat despre "genul" masculin, ohohooooo le place sa priveasca oricum: pe gaura cheii, pe geamuri, la tv, la bar, la mare , la munte,in reviste iar daca reusesc sa si puna mana, se considera destepti, ori cocosei( bine ar fi sa fie din cei de aur , ca tot se poarta vintage)...Insa atunci ar fi muuult prea valorosi prin penaj si cucurigat,caci cu restul pauza pt este greva permanenta!

ps. AM GLUMIT...sau poate nu?
pps. Dragi baieti, noi "fetele" totusi va iubim!
Reply With Quote
  #484  
Vechi 14.04.2011, 00:58:19
dudu veronica dudu veronica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.04.2011
Mesaje: 1
Smile despre portul femeii

ati exagerat de adevaratelea !atat cu imbracamintea cat si cu fraza<femeia este calcata in picioare>.eu cred ca daca o femeie se imbraca decent si nu provocator, nu numai ca o vor respecta cei din jur dar nici sminteala nu va fi vreodata,iar daca iti vine ispita pt. ca ai privit pe cineva in ochi si simti ca iti place persoana si vine ispita din latura cealalta,nu te inspaimanta ci ca un crestin adevarat inarmeaza-te cu rugaciunea>DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE-MA PE MINE PACATOSUL<PACATOASA>.
O spun din proprie experienta.nu cumva vrem sa invinovatim acum pe Dumnezeu ca ne-a facut slabi si prea predispusi la a cadea mareu.va temeti sa luptati cu ispitele?nu cumva nu mai crede-ti in ajutorul lui Dumnezeu?iar daca credeti nu va mai planga-ti ca femeia e ispita barbatului.asa sta treaba de la inceputul lumii,doar ca femeia care se imbraca decent nu e ispita decat probabil pt. cei cu probleme serioase.oricum eu nu cred ca sunt ispita.stim bine ca Bunul Dumnezeu ne-a poruncit in vechiul testament ca femeia sa nu poarte haine barbatesti si nici barbatul haine femeiesti ca uraciune sunt inaintea lui Dumnezeu.
Reply With Quote
  #485  
Vechi 16.06.2011, 01:37:38
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dudu veronica Vezi mesajul
eu cred ca daca o femeie se imbraca decent si nu provocator, nu numai ca o vor respecta cei din jur dar nici sminteala nu va fi vreodata,iar daca iti vine ispita pt. ca ai privit pe cineva in ochi si simti ca iti place persoana si vine ispita din latura cealalta,nu te inspaimanta ci ca un crestin adevarat inarmeaza-te cu rugaciunea>DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE-MA PE MINE PACATOSUL<PACATOASA>.
(...)
doar ca femeia care se imbraca decent nu e ispita decat probabil pt. cei cu probleme serioase.
Cand se va intelege ca ATITUDINEA ispiteste mai tare decat vestimentatia provocatoare, omenirea va face un salt inainte din acest punct de vedere.
Reply With Quote
  #486  
Vechi 16.06.2011, 11:22:37
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Pentru baieti sau fete?
Reply With Quote
  #487  
Vechi 16.06.2011, 20:20:50
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Pentru baieti sau fete?
Pentru ambii!
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote
  #488  
Vechi 16.06.2011, 21:01:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Cand se va intelege ca ATITUDINEA ispiteste mai tare decat vestimentatia provocatoare, omenirea va face un salt inainte din acest punct de vedere.
Din acest punct de vedere , "omenirea" va ocoli acest salt , cu voie sau fara voie . . . !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #489  
Vechi 18.06.2011, 05:01:59
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Deoacamdata, pana ajung la acest nivel de iubire,incerc sa aplic vorba din batrani care spune sa ne ferim de drumul lung si de omul prost!...
Am calatorit odata prin Europa cu un prost. Drum lung...
Prostul eram eu.
De-as fi stiut la plecare, precis ca ramaneam acasa.
(Ca dovada a prostiei, m-am imprumutat acolo de multi euro si i-am adus fostei neveste o groaza de cadouri - genti, parfumuri, fuste, chestii. Au pierit printr-un dulap.)
Reply With Quote
  #490  
Vechi 18.06.2011, 09:31:16
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marimira Vezi mesajul
Pentru ambii!
Din punctul meu de vedere, al baiatului, va pot spune ca mult mai mult ma sminteste si ma atrage o fata ce le lasa mai dezgolita decat una ce se poarta intr-un chip sau altul. Probabil ca nu e la fel si la fete dar sa va dau si un exemplu.
Cand ma duc la biserica, la slujbe, vad o fata care se poarta smerit, sta in coltul ei si se roaga. Dar mintea mea cea pacatoasa mai vede si ca poarta o fustita scurta si un maieu care nu e porcos dar arata destule. Pentru mine, daca acea domnisoara, care poate fi oricine, purta mai multe haine, sau haine cu mai mult material, putea sa defileze prin biserica si in afara ei ca un top model ca nu ma uitam la ea.

Prin asta nu vreau in nici un caz sa spun ca nu trebuie sa vine o fata la biserica decat imbracata in sute de haine cu cinspe mii de geci pe ea, veniti cum vreti dar numai veniti!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Barbatul, capul femeii? Traditie Nunta 426 07.11.2011 19:45:03
Ispitele postului heaven Postul 17 11.03.2011 10:46:50
De asta ce ziceti? Vor sa schimbe si data Pastelui :( BogdanF2 Generalitati 41 10.10.2010 22:43:21
Ispitele dupa spovedanie Elena78 Pocainta 8 29.10.2009 17:40:59